اهداف فرانسه برای حفظ برجام چیست؟
۹۰۵۶۸۲
۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶
۸۵۰۳ 
کارشناس مسائل بین الملل به بررسی سفرهای اروپایی ظریف و همچنین تلاش فرانسه برای کاهش تنش ها بین تهران و واشنگتن می پردازد.

خبرآنلاین: کارشناس مسائل بین الملل به بررسی سفرهای اروپایی ظریف و همچنین تلاش فرانسه برای کاهش تنش ها بین تهران و واشنگتن می پردازد.

علی اصغر زرگر در یادداشتی در خصوص اهمیت سفرهای اخیر ظریف می نویسد: سفرهای دیپلماتیک دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، به سه کشور شمال اروپا ،فنلاند (رئیس دوره ای شورای اتحادیه اروپا)، سوئد و نروژ و سپس به فرانسه آنهم همزمان با تشکیل جلسات گروه ۷ ، متشکل از آمریکا و ژاپن و متحدان غربی اشان در خور توجه و گمانه زنی است. خصوصا اینکه با به تعویق انداختن برنامه سفرش به چین، بنا به دعوت آقای لودریان ، وزیر امور خارجه فرانسه، مجددا یکروز دیگر به فرانسه و محل اجلاس گروه ۷ در فرانسه رفت.

اهداف فرانسه برای حفظ برجام چیست؟

این کارشناس درباره اهداف مهم سفرهای ظریف می نویسد: اما سفر ظریف به فرانسه از اهمیت بیشتری بر خوردار است. رئیس جمهور فرانسه، آقای مکرون، در هفته های گذشته تلاش زیادی کرده است که از طریق دیپلماسی راه حلی برای حفظ برجام پیدا کند و ضمن حفظ برجام با دادن امتیازاتی به ایران از جانب آمریکاییها، راه را برای مذاکرات بیشتر بین ایران و گروه برجامی منجمله آمریکا باز کند. از فرستادن فرستاده ویژه به تهران تا مذاکرات تلفنی طولانی با آقای روحانی و اکنون دعوت اقای ظریف به محل کنفرانس گروه ۷ ، اهداف سیاسی و اقتصاد دولت فرانسه برای حفظ برجام در این مقطع و به عنوان پلیس خوب چند گانه اند.

زرگر درباره تفاوت سیاست خارجی فرانسه با دیگر کشورهای اروپا نوشت: سیاست خارجی فرانسه را در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا، سیاستی فعال و تهاجمی در صحنه بین المللی لقب داده اند.علاوه بر این در زمینه سیاست خارجی، فرانسویان سعی کرده اند که در جهت گیریها و سیاست های فعالی خود نسبت به منطقه خاورمیانه، شمال ومرکزآفریقا، بعنوان بازیگری مستقل نقش آفرینی کنند.

بنابراین حتی در مواردی که ظاهرا فرانسه میبایست در هماهنگی با اتحادیه اروپائی و یا با آمریکا اقدام کند، سیاست و عمل دولت فرانسه بگونه ای متفاوت ظاهر می شود. این تجلی متفاوت درسیاست خارجی فرانسه از رویکرد هماهنگ اروپائی-آمریکائی تا حدودی نشان از تمایل سنتی استقلال طلبانه فرانسویان و تظاهر اقتدار و وزن فرانسه بعنوان یک بازیگر بین المللی تاثیر گذار و مستقل دارد.

وی تاکید کرد: دولت مکرون در حال حاضر با مشکلات عدیده اجتماعی و اقتصادی داخلی روبرو است، و نیاز به یک موفقیت در سیاست خارجی دارد که می تواند در زمینه دیپلماسی برای حفظ برجام و کاهش تنش بین ایران و آمریکا در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه اتفاق بیفتد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1398/06/18
چه فایده!کاری نتوانست بکند!
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1398/06/18
فقط و فقط چاپیدن نفت ایران به قیمت یامفت
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1398/06/18
سگ زرد داداشه شغاله .جاش تو سطل اشغاله .
Iran, Islamic Republic of
03:28 - 1398/06/19
واقعا به شما هم میگن کارشناس ؟؟؟؟
این کارشناسی پشیزی ارزش نداره
همه میدونن که تمام کشورهای اروپایی و متحدین آمریکا بدون اجازه آمریکا حتی آب نمیخورن بعد شما دم از استقلال در تصمیم گیری و دیپلماسی فعال اونها میزنید؟
واقعا جتی تعجب داره
کشورهایی که از نظر بانکی اقتصادی نظامی و حتی سیاسی کاملا وابسته به آمریکا هستن چطور میتونن بدون آمریکا تصمیم بگیرن یا به قول شما نقش پلیس خوب رو بازی کنن
البته اینجا رو درست گفتید فقط نقش پلیس خوب رو بازی میکنن همانطور که در مذاکرات نقش پلیس بد رو بازی میکردن
یادتون باشه که اینها فقط نقش هست و اینها تنها بازیگر هستن و کارگردان و تهیه کننده اصلی آمریکا هست
و این کشورها به هیچ وجه جدای از آمریکا نیستن
خواهشن کارشناسی درست کنید
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1398/06/19
وقتی اهداف دشمنان تکراری است و آنها در موضوعات هسته ای ایران در عمل سست و ناتوان هستند ، ایران باید به مسائل دیگر بپردازد تا آنها هم دست از کاسه و نیم کاسه بازی در موضوع هسته ای ایران بردارند . صرف هزینه در سفرها همان نتیجه قبل است و با این شعار ( نه شرقی ، نه غربی جمهوری اسلامی ) راه را که صراط مستقیم است باید ادامه دهیم .
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1398/06/19
رسیدن به اهداف شوم خود ....
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1398/06/21
خوب حالا مثلا چی میخاهی بگویی جناب.ما که چیزی نفهمیدیم.تا دیروز مرگ بر فرانسه میگفتید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج