ترامپ به بن‌سلمان: امنیت ریاض را تامین می‌کنیم
۹۰۷۲۱۶
۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۴
۱۱۵۸۸ 
"دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا شنبه شب در گفت‌وگوی تلفنی با "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی، به وی وعده داد که واشنگتن آماده دفاع از امنیت ریاض است.

ایرنا: "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا شنبه شب در گفت‌وگوی تلفنی با "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی، به وی وعده داد که واشنگتن آماده دفاع از امنیت ریاض است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)،، ترامپ در این تماس تلفنی گفت: حمله به تأسیسات نفتی عربستان تأثیرات منفی بر اقتصاد آمریکا و جهان خواهد داشت.

بن سلمان نیز در این تماس، به رئیس جمهوری آمریکا گفت: عربستان توانایی مقابله با این حمله و چگونگی حل آن را دارد.

ترامپ به بن‌سلمان: امنیت ریاض را تامین می‌کنیم

پیش از این نیز "جان ابی زید" سفیر آمریکا در ریاض با خشم حملات به دو پالایشگاه شرکت نفت آرامکو را غیر قابل قبول خواند.

گزارش ها حاکی است، فعالیت تأسیسات نفتی "بقیق" و هجره حریص" پس از حمله پهپادی مختل شده است.

منابع خبری عربستان صبح روز شنبه از وقوع آتش سوزری بزرگ در دو پالایشگاه شرکت نفت آرامکو در شهرهای "بقیق" و "هجره حُریص" در شرق این کشور خبر دادند.

بدنبال حمله به تأسیسات نفتی سعودی برخی رسانه ها از جمله رویترز گزارش دادند، دست کم ۱۵ آمبولانس به پالایشگاه بقیق اعزام شدند.

میدان نفتی بقیق در شرق عربستان سعودی واقع شده که توان تولید روزانه ۷ میلیون بشکه نفت را دارد و متعلق به شرکت نفتی آرامکو عربستان است. ۷۰ درصد تولیدات آرامکو در پالایشگاه های بقیق تولید می شود.

"یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه ای تلویزیونی هشدار داد: در صورتی که عربستان به تجاوز و محاصره خاک این کشور ادامه دهد، اهداف و عملیات های بعدی یمنی ها روز به روز گسترده تر و دردناک تر خواهد تا جایی که ریاض چاره ای جز توقف تجاوزهای خود نداشته باشد.

مرداد سال جاری نیز ارتش و کمیته های مردمی یمن در واکنش به حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، با ۱۰ پهپاد میدان و پالایشگاه نفتی الشیبه وابسته به شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) واقع در شرق این کشور را هدف حمله قرار داده بودند.

برچسب ها: