ماجرای جداییِ اعضای گروهک منافقین
۹۰۶۴۱۲
۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
۶۹۷۴
یکی از اعضای سابق گروهک تروریستی منافقین از جدا شدن ۸۰۰ نفر از اعضای این سازمان در پی اخراج از عراق خبر داد.

فارس نوشت: یکی از اعضای سابق گروهک تروریستی منافقین از جدا شدن ۸۰۰ نفر از اعضای این سازمان در پی اخراج از عراق خبر داد.

«حمیرا محمدنژاد» عضو جدا شده از سازمان تروریستی مجاهدین خلق که در حال حاضر مقیم آلمان است، می‌گوید پس از اخراج گروهک تروریستی منافقین از عراق، ۸۰۰ نفر از اعضای از این سازمان جدا شدند.

بر اساس گزارش وبگاه عراقی «اشرف نیوز»، وی گفت: «در حقیقت مریم رجوی نتوانست موانع سازمانی را (پس از خروج از عراق) بر اعضا تحمیل کند؛ موانعی مانند شرایط در عراق یا بهانه‌هایی مانند شرایط امنیتی، سیاسی یا اجتماعی. مهمترین این موانع "طلاق سازمانی" بود که تحت عنوان "انقلاب ایدئولوژیک" بر اعضا تحمیل می‌شد».

محمدنژاد افزود: «مسعود رجوی قبل از "پنهان شدن" روابط تمام اعضا با خانواده‌هایشان یا جهان خارج را به بهانه تهدیدات امنیتی و مشکلات سیاسی قطع کرد و این موضوعی بود که خود اعضای تا حدی پذیرفته بودند. عراق تحت حاکمیت صدام برای رجوی یک امتیاز بود، وی توانست به موازات دولت عراق، دولت کوچک نیمه مستقلی برای خود تشکیل دهد که از سرویس اطلاعات و زندان برخوردار باشد».

وی ادامه داد: «صدها نفر از جدا شده‌ها به بهانه امنیت و تهدید رهبری سازمان بازداشت و شکنجه شدند، برخی از آنها زیر شکنجه مردند. برخی از این فجایع در گزارش سازمان حقوق بشر مربوط به سال ۲۰۰۵ آمده است. همچنین برخی از جداشده‌ها با دارو کشته شدند یا مرگ آنها با خودکشی اعلام شد».

در سال ۲۰۰۳ اعضای مجاهدین خلق به صورت کامل از اردوگاه «اشرف» واقع در شمال عراق اخراج شدند. اخراج منافقین از عراق به دستور دولت قانونی این کشور صورت گرفت و مهم‌ترین هدف آن نیز تأمین امنیت در این کشور بود که با حضور تروریست‌ها بدست نمی‌آمد.

اخراج منافقین از خاک عراق با وجود حضور ۳۰ ساله این گروهک و نفوذ و ارتباطاتی که حتی در دولت جدید عراق بعد از سرنگونی صدام ایجاد کرده بود، به علاوه حمایت آمریکایی‌ها از این گروهک برای حفظ آنها در عراق و در محیط نزدیک به مرزهای جمهوری اسلامی، امری بسیار پرچالش برای دولت عراق بود که سرانجام به نتیجه رسید

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/06/21
این عضوجداشده که هنوز در توهم بسر می برد نمی‌خواهد قبول کنه که مسعود رجوی مرده است. وسازمانشون از درون پاشیده فقط مثل مرده باید بهشون تلقین کرد..
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1398/06/21
خاک بر رجوی ایران فروش
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1398/06/21
حالا اگر کشور فرانسه در حقیقت در حسن نیت و صداقت با ایران باشد ، چه بهتر است که این گروهک تروریستی را از کشورش دی پورت کند و به ایران بفرستد تا از شر این گروهک تروریستی و جنایتکار که در حدود ۳۰ هزار نفر از شهروندان کشورمان را برادران و خواهران انقلابی و اسلامی را در جنایت بی رحمانه مورد ترور قرار داده است در کشورمان این گروهک خبیث و خطرناک را به درک واصل نمائیم .
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1398/06/21
خداوند انشاالله ریشه تمام منافقین راقطع کند که باعث شهادت مومن ترین عزیزان ما شدند
Iran, Islamic Republic of
03:26 - 1398/06/22
صدسال سیاه بیشرفهای خائن تاجوان بودند درفکرخیانت وترور ملت بودند حالا که همگیشان درسن وسال بالای شصت سالگی است وزرتشان غمزور شده وتوان هیچ غلطی راندارند بکنند ودیگر بدرد نخور وناکارمد شدند باتاکتیک قصدجدایی گرفتند زهی خیال باطل
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1398/06/22
لعنت بر این کوردلان که شمار زیادی را به طرز فجیع کشتند تا خودشان پایدار باشند اما انتقام خداوند زودی گریبانگیر شان شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج