جزئیات ورود بانوان به آزادی در بازی ایران - کامبوج
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۰۶۸۱۶
۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۹
۵۲۳۵
در گفتگو با رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال؛
غلامحسین زمان آبادی توضیح می دهد که چطور خانم ها می توانند برای حضور در اولین دیدار تیم ملی در راه جام جهانی مقابل کامبوج در تاریخ 18 مهرماه به ورزشگاه آزادی بیایند.

ورزش سه: طی روزهای اخیر و با خودسوزی سحر خدایاری که به دختر آبی ملقب شده، فشار زیادی بر مسئولان فدارسیون فوتبال برای فراهم کردن زیرساخت های لازم، برای حضور بانوان در استادیوم ها وارد شده است.

البته که از پیش تر نیز، فدراسیون جهانی فوتبال، الزام خود برای ورود بانوان به بازی های ملی را اعلام کرده بود و با الزام فیفا بود که دولت، وزارت ورزش و جوانان و همینطور فدراسیون فوتبال خود را برای برگزاری بازی های ملی با حضور بانوان آماده کرده بودند و آنطور که زمان آبادی می گوید، بدون توجه به اتفاقات روزهای اخیر نیز، قرار بر این بوده که دیدار تیم ملی ایران برابر کامبوج با حضور بانوان برگزار شود.

جزئیات ورود بانوان به آزادی در بازی ایران - کامبوج

در این رابطه با غلامحسین زمان آبادی رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال هم صحبت شدیم تا بیشتر در جریان کارهای فرهنگی ای که فدراسیون در این زمینه انجام داده و قرار است، انجام دهد، آشنا شویم تا هم ما و هم علاقمندان به فوتبال و به خصوص بانوان، بیشتر در جریان چگونگی ورود به استادیوم آزادی برای اولین دیدار ایران در مقدماتی جام جهانی برابر کامبوج که 18 مهرماه به میزبانی ایران برگزار می شود، قرار بگیریم.

حرف های رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون را که می توان آن را راهنمای ورود خانم ها به استادیوم دانست، را در ادامه می خوانید.

بازدیدی میدانی برای حضور خانم ها داشتیم

سوال-با توجه به اتفاقات اخیر و فشار فیفا قرار است تا بانوان در اولین دیدار تیم ملی ایران حاضر باشند. در این رابطه و همینطور کارهایی که برای سهولت ورود خانم ها به استادیوم در کمیته فرهنگی در جریان است، توضیح دهید.

ببینید در این زمینه ما در حال آماده کردن شرایط هستیم. یک بازدید میدانی داشتیم و حتی عده ای از خانم ها را با اتوبوس به ورزشگاه آزادی بردیم تا خودشان شرایط را از نزدیک ببینند تا مسائل را خودشان ارزیابی کنند.

مثلا اینکه ورود و خروج چطور است تا اگر مشکلی وجود دارد، حل شود. متوجه شدیم از جهت فضاهای بهداشتی باید یک مقدار کار کنیم که این زیرساخت ها توسط خود مدیریت مجموعه ورزشی آزادی انجام شد.

جزئیات ورود بانوان به آزادی در بازی ایران - کامبوج

دو سکو برای بانوان در آزادی پیش بینی کردیم

دو تا سکو برای بانوان در نظر گرفتیم. پیش بینی می کنیم که بیش از 1600 نفر از خانم ها از این بازی استقبال کنند. چون مسابقه تیم ملی است. مسابقه تیم ملی، فرقش با مسابقه باشگاهی این است که آنهایی که علاقمند به فوتبال و البته تیم ملی هستند، درخواست بلیت می کنند.

تا حالا هشت ایستگاه برای خانم ها در نظر گرفته ایم

آنجا الان فضا آماده شده است. برای اینکه خود خانم ها از جهت ورود، پارکینگ و سایر موارد با مشکلی روبرو نشوند، فعلا پیش بینی هشت ایستگاه در تهران برای بانوان کرده ایم.

در این ایستگاه ها، اتوبوس هایی برای بانوان در نظر گرفته می شود. خانم ها می آینده به این ایستگاه ها. مثلا باشگاه پرسپولیس، ورزشگاه درفشی فر ایستگاهش است و در کرج هم به طور مثال یک ایستگاهی داریم.

جایی که پارکینگ مناسبی برای خانم ها وجود داشته باشد و خانم ها بتوانند در آنجا ماشین هایشان را پارک کنند و با اتوبوس به پارکینگ شماره 2 استادیوم آزادی بیایند؛ در واقع تونل شماره 2.

اتوبوس ها بانوان را سوار می کنند، به پارکینگ شماره 2 می آورند و سپس آنها از گیت هایی که گذاشته شده اند، عبور می کنند و سپس مستقر می شوند در محل هایی که برای آنها در نظر گرفته شده است.

قرار است خانم ها طرح موزائیکی درست کنند

وقتی مستقر شدند، یک سری برنامه های فرهنگی هم برای بانوان در نظر گرفتیم که اجرا می شود؛ مثل طرح موزائیکی که پرچم ایران را آماده می کنند؛ شعارهایی در رابطه با حمایت از تیم ملی ایران وجود خواهد داشت. در واقع همان کارهایی که به طور معمول در ورزشگاه ها وجود دارد.

شاید بانوان در استادیوم یک اطلاعیه هم بدهند

بعضی از خانم ها پیام هایی آماده کرده اند با این مضامین؛ مثل اینکه ما آمدیم تا استادیوم را تبدیل به یک خانواده بکنیم؛ یا آمدیم در کنار برادرانمان از فوتبال لذت ببریم؛ یا آمدیم آسیب هایی که میان برادران گهگاهی دیده می شود، این ها را سامان بدهیم.

در هر صورت پیام های اینچنینی هم خانم ها گفته اند که آماده کرده ایم. شاید هم به صورت یک اطلاعیه از طرف آنها خوانده شود.

کار دست خود خانم ها است

در هر صورت تلاش می کنیم، فضای فرهنگی مناسبی بر استادیوم حاکم باشد. کار هم دست خود خانم ها است که در محل های تجمع، انتقال، استقرار در سکوها و سایر موارد، اداره با خود خانم ها است. این پیش بینی ها شده است.

مسابقه ایران و کامبوج قرار بود با حضور بانوان باشد

ما جلساتی هم طی این هفته داریم که بتوانیم این ها را اجرایی کنیم. شرایط مناسب است. قبلا هم پیش بینی کرده بودیم که در مسابقه ایران و کامبوج که 18 مهرماه (1398) است، خانم ها حضور داشته باشند.

ماجراهای ایجاد شده مربوط به فوتبال باشگاهی است نه ملی

ما در فدراسیون فوتبال آماده هستیم. چون می دانید، جریان هایی که پیش آمده، برخورد باشگاهی بوده و مربوط به استقلال بوده است. در سطح ملی و بازی های تیم ملی اما ما مشکلی از بابت پذیرش خانم ها نداریم. حالا هم توکل به خدا و امیدواریم، بتوانیم به خوبی این کارها را انجام دهیم.

ایستگاه در نظر گرفتن، ورود را گزینشی نمی کند

سوال- اینکه می گویید، خانم ها باید به ایستگاه هایی بروند تا با اتوبوس به ورزشگاه بیایند، شائبات گزینشی بودن برای ورود را شاید بیشتر کند. در این زمینه بیشتر توضیح می دهید.

ببینید ما که نمی دانیم چه کسانی ثبت نام می کنند. هر فردی می تواند خودش وارد شود و ثبت نام کند. خب آن‌هایی که بلیت تهیه می‌کنند ما باید یک پیش‌بینی پارکینگ هم برای خانم‌ها داشته باشیم.

در استادیوم آزادی ما آن پارکینگ جدا و منحصر به خانم‌ها را نداریم؛ یعنی هر قسمتی را بررسی کردیم، برای حدود ده درصد نتوانستیم چنین فضایی را بیابیم. در خصوص عدد ده هم باید بگویم چون ما احتمال می‌دهیم بازی‌های تیم ملی که همیشه 100 هزار نفر که نمی‌آیند یعنی ما برای بازی ایران و کامبوج بعید می‌دانیم که استقبال خیلی بالایی از بازی بشود و من فکر می‌کنم 10 درصد رقم معقولی باشد.

اصلا نمی گوییم چه کسی بیاید و ثبت نام کند

ضمن اینکه جایگاه‌های ما در آزادی 800 نفری است و دو جایگاه برای خانم‌ها احتمالاً کفایت می‌کند و ما این جایگاه‌ها را آماده کردیم. بلیت‌فروشی هم که اینترنتی است و هرکسی می‌تواند با ورود به سامانه بلیت برای خودش تهیه کند و ما اصلاً نمی‌گویم چه کسی بیاید و ثبت‌نام کند.

تسهیلاتی در نظر گرفتیم تا خانم ها به مشکل نخورند

ما فعلاً برای اینکه برای خانم‌ها بخواهیم تسهیلاتی قائل شویم که خدایی ‌نکرده مشکلی برای آن‌ها پیش نیاید. آمدیم 8 نقطه از تهران و یک نقطه از کرج را در نظر گرفتیم که هرکسی که بلیت را تهیه کرد به آنجا بیاید.

مثلاً برای طرفداران پرسپولیس می‌گوییم به ورزشگاه درفشی فر بیایند و سوار اتوبوس شوند یعنی با همان بلیتی که ثبت‌نام کردند، سوار اتوبوس می‌شوند و در استادیوم پیاده شوند.

ظرفیت بانوان بستگی به استقبال آنها دارد

سوال- آیا در بازی مثلاً مقابل عراق که استقبال بیشتر است آیا ظرفیت جایگاه خانم‌ها تغییری خواهد یافت؟

ببینید این ظرفیت را که من گفتم قطعی نیست و ما فعلاً در این بازی پیش رو پیش‌بینی دو تا جایگاه 800 نفری را کردیم و اگر بیشتر شدند مسئولین ما می‌توانند تغییر دهند. همان‌طور که اگر کمتر شدند وضعیت به همین منوال است و در کل بستگی به استقبال مردم دارد.

به زودی کانون هواداران بانوان با تسهیلات ویژه راه اندازی می شود

حتی ما به‌زودی قصد داریم کانون هواداران بانوان را راه‌اندازی کنیم، که این کانون از همه طرفداران خانم تیم ملی ثبت‌نام می‌کند؛ یعنی آن‌کسی که در سیستان و بلوچستان هم به تیم ملی علاقه‌مند‌ است، بتواند ثبت‌نام کند. ما 18 تیم ملی داریم و می خواهیم کانون هواداران بانوی تیم ملی را راه اندازی کنیم.

به‌این‌ترتیب تمام خانم‌هایی که علاقه‌مند به تیم ملی هستند برای آن‌ها ثبت‌نام انجام می‌شود و انشاء الله با کمک یکی از بانک‌ها کارت هواداری صادر خواهد شد. آن‌ها رسماً هواداران تیم ملی خواهند شد و ما برای این عده تسهیلاتی قائل خواهیم شد. مثلاً تخفیف بلیت استفاده از مترو را در نظر بگیریم.

یک کارت چندمنظوره که بتوانند مسائل بانکی خودشان را با آن‌هم حل کنند. در واقع کارت با عکس خودشان به عنوان هوادار تیم ملی.

زیر ساخت ها برای حضور بانوان فراهم شده است

یک سری از رسانه‌های خارجی در خبری مدعی شدند که هیئت سه نفره ای از فیفا برای بررسی شرایط به تهران سفر می‌کنند. این خبر درست است؟

ببینید ما مشکلی با تیم‌های ملی نداریم و فیفا هم نظرش بر روی تیم ملی و بین المللی باشگاهی است. مثل بازی پرسپولیس و کاشیما. دیدید که خانم‌ها آمدند و مشکلی در این زمینه نداریم. فعلا برای بازی با کامبوج و عراق فضا را برای حضور بانوان آماده می‌کنیم.

کما اینکه در سه بازی قبلی نیز خانم‌ها آمدند ولی ساختارها آماده نبودند. حالا با نظر جناب وزیر زیر ساختار ها آماده است و فردا صبح جلسه ای پیرامون این موضوع خواهیم داشت تا تمام تسهیلات در اختیار بانوان قرار بگیرد، تا آن‌ها با سرافرازی بیایند و از فوتبال لذت ببرند.

در فکر تسهیلات برای بانوان مثل در اختیار قرار دادن مترو و باقی امکانات هم برای آن‌ها هستیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:27 - 1398/06/23
این حرکاتشان همه و همه بخاطر ترس از تعلیق شدن است
تا نباشد چوب تر فرمان نبرد گاو و خر
مقامات ایران فقط یک زبان میفهمند و آن هم زبان زور است
تا زور بالا سر اینها نباشد کوچکترین قدمی برنمیدارند
کمترین بویی از شرف و وجدان و آبرو به مشام این جانوران نرسیده
پست ترین و رذل ترین مقامات در دنیا همینها هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
گل گفتی
هستی
United Kingdom
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
02/27دمتتت گرررم واقعا گل گفتی
اگه واقعا برا ورود خانمها فکری کرده بودن چرا قبل اینکه دخترآبی خودکشی کنه اینکار را عملی نکردن؟وحالا بعد خودکشی دخترآبی و فشارهای فیفا و مردم به این فکر افتادن که باورود خانمها هم به استادیوم آزادی موافقت بشه .تا اعتراضی صورت نگیره تو کشور ما مسولین بی مسولیت کاری نمیکنن .حیف به دختر آبی .اینا مگه وجدان دارن مگه شرف دارن ؟
چاپ لطفا ممنونم عزیزان
تاج چهار فینال آسیا دو قهرمانی دو نایب قهرمانی
Iran, Islamic Republic of
02:39 - 1398/06/23
باز یکبار خانمهای لنگی برای فینال آسیاشون رفتند ورزشگاه ولی خانمهای هوادار تاج کبیر هنوز نشده که برن ورزشگاه ! این اگه تبعض نیست پس چیه! مرگ بر ه چی لنگیه! دارم عصبی مبشم مخصوصا خانم لنگیا!!!
Iran, Islamic Republic of
04:21 - 1398/06/23
اخه به شما چه ربطی داره با کدوم ماشین برن استادیوم
مگه اسیر جنگی هستند
بخدا اقایون وحشی نیستند این شمایید که به چشم بد اقایون میبینید
کافر همه را به کیش خود پندارد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
دقیقا این کارها بیشتر علیه اقایونه. تو ایران علاوه بر زن ستیزی مرد ستیزی هم وجود داره. نمونش این
Iran, Islamic Republic of
05:22 - 1398/06/23
خوب این که ۴۰ سال پیش هم شدنی بود.فقط باید فشار فیفا و ترس از تحریم و خودسوزی سحر عزیز و سایر هزینه ها باعث بشه اون هم به شکل کاملا مشخص که قراره یک عده به صورت گزینشی و تماشگر نما برن اونجا بشینن و چون احتمالا فوتبالی نیستن ۹۰ دقیقه تحمل کنن و یک اصافه حقوق هم بگیرن.و فوتبال های داخلی رو هم باید با کلی سانسور ببینیم
Iran, Islamic Republic of
07:25 - 1398/06/23
این دختر ابی بود که با پایان دادن به عمر خودش شمارا مجبورکرد تاقبول کنید دختران وطنم به ورزشگاه بیان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
روحش شاد
Germany
09:36 - 1398/06/23
واقعا یک موضوع به این سادگی بصورت چهل است که تابو شده ورود بانوان به ورزشگاهها یک امر بدیهی است مشکل اساسی این است که نظام نمی تواند این تابو را بشکند فقط همین واله خودشان هم می دانند این یک مسئله پیش پا افتاده است البته یک حسن برای مسئولین عالی کشور دارد که مردم تا مدتی سر کار هستند
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1398/06/23
یک پرده هم بین خانمها و اقایان بکشید نفری یک هدفون هم به خانمها بدهید که فوشها را نشوند نفر یک عینک دودی هم به خانمها بدهید که پاهای بازیکنان را درست نبینند بابا دست از این مسخره بازیها بردارید مگر زمان گذشته است اتوبوس اقایان را با خانمها جدا کردید اگر قرار باشد کار خلافی صورت بگیرد خارج غز ورزشگاه هم صورت میگیرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
دقیقا. قربون ادم چیز فهم
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1398/06/23
لعنت به تحجر،لعنت به نادانی،واقعیت اینست که همه معتقدیم زن درجامعه ارزشمند است،زن مربی وراهنما است،زن تربیت کننده است.مگر درخانه وخانواده چه کسی مارا هدایت وتربیت میکند.درمحیط ورزشگاهی مثل فوتبال که سراسرش پراز فحاشی وبی ادبی است باید زن حضور داشته باشد تا آندسته از افراد تماشاگر نمای بی ادب وبی فرهنگ ادب شوند ومحیط ورزشی فرهنگی ونجیب شود.حتما باید یک نفر کشته شود تا سر یک عده به سنگ بخورد وتازه بیدارشوند؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
بابا زنم ادمه تفریح میخواد. اگه کسی کشته بشه باید اون کسی که کشته مقصر شمرده بشه یا اون کسی که فحش داده نه نصف جمعیت. قرار نیست نصف جمعیت از حق بدیهیون محروم شن. بفهمید اینو. خانما تفریح میخوان
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/06/23
خــدایــا مــمــلــڪــمــتــون از دســت لــاشــخــورها نــجــات بــده

بــایــد واســه هرڪــاری خــونــی ریــخــتــه بــشــه تــا ی چــیــزی آزاد ڪــنــنــد

مــحــتــرمــانــه آزاد نــمــیــڪــنــن
مــمــلــڪــتــمــوت اســمــش اســلــامــی
وگــرنــه بــوی از اســلــام نــبــرده
مــمــلــڪــت دســت یــمــشــت دزد راهزنــه

دســت ی مــشــت بــی خــانــواده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
زمردی_فوتر اصلی
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو