نقشه‌های جدید برای قطع یارانه دهک‌های مختلف
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۰۵۶۰۵
۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
۱۱۵۸۵
پس از ۹ سال از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت سه میلیون و ۴۶۸ هزار میلیارد تومان یارانه به افراد جامعه، مقرر شد از ابتدای مهرماه سه دهک بالایی یارانه نگیرند که بنا بر اظهار نظر کارشناس اقتصادی یارانه نقدی فقط باید به دهک‌های پایین جامعه که قابل شناسایی است پرداخت شود.

خبرگزاری ایرنا: پس از ۹ سال از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت سه میلیون و ۴۶۸ هزار میلیارد تومان یارانه به افراد جامعه، مقرر شد از ابتدای مهرماه سه دهک بالایی یارانه نگیرند که بنا بر اظهار نظر کارشناس اقتصادی یارانه نقدی فقط باید به دهک‌های پایین جامعه که قابل شناسایی است پرداخت شود.

هدفمندسازی یارانه‌ها بحث داغ سال ۱۳۸۷ بود و رسانه‌ها هر کدام براساس سیاست‌های خود تحلیل و تفسیرهای مختلفی منتشر می‌کردند.

سرانجام ۱۵ دی ماه ۱۳۸۸ قانون هدفمندسازی یارانه‌ها با ۱۶ ماده و تبصره در مجلس تصویب و آذرماه اجرا شد. قرار بر این بود که با اصلاح قیمت حامل‌های انرژی که اهداف خاص خود را به همراه داشت منابع ناشی از آن در محل‌های تعیین شده اختصاص پیدا کند. ۳۰ درصد برای حمایت از تولید، بهداشت و درمان و سایر بخش هایی که ممکن بود در نتیجه حذف یارانه دچار آسیب شوند، ۲۰ درصد برای کمک به دولت در تامین هزینه‌ها و البته حرکت به سمت بودجه‌های عمرانی و ۵۰ درصد باقی مانده از آنچه حاصل می‌شود برای توزیع بین خانوارها که نقدی و غیر نقدی را در برمی‌گرفت.

اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در چند فاز برنامه‌ریزی و ۱۳۹۴، سال پایانی اجرا تعیین شده بود. در این مدت فاز نخست از ۱۳۸۹ کلید خورد و در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ وارد فاز دوم شد. گر چه فاز سوم به طور رسمی اعلام نشد، اما با تغییر نرخ حامل‌ها در خرداد ماه ۱۳۹۴ به نوعی وارد فاز سوم شد.

در این سال‌ها به دلایل مختلف همچون نبود اطلاعات کافی درباره دهک‌های بالای جامعه حذف یارانه نقدی محقق نشده بود و امسال سرانجام بعد از چند سال براساس بند ب تبصره ۱۴ قانون بودجه هیات دولت در مصوبه‌ای، وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کشور و سازمان هدفمندی یارانه مکلف به حذف یارانه نقدی سه دهک بالای جامعه شد.

هیات وزیران در جلسه شانزدهم تیرماه امسال به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور (با همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، نفت، نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی) و به استناد بند (ب) تبصره (۱۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، آیین‌نامه اجرایی این تبصره را با هدف تعیین منابع و مصارف یارانه تصویب کرد.
براساس این آیین‌نامه، دولت موظف است با استفاده از تمام بانک‌های اطلاعاتی در اختیار، نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران اقدام کند.

«علی ربیعی» سخنگوی دولت سیزدهم مردادماه در نشست خبری گفت که در شناسایی و حذف دهک‌های شفاف عمل می‌کنیم.

«محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز دوازدهم شهریورماه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت که شناسایی سه دهک‌ بالای درآمدی سخت و با دقت و وسواس کامل این کار را انجام می‌دهیم.

وی اظهارداشت: شناسایی دهک‌های پردرآمد با کمک استانداران سراسر کشور خواهد بود و حذف یارانه سه دهک‌ را از پایان شهریورماه شروع می‌کنیم.

«مهدی پازوکی» کارشناس اقتصادی امروز (دوشنبه) اظهارداشت: پرداخت یارانه‌ در سال ۱۳۸۹ هدفمند نبود، بلکه برنامه‌ پول پاشی بود و به همه یارانه پرداخت شد.

وی افزود: با وجود آنکه درآمدهای نفتی و منابع درآمدی دولت در این سال‌ها کاهش یافته است اما مخارج دولت نه تنها کم نشده بلکه از دوره اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها یک بار به کارکنان خود حقوق می‌پردازد و علاوه بر آن ماهیانه سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز به حساب سرپرست خانوار یارانه نقدی واریز می‌کند.

این کارشناس تاکید کرد: از جمعیت ۸۳ میلیون نفری کشور سهم هر دهک حدود هشت میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است و مجموع سه دهک پایین جمعیتی ۲۵ میلیون نفر می‌شود.

وی با تاکید براینکه یارانه نقدی فقط و فقط باید به سه دهک پایین درآمدی پرداخت شود، گفت: در واقع به ۲۵ میلیون نفر باید یارانه نقدی پرداخت شود در حالیکه هم اکنون بیش از ۷۶ میلیون نفر معادل ۹۵ درصد از جمعیت کشور یارانه می‌گیرند.

پازوکی اظهارداشت: از میان ۲۵ میلیون نفر دهک پایین جامعه، ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر آنها تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی هستند که نه تنها باید یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی بگیرند بلکه باید یارانه آنها با توجه به رشد تورم افزایش یابد و برای این منظور باید یارانه افراد غیرنیازمند حذف شوند

وی بیان کرد: برای پرداخت یارانه به دیگر افراد، باید در کمیته امداد امام خمینی (ع) ثبت نام کنند و راستی آزمایی شوند تا آنها نیز یارانه بگیرند و براین اساس باید دهک‌های بالا از لیست پرداخت یارانه نقدی حذف شوند.

این کارشناس در توضیح شناسایی دهک‌های پایین جامعه، گفت: شناسایی دهک‌های بالا سخت نیست چرا که بخشی از افراد حقوق بگیر دولت هستند و اطلاعات آنها موجود است، همچنین استادان دانشگاه، نیروهای کشوری و لشکری، تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، حقوق بگیران سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگان نیز مشخص هستند بنابراین مشکلی در شناسایی نیست و قابل شناسایی است.

وی تاکید کرد: در حالی که دولت به دنبال حذف یارانه سه دهک بالایی جامعه است معتقدم که یارانه تنها باید به سه دهک پایین جامعه پرداخت شود.

براساس این گزارش تاکنون یارانه نقدی در ۱۰۲ مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است که معادل سه میلیون و ۴۶۸ هزار میلیارد تومان است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1398/06/18
حتمأمثل سبد کالای پارسال عمل میکنید که به ۱میلیون خانواده به قول خودشون جاماندگان سبد کالا ندادید درصورتی که اشتباه از طرف شما بود اشتباه امیلیونی فاجعه هست خدا میدونه این سری چند نفر به ناحق خذف میشن
پاسخ ها
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
دوست عزيز،ماهم نگرفتيم به جرات بهت ميگم تنها يک ميليون خانوار سبد کالا گرفتن قطعا هم يارانه همه رو کم کم قطع ميکنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
واقعا خجالت داره ارزش یارانه تقریبا صفر شده وحتی نمیشه نیم کیلو گوشت خرید
اگه این دوستان اینقده که به یارانه وقطع آن وقت گذاشتن به این اختلاص ها ویا حقوق های نجومی ورود کنن وضع همه خوب میشه. تازه با این شتاب که میرن جلو دوسال دیگه میشه یک بطری آب معدنی با این پول خرید.
AAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
دولت میلیارد ها دلار اختلاس کرده اصلا برای او مهم نیست ۴۵۵پانصد تومان به مردم‌میدهد اصلا تمام دولت وزرا نمایندگان هم در حالت کما هستن
شما نمی توانید یارانه‌را حذف کنید بیخود چرت و پرت نگویید
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1398/06/18
خدا خیرتان نده,این همه گران کردید,هیچی نگفتن, این هم ازمون بگیرید, بنده یه کارمند هستم
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1398/06/18
این همه بانقشه کشیدن خودرااذیت نکنید همه راقطع کنیدبعدتقسیم کنیدبین خودتان هرماهی یک نفرببردشون که نیازبه فکروحساب کتاب نباشه اذیت شوید
United States
15:34 - 1398/06/18
چرا برای هموطن پول ندارید ولی اتباع افغان را تابعیت می دهید
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1398/06/18
عملکرد شما دلیل بر نداشتن حساسیت هست یک خانواده کارگر که در طول ماه چند روزی شاید بیشتر کار گیرش نیاد رو راحت دو ساله قطع کردید و هرچه کاغذ بازی شده فایده ای نداشته پس دم از حساسیت نزنید
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/06/18
واقعاً اگر قرار هست مثل سبد سال پیش عمل بشه، انجام ندید بهتره. همین حقوق بگیران تأمین اجتماعی که از لحاظ دهک درآمدی جزء دهک های پایین هستند، بعد از حقوق بگیران دولتی سبد گرفتند و عده‌ی زیادی از اونها هم مثل بنده با حقوق ۲ میلیونی، مطلقا سبدی دریافت نکردند. اگر شناسایی بنده و امثال بنده که هزار جا مشخصات مون ثبت شده مشکل هست، پیشنهاد می‌کنم کاری که توانایی انجامش رو ندارید اصلأ شروع نکنید بهتره. مبادا حقوقهای ۱۰ میلیونی یارانه بگیران و حقوق زیر دو میلیون فقط نظاره کنن.
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1398/06/18
این برنامه و دیگر نقشه های کثیف به اصطلاح کارشناسانه بخدا تمامی برنامه انهابی است که میخواهند مثل گذشته حق ملت ایران را پایمال و ملت و نظام را رودروی هم قرار دهند.نکنید ای منافقان به ظاهر دلسوز کارشناس ...همین شماها سراغ دارید که چه کسانی در دستگاه کمیته امداد امام پوشش گرفته اند که نه تنها مستحق نیستند بلکه از مفت خوران و رانت خواران جامعه هستند.که چون گرگهایی در پوست میش هستند و به ملت و نظام ریشخند میزنند.....اگر راست میگویید یک خانه تکانی محکمی در کمیته امداد و بهزیستی بکنید تا بوی تعفن انها بلند رسوا شوند....
United Arab Emirates
16:20 - 1398/06/18
خامل های اندڗی نفت گاز اب برق و تورم اینا چی ایا پایین میاد
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1398/06/18
با قطع یارانه تمام یارانه بگیران بجز فقرا موافقیم اما اگر فقط ثروتمندان را شامل شود مخالفیم ! امیر المومنین از بیت المال هم به فقرا سهم می داد هم به ثروتمندان ، این پول اندک اثری در احوال آنهایی که از عهده مخارج خود بر می آیند ندارد و بهتر است چندین برابر بیشتر به فقرا داده شود .
پاسخ ها
بددون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
میشه بفرمایید دولت افرادی که کارمندش نیستند با چه مبنای دقیقی میخاد حساب کنه یا ثروتمندانی که اموالشان را به نام فامیل میکنند؟
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1398/06/18
فقط حقوق ملت حساب نکنید کرایه خونه و قسط ماشین بیمه تامین اجتماعی بیمه ماشین و اب برق گاز و قسطهای عقب مانده بانکی همه رو لحاظ کنید بی گدار به اب نزنید ؟
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1398/06/18
چنان اعداد وارقام اعلام میکنن که انگار ازمال پدرشون دارن میبخشن،همین چندرقاز رو هم حذف کنین ازسفره مردم بلکه به خودتون بیشتر برسه واختلاساتون بزرگتربشه،انشالله که نییست ونابودمیشین
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1398/06/18
در مقابل اختلاس مسعولان هیچ است. ابن یارانه حق مردم است نه حقوق بگیر های نجومی
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1398/06/18
صدقه که نیست یارانه است و به همه تعلق داره. شما اگه مردی جلوی اختلاس آقازاده ها رو بگیر و جلوی حقوقای نجومی رو بگیر، با این ۴۵ تومن دولت نه گدا میشه نه شاه. خاک بر سر دولتی که دستش تو جیب مردمش بخواد بره
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1398/06/18
ای خدا این خادمین رو ازما بگیر.خخخ
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1398/06/18
اول یارانه مردمو به نرخ روز بدین بعد فکر حذفش باشین
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1398/06/18
این مسئولین دروغگو هستن و قطعا از این یارانه ها سهمی هم به جیب مبارکشون ریخته میشه، وگرنه شناسایی کسانیکه نیازبه یارانه ندارن اصلا کارسختی نیست، خصوصا برای اینها که حتی از خصوصی ترین مسائل مردم هم اطلاع دارن! خوب بیان فقط به کسانیکه تحت پوشش بهزیستی وکمیته امدادهستن ویا مجموع حقوق تمام افراد تحت سرپرستی آنهاکمتراز 4میلیون باشه یارانه بدن وبرای بقیه رو قطع کنن. هرکس هم نیازمندبود هیئت امنای محل وضامنین براش تأییدکنن. والسلام.
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1398/06/18
افرین با وسواس کامل این کار باید انجام گیرد یارانه ثروتمندان را بدهید به خودشان و یارنه فقیران را هم سریعا قطع کنید.
Iran, Islamic Republic of
02:00 - 1398/06/19
باز شروع شد
خجالت. بکشید
ملت زیر بار تورم له شده اونوفت برای چهل تومن یارانه نقشه کشیدن
متأسفم
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1398/06/20
شما چقدر با حق وحقوق مردم بازی می کنید مگر شما وجدان ندارید زورتان به.گردن کلفتها نمیرسه دم دقیقه ضعیف کشی می کنید
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1398/06/20
ما ک نه منبع درامدی داریم و نه جایی بیمه داریم و اجاره نشین هستیم و نه بهزیستی و نه کمیته کمکمون میکنه چکار کنیم؟؟
Iran, Islamic Republic of
06:58 - 1398/06/20
به بهانه های مختلف افراد نیازمند هم حذف میشن کارگر سراغ دارم میرن فرمانداری التماس میکنند میگن از سر شما فراوونه شما نامه بدین تا بفرستیم بالا دو سال از این ماجرا و بازی دادن یک بدبخت کارگر میگذره هیچ اقدامی نکردن چرا به خود فرمانداریها دستور نمیدن مشکلات مردم رو حل کنند (بازی با مردم)
Iran, Islamic Republic of
07:05 - 1398/06/20
یارانه به قیمت تورم باید بالا بره ولی تغییر که نکرد هیچ از بعضیها رو خودسرانه قطع کردند و با توجه به پیگیریها اصلا جواب نمیدن عادت کردند دست تو جیب مردم کنند همین یارانه بی ارزش که به همین بهانه اب و برق رو افزایش دادید نان رو گران کردید ولی یارانه همان ۴۵ت این فریب مردم نیست اعتراض هم کنند که ...
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1398/06/24
45 تمن طی 10 سال بیشتر نشد کالاها چندین برابر شد انرژی قیمتش چند برابر شد بیکاری داره جولان میده... بعد اینا میخوان اینم حذف کنن... ولي مرد باش مال همه رو قطع کن تا حداقل شبا راحت بخوابن... در ضمن قیمت‌ها رو هم بیار روي همون سال 88... 89... اینا... اگه اینجوری شد ماهی 45 تمن هم به دولت کم می کنیم تازه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر