مطهری: هنوز هم واقعه کربلا تحریف می‌شود
۹۰۵۶۸۹
۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
۵۹۷۹ 
علی مطهری گفت: در حال حاضر تحریفات در واقعه کربلا به شکل های دیگری انجام می شود و گاهی داستان‌های جعلی نقل می‌شود.

شفقنا: علی مطهری نماینده مردم تهران و فرزند شهید مطهری به بیان تحریفات در واقعه کربلا پرداخت. او معتقد است امروز هم در واقعه کربلا تحریفاتی صورت می‌گیرد.

- دو تحریف معنوی نیز در حادثه عاشورا ایجاد کردند و آن این است که عده ای گفتند شهادت امام حسین(ع) و حادثه عاشورا کفاره گناهان امت است، امام حسین(ع) کشته شد که گناهان امت آمرزیده شود! شبیه آنچه درباره حضرت عیسی(ع) در میان مسیحیت وجود دارد که گفته می شود مسیح به صلیب کشیده شد برای اینکه کفاره گناهان امت باشد.

- نمی شود که کسی گناه کند و با چند دقیقه سینه زدن همه گناهان او بخشیده شود. بیان چنین موضوعاتی موجب انحراف مردم و کوچک شمردن گناهان و از بین رفتن ارزش عمل در اسلام می شود.

- عده ای بیان کردند که امام حسین(ع) یک دستور خصوصی داشت که حتماً حرکت عاشورا را انجام دهند. در این صورت این حادثه نمی تواند قابل پیروی برای مردم مسلمان باشد به طوری که اگر کسی در این شرایط قرار گرفت، اقدامی مشابه امام حسین(ع) و یاران ایشان در حادثه عاشورا داشته باشد.

- در حال حاضر نیز تحریفات به شکل های دیگری انجام می شود. گاهی داستان های جعلی نقل می شود و با اینکه گفته شده این مسایل حقیقت ندارد، باز نقل می شود.

مطهری: هنوز هم واقعه کربلا تحریف می شود

- یکی از مسایلی که شهید مطهری یک ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و یک ماه قبل از شهادتشان بر آن تأکید داشت همین اصلاح عزاداری ها بود و بسیار عجیب است که ایشان در آن برهه زمانی که ایام محرم هم نبود، تأکید می کند که یکی از اقدامات مهم و اساسی که باید انجام شود، اصلاح عزاداری هاست.

- شهید مطهری بیان می کنند که باید عزاداری سنتی داشته باشیم و نباید روشنفکری کنیم که سینه زنی و زنجیر زنی ممنوع شود، اما باید صحیح باشد و شعارهای امام حسین(ع) زنده شود؛ شعارها نیز باید درست و حرکت بخش باشند و روح را زنده کنند و فقط مظلومیت امام حسین(ع) را نبینیم بلکه جنبه حماسی واقعه عاشورا را نیز بیان کنیم تا برای امروزمان مفید باشد.

- پیام کلی امام حسین(ع) زنده نگاه داشتن اسلام بود. امام تأکید داشتند که جامعه باید اصلاح شود و زیر بار ظلم نرود تا عدالت برقرار شود. معتقدم با توجه به شرایط فعلی کشور، پیامی از میان پیام های امام حسین(ع) که امروز باید بسیار به آن توجه داشت، مبارزه با ظلم، برقراری عدالت و نبودن تبعیض است. در کلمات امام حسین(ع) هم اشاره به این موارد وجود دارد، حضرت می فرمایند:«آیا نمی بینید که به حق عمل نمی شود و به باطل عمل می گردد.»

- (درباره استاد مطهری و سیدجعفر شهیدی): این شخصیت ها ستاره هستند و در هر دوره ای یافت نمی شوند بلکه هر دو یا سه قرن یک بار، چنین شخصیت هایی رشد و پرورش می یابند؛ شهید مطهری نیز یک شخصیت ویژه، خاص و استثنایی بود. لذا سوال درستی نیست که چرا افرادی مانند شهید مطهری نداریم، چرا که برای ظهور مانند شهید مطهری باید استعداد ویژه ای در شخص و شرایط خاصی در جامعه و محیط تحصیل وجود داشته باشد و دوران تحصیل به خوبی طی و نیروی ابتکاری در شخص وجود داشته باشد تا شخصیتی مانند استاد مطهری بروز کند. طبیعی است که به این راحتی این اتفاق نخواهد افتاد. به عبارت دیگر انتظار بی جایی است که منتظر باشیم در هر دوره ای مانند شهید مطهری نمایان گردد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1398/06/18
کتابهای باباتو بخون الکی جوسازی نکن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
آره حرف نزنه که کاسبهای عاشورا جیب خودشون رو با تخیلات ذهنی خودشون پر کنن
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1398/06/19
آقا میشه صبح صبحانه تو کامل بخوری
در طول روز گوه اضافه نخوری

به تو چه مرتیکه

تو جنگ که نبودی الان هم به اعتبار پدر شهیدت نماینده شدی

پس خفه شو و گوه نخور
Iran, Islamic Republic of
02:47 - 1398/06/19
شما که دنبال عدالت هستی تاکنون از بیت المال چقدر ثروت اندوخته کردی تا ببینیم در عمل رعایت عدالت شده یا نه و.....
Iran, Islamic Republic of
04:18 - 1398/06/19
ماکه رفتیم روضه مداح داستانی درباره امام خواندکه ازمعجزه های پیامبران سخت تربود ماکه باورنکردیم وبایداینگوته گفتارها منع شود
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1398/06/19
من ۶۰ سالمه هنوز تا بحال این مطلب را نشنیده بودم،بیکارید ها خودتون دون میپاشید
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1398/06/19
مخصوصا جدیدا ،با این رفتارها که عده ی تمام عاشورا و نیت امام وباقی صالحات را به امثال خود نسبت میدهند
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/06/19
الآن هم بعضیها در بزرگترین تحریف عاشورا ، از کربلا درس مذاکره!!!! یاد گرفته اند.
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1398/06/19
تو اگه کتابای باباشو خوندی اون زیر دست همون بابا تربیت شده! کاسه داغتر ازآش نباش!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج