بانک‌ها در فصل بهار چقدر وام دادند؟
۹۰۶۳۲۴
۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
۶۲۴۹ 
مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها و موسسات اعتباری در پایان فصل بهار سال جاری به رقم ۱۳۳۳۶.۱ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به اسفندماه سال ۹۷ با رشد ۲.۶ درصدی روبرو بوده است.

میزان نوشت: مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها و موسسات اعتباری در پایان فصل بهار سال جاری به رقم ۱۳۳۳۶.۱ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به اسفندماه سال ۹۷ با رشد ۲.۶ درصدی روبرو بوده است.

بررسی آخرین آمار منتشره از سوی بانک مرکزی در خصوص عملکرد بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور حاکی از آن است که در خردادماه سال جاری مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها و موسسات اعتباری به رقم ۱۳۳۳۶.۱ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به اسفندماه سال ۹۷ با رشد ۲.۶ درصدی روبرو بوده است.

در این بین از مجموع تسهیلات اعطایی بانک‌ها و موسسات اعتباری ۶.۲ درصد به تسهیلات قرض الحسنه مربوط می‌شود و حجم عمده عملکرد تسهیلاتی بانک‌ها به مشارکت مدنی با ۳۰.۵ درصد و فروش اقساطی با ۲۹.۱ درصد مربوط است.

لازم به ذکر است که رقم تسهیلات اعطایی بانک‌ها وموسسات اعتباری کشور در بخش قرض الحسنه در پایان خرداد ماه رقم ۸۳۱.۷ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۹۶ با رشد ۶ درصدی روبرو بوده است.

همچنین در ماه مورد بررسی ۶.۷ درصد از تسهیلات پرداختی در بخش بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری پرداخت شده که بالغ بر ۵۶۳.۹ هزار میلیارد ریال به صورت قرض‌الحسنه و ۴۰.۳ درصد کل اعتبارات ارائه شده به متقاضیان در بخش مشارکت مدنی به رقم ۳۳۹۰.۲ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.

بررسی عملکرد بانک‌های تخصصی در پرداخت تسهیلات به بخش‌های مختلف در پایان خرداد ماه ۹۸ نشان می‌دهد که به میزان ۸۶.۷ هزار میلیارد ریال معادل ۳.۱ درصد تسهیلات در قالب قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

لازم به ذکر است که ۱۳.۸ درصد کل منابع بانک‌های تخصص در پایان خرداد ۹۸ به میزان ۳۸۲.۱ هزار میلیارد ریال در بخش مشارکت مدنی به متقاضیان پرداخت شده است.

بررسی‌ها حاکی از آن است که در ماه مورد بررسی ۸.۴ درصد از تسهیلات بانک‌های تجاری ب صورت قرض الحسنه پرداخت شده که رقم آن بالغ بر ۱۸۱.۱ هزار میلیارد ریال بوده و این درحالی است که میزان تسهیلات اعطایی قرض‌الحسنه بانک‌های تجاری در اسفند سال ۹۷ حدود ۱۶۷.۹ هزار میلیارد ریال بوده است.

گفتنی است ۱۳.۸ درصد تسهیلات بانک‌های تجاری به رقم ۲۹۸.۸ هزار میلیارد ریال در پایان خرداد ماه به صورت مشارکت مدنی پرداخت شده که این رقم در اسفندماه سال قبل از آن ۳۱۴ هزار میلیارد ریال بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/06/21
چقدر وام دادن رو ولش بگو به کیا دادن! :)
پاسخ ها
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
طبقه بندی
مسعولان وزرا و نمایندگان ۹۸ درصد وام گرفتن
بعد از گذشت ۶ ماه هنوز هیچ قسطی پرداخت نشده است
چون تمام آقایان بدون دادن مدارک و فقط با یک تلفن وام را دریافت کردن
مردم قرار بوده ۲ درصد از وام ها را بگیرند گفتن هنوز تصویب نشده
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1398/06/21
مگر مرض داری که دروغ میگی.
کدام بانک تجاری وام قرض الحسنه میده .تمام بانک ها با سودبیست درصد وام میدن .این کجاش قرض الحسنه ست
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1398/06/24
من شهریار پوراحمدی بازنشسته تامین اجتماعی هستم که حقوقم رامهبیش ازشش میلیون تومنه ازبانک رفاه کارگران میگیرم .خداشاهده که بخاطرنیازمبرم به پنجاه میلیوت تومن وام به چندبانک مثل بانک شهر ومسکن که حساب داشتم ورفاه کارگران که حقوق میگیرم چندین بارمراجعه کردم ولی اصلا بنده راطوری ناامیدکردندکه باوجودنیازمجبورم کردندازخیرش بگذرم پس این وامهاراچه کسانی میگیرند آیاهمچنان این وامهاسهم ژن های خوب ونوه ونتیجه مسئولین هست ؟دلم میخواد یکی ازاین بانکهااعلام کنندکه چگونه من هم ازاین وامها بدون پارتی وسفارش ووابستگی به ژن خوک میتوانم دریافت کنم ؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج