تردد روزانه بیش از ۲۰هزار زائر از مرز مهران
۹۰۵۳۰۸
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
۱۴۶۰
فرمانده انتظامی ایلام گفت: با توجه به لغو روادید بین دو کشور ایران و عراق جهت سهولت تردد زائران عتبات عالیات، از ابتدای محرم محورهای مواصلاتی استان پرحجم شده است.

خبرگزاری مهر: فرمانده انتظامی ایلام گفت: با توجه به لغو روادید بین دو کشور ایران و عراق جهت سهولت تردد زائران عتبات عالیات، از ابتدای محرم محورهای مواصلاتی استان پرحجم شده است.

 سردار نورعلی یاری در تشریح این خبر اظهار کرد: همزمان با لغو روادید از چند روز گذشته برای سفر زائران عتبات عالیات روزانه بیش از ۲۰ هزار نفر از پایانه مرزی مهران تردد می‌کنند.

وی افزود: پیش بینی می‌شود در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) حجم تردد در محورهای مواصلاتی و پایانه مرزی مهران افزایش پیدا کند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه تمامی تمهیدات لازم انتظامی و امنیتی برای سهولت تردد زائران عتبات عالیات اندیشیده شده است، گفت: پلیس امسال نیز همانند سال‌های گذشته از مبدا تا مقصد همراه زائران خواهد بود.

وی به شرایط اقلیمی و کوهستانی بودن استان ایلام و استان‌های در مسیر اشاره کرد و گفت: با توجه به کوهستانی و پر پیچ و خم بودن محورهای مواصلاتی، می‌طلبد که رانندگان برای تردد، ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، از عجله و شتاب و انجام حرکات حادثه‌ساز خودداری کنند.

سردار یاری تصریح کرد: امسال اقدامات خوبی در بحث هوشمند سازی محورهای مواصلاتی انجام شده و تمامی محورهای استان به وسیله دوربین‌های مجهز و هوشمند تا پایانه مرزی مهران به صورت شبانه روز رصد و با رانندگانی که مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نکنند، برخورد می‌شود.

فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: با توجه به لغو روادید بین ۲ کشور ایران و عراق، خروج زائران با ارائه گذرنامه معتبر و زمان دار میسر است که زائران بایستی از قبل آن را از شهرهای مبدا تهیه کنند و پس از ثبت نام در سامانه سماح و پرداخت حق بیمه به سمت پایانه مرزی مهران حرکت کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج