توضیحات جدید قاضی از صحنه‌ی قتل میترا استاد
۹۰۶۹۲۶
۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
۱۳۰۷۱
محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران، تصاویر و توضیحات جدیدی درباره صحنه قتل میترا استاد ارائه کرد.

خبرگزاری تسنیم: محمد شهریاری در مورد نحوه شلیک‌های نجفی به مرحوم میترا استاد نوشت:

1-شلیک گلوله اول:

توضیحات جدید قاضی از صحنه‌ی قتل میترا استاد

آقای نجفی پس از برداشتن سلاح از داخل کمد آن را از ضامن خارج و گلنگدن را می‌کشد و مسلح می‌کند و بالش را از روی تخت برمی دارد و وارد حمام می‌شود. مرحوم استاد در جلوی وان ایستاده که نجفی با سلاح برتا وارد حمام می‌شود و اولین شلیک را انجام می‌دهد که از بالش عبور می‌کند و به صورت معجزه آسایی از لای پا یا بغل پای مرحوم استاد عبور و به لبه وان می‌خورد. در تصویر دوم و سوم کاملاً مشخص است و آثار شلیک و ورودی گلوله روی لبه وان دلالت به شلیک مستقیم دارد و روی بالش هم سوراخ ورود و خروج مشخص است. این اولین شلیک مستقیم نجفی به سمت میترا استاد می‌باشد.

2-شلیک گلوله دوم

توضیحات جدید قاضی از صحنه‌ی قتل میترا استاد

مرحوم استاد از شلیک اول حسابی ترسیده و ملتمسانه می‌خواهد که شلیک نکند و تا همه مسایل را درست کند. حتی دست‌های خود را روی شانه نجفی می‌گذرد و با گفتن ((علی همه چی را درست میکنم)) موجب می‌شود که نجفی با سلاح که در دست راست وی بوده و حالا با دخالت مرحومه مواجه شده و در حالی که دست راستش پایین است شلیک دوم را به سمت کمد زیر روشویی انجام که در تصویر چهارم مشخص است.
تا اینجا دو شلیک و دو اثر برخورد گلوله البته گلوله دوم وارد کمد زیر روشویی شده و از کف کمد خارج می‌شود که در تصویر مشخص است.

3-شلیک گلوله سوم:

توضیحات جدید قاضی از صحنه‌ی قتل میترا استاد

گلوله سوم همانطور که در تصویر پنجم مشخص است به دیوار روبروی درب ورودی برخورد و کمانه کرده و به سقف وارد می‌شود. سقف حمام کاذب است و گلوله همراه با تکه‌های کاشی به سقف کاذب برخورد و علاوه بر ورود به سقف تکه‌هایی از گلوله به همراه سرامیک‌های خرد شده به سقف برخورد که آثار آن بر روی سقف مشهود است.

اشتباه فاحش وکلای نجفی این است که تصور آنان بر این است که این گلوله پس برخورد به دیوار به بدن مرحومه وارد که کاملاً اشتباه است. وکیل می‌گفت گلوله از سقف به دیوار کمانه می‌کند نه از دیوار به سقف! که با توجه به کاذب بودن سقف و نحوه استقرار امری محال است. تصاویر که طناب کشی شده در تصویر پنجم گویای همین موضوع است.

4-شلیک گلوله چهارم

توضیحات جدید قاضی از صحنه‌ی قتل میترا استاد

گلوله چهارم به دیوار جنوبی بالای وان می‌خورد و از ضلع جنوبی حمام به فاصله 20 سانتی متر کمانه و به دیوار ضلع غربی حمام برخورد می‌نماید. تصویر شماره شش گویای همین موضوع است. تا اینجا چهار شلیک و شش اثر برخورد گلوله که دو تای آن کمانه است. پس همان چهار شلیک بوقوع پیوسته است.

5-شلیک گلوله پنجم:

توضیحات جدید قاضی از صحنه‌ی قتل میترا استاد

گلوله پنجم در حالت در گیری صورت می‌پذیرد و پس از ورود به کف دست مرحومه از پشت دست وی خارج و با توجه به نحوه استقرار متهم و مقتوله وارد بدن مقتوله می‌شود. گلوله به استخوان کف دست می‌خورد و با ایجاد آثار تخریبی زیاد از پشت دست خارج می‌شود. در شلیک پنجم گلوله در بدن مرحومه می‌ماند و خروجی ندارد.

وکیل متهم نجفی مدعی است که سوراخ ورودی به بدن مقتوله بیضوی است. ما هم قبول داریم. گلوله به کف دست مرحومه خورده و استخوان کف دست را شکسته و از حالت مستقیم خارج و به صورت غیر مستقیم وارد بدن مرحوم می‌شود. به این برخورد غیر مستقیم گفته می‌شود نه کمانه. طبیعی است که سوراخ ورودی به بدن نمیتواند مدور باشد باید بیضوی باشد.

نجفی پنج شلیک کرد و شش اثر گذاشت، البته با محل شلیک داخل کمد زیر روشویی می‌شود هفت اثر شلیک. هیچ اثر شلیک دیگری نیز وجود ندارد. محل صحنه و عکس و فیلم‌ها هنوز موجود است.

نجفی آنقدر شلیک کرد تا بالاخره به قصد خود که قتل بود برسد و این هم در دست‌نوشته‌های نجفی متبلور شده که نوشته من مرحومه را با قصد کشتم منتهی با انگیزه‌ای خاص و هم در نحوه عملکرد وی و هم در دفاعیات خود که می‌گوید تا زمان تمام کردن مرحوم شلیک کردم. اما در جریان رسیدگی، چون متوجه شد که نمی‌تواند اثبات کند با ترفندی که وکیل بکار گرفت به سمت و سوی قتل شبه عمدی و کمانه و عدم قصد قتل رفت. وکیل خود را عزل نمود و تمرکز را به عدم سونیت و شبه عمدی گذاشت. در حالی که در لوایح وکلای اول خود صحبت از قتل با قصد قتل و انگیزه خاص مطرح است. آشفتگی دفاعیات وکلای نجفی کاملاً هویدا می‌باشد. اقیانوسی از آشفتگی.

به نظرم نجفی با توجه به متهم بودن، شرافتمندانه‌ترین دفاع را کرد البته با کمی عدم صداقت در برخی مقاطع که برای یک متهم به قتل طبیعی است.

قصد نجفی از قتل با توجه به کشیدن سلاح و از ضامن خارج کردن سلاح و کشیدن گلنگدن و بردن بالش به حمام جهت کم کردن صدا کاملاً واضح است. اینکه توی حمام با وجود سرامیک 5گلوله کمانه کرده یا غیر مستقیم وارد بدن شده کاملاً طبیعی است. دفاعیات بلاوجه است و قتل منطبق بر بند الف ماده 290 قانون مجازات است.

توضیحات جدید قاضی از صحنه‌ی قتل میترا استاد

وکیل در دادگاه فقط می‌گفت که کارشناس سلاح بیارید. تحقیقات ناقص است و... در حالی که فقط به نشر اکاذیب مشغول بود. در لایحه اعتراضیه 100 صفحه‌ای دادسرا به رای دادگاه به همه آن‌ها جواب داده شده است. مثلاً می‌گوید که چرا متهم را شب اول ساعت 22 به روانپزشکی بردید؟! جواب واضح است، چون نجفی پس از قتل متواری می‌گردد و ساعت 19 خودش را معرفی و در رویه جاری و پرونده‌های مهم متهم همان لحظه جهت تست روحی و روانی، الکل، اعتیاد و مواد روانگردان معرفی تا بعداً ادعایی نشود. نجفی هم همین آزمایشات را داد. اگر میخواست در روز روشن آزمایش بدهد خوب زودتر خودش را معرفی می‌کرد.

توضیحات جدید قاضی از صحنه‌ی قتل میترا استاد

جالب اینکه یکی از وکلای متهم نجفی در لایحه‌ای کتبی ادعا می‌کند که متهم تحت تاثیر مواد روانگردان بوده است غافل از اینکه نتیجه آزمایش روانگردان همان شب اخذ شده است. وکیل سعی داشت با جو سازی رای شبه عمدی بگیرد، اما در دادگاه بدوی موفق نشد و باید صبر کرد تا دیوان عالی رای نهایی را اعلام نماید.

اگر دادسرا 5 روزه پرونده را با جلب به دادرسی و کیفرخواست به دادگاه ارسال کرد، وکیل ظرف 50 روز فقط آشفتگی ایجاد کرد و بیراهه رفتن. در جلسه دوم اعلام می‌کند که فرد دوم هم در کار است بعد با مصاحبه با روزنامه شرق عقب نشینی و در جلسه سوم عدول می‌کند.

این نیز گذشت. البته سیاست قضایی در پرونده‌های قتل تمرکز به صلح و سازش است و بر همین اساس بود که در روز دوم قتل جلسه صلح و سازش تشکیل و نجفی از خانواده مقتوله طلب بخشش و حلالیت نمود و با توجه به رویکرد وی، اولیادم نیز گفتند ما فکر می‌کنیم و اعلام رضایت می‌کنیم و اگر نبود برخی شیطنت‌ها همان مرحله دادسرا نجفی موفق به اخذ رضایت می‌شد و اولیادم با طبع بلند و اعتقادی که داشتند از حق قصاص خود می‌گذشتند، اما موج سواری عده‌ای نگذاشت و البته بالاخره رضایت.

والعاقبه للمتقین اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1398/06/23
بابا ول کنید گرونی و بیکاری بیداد میکنه . گیر دادن به چه چیزهایی
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1398/06/23
البته جرات گذشت را هر کسی ندارد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
حلال مشکلات = پارتی + پول
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1398/06/23
بیشرف باس اعدام میشد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
استاد چه رازی در سینه داشت که به قیمت جانش تمام شد
قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
این بایستی اعدام‌میشد.....
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1398/06/23
والا بلا بخدا من نه نجفی را میشناسم نه مرحومه میترا استاد را، اما حالا که مثل خیلی قتل های دیگر که به رضایت اولیای دم منتهی شده، این همه علائم و نشانه و حرف حدیث برای چیست نجفی خود اقرار کرد والدین مرحومه میترا هم گذشت کردند، تمام
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1398/06/23
بدبخت استاد معلوم نشد برای چه کشته شد یا چه چیزی در سینه داشت
United Arab Emirates
11:56 - 1398/06/23
این‌آقای نجفی هم مرد شریفی بوده ما خبر نداشتیم .چقدر شرافتمندانه به‌همه‌چیز اعتراف کرده.لعنت‌ بر هر چی دروغگو خائن.
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1398/06/23
الان چکار کنیم ؟ .... ولمون کنین .
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1398/06/23
ول کنید ای شاه مرتی بازیه
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1398/06/23
خانواده میترا با گرفتن پول میلیاردی از نجفی که حق این مردم بود که نجفی وامثال نجفی به جیب زدن رضایت دادن و نجفی آزاد شد حالا اینا ول کن نیستن.تو را خدا به فکر مردم باشید که داغون شدن از بی پولی وبیکاری
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/06/23
اینجاست که میگن پول قدرت پارتی چه ها که نمیکنه حتی در جرم و قتل
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
امروزه تو کشور جمهوری اسلامی سه چیز داشته باشی مشکل نداری اونم سه بند پ پ پ است
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/06/23
برادر مرحومه پول میلیاردی را گرفته و رضایت داده دیگه شما دنبال چی هستید نمیدونم
-
14:02 - 1398/06/23
لعنتیا تحقیقات تخصصی به مردم چه ربطی داره ، خدای نکرده خانواده ش اینا رو بخونن میتونید درک کنید چه زجری میکشن ، گرفتار چه آدمایی شدیم
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/06/23
اینقدر عکس و سند و مدرک نمیخواهد منتشر کنید ..هر چی شما بگی قبوله . و داری راست میگی !!
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1398/06/23
فک کنم اصلا جنازه میترا رو ندیده بودن ! بیضی و مدور وارد شدن را وکیل مطرح کرد و الان میگید تشویش!!!!؟ کارشناس سلاح رو هم وکیل اورو فقط متوجه نشدم ؛ سینی چای دوتا کلت چه معنی داشت ؟ چون کسی که سلاح همراه داشته و خبرنگار هم دست گرفت نشون داد! نجفی حیونکی هم چایی میخورد هم با سر تائید میکرد ! دیگه دوتا کلت تو سینی یعنی چی؟! چایی شو دادید نجفی خورد سینی شو اوردن دادگاه خخخخ مسعود استاد هم هر چقدر گرفته نوش جونش به کسی ربطی ندارد
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1398/06/26
تمام شدورفت؟نتیجه تحقیقات مشخص کردکه قاتل همون مقتوله
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج