شاه اردن دیدار با نتانیاهو را رد کرد
۹۰۷۱۴۷
۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
۱۱۰۳۲ 
اظهارات اخیر "بینامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر الحاق "دره اردن" و بخش هایی از کرانه باختری به این رژیم، موجب بحران در روابط امان و تل آویو شده است تا جایی که شاه اردن حاضر به دیدار با نتانیاهو نیست.

ایرنا: اظهارات اخیر "بینامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر الحاق "دره اردن" و بخش هایی از کرانه باختری به این رژیم، موجب بحران در روابط امان و تل آویو شده است تا جایی که شاه اردن حاضر به دیدار با نتانیاهو نیست.

به نوشته روز شنبه روزنامه «رای الیوم»، «آبراموویچ" تحلیلگر اسرائیلی جمعه شب در برنامه گزارش هفتگی کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت، این اظهارات نتانیاهو موجب زیان استراتژیک شده است اما نمی‌توان آن را فاش کرد.

شاه اردن دیدار با نتانیاهو را رد کرد

وی افزود، "نداف ارگمن" رئیس سرویس امنیت عمومی (شاباک) به عنوان تنها مسئول روابط میان تل‌آویو و امان به دلیل اظهارات تحریک‌آمیز نتانیاهو، برای تعامل با اردنی‌ها با مشکلاتی رو به رو شده است.

شاه اردن حاضر به دیدار با نتانیاهو نیست

آبراموویچ همچنین فاش کرد، تلاش‌های ارگمن برای برگزاری نشست میان نتانیاهو و ملک عبدالله دوم شاه اردن، بی نتیجه مانده است زیرا وی حاضر به دیدار با نتانیاهو نیست و دلیل آن مخالفت با اظهارات اخیر نتانیاهو و نیز گفت وگوهای محرمانه و پنهانی تل‌آویو و ریاض درباره قیمومیت عربستان سعودی بر اماکن مقدس اسلامی در قدس اشغالی است.

این در حالی است که اردنی‌ها رخداد ۲ سال پیش مبنی بر استقبال گرم نتانیاهو از نگهبان سفارت اسرائیل در اردن که دو شهروند اردنی را به قتل رسانده بود، فراموش نکرده‌ اند، زیرا در پی آزادی او با وساطت رئیس شاباک، نتانیاهو از او مانند یک قهرمان استقبال کرد که این موجب خشم اردنی‌ها شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج