امیر خجسته: طالب اعدام مفسدان اقتصادی هستم
۹۰۷۳۴۸
۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
۲۸۴۲ 
امیر خجسته، نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، گفت: اقداماتی که به تازگی در برخورد با مفسدان اقتصادی صورت می‌گیرد، آغاز راهی برای خشک شدن ریشه‌های اصلی فساد است. اگر دستگاه‌های نظارتی رصد کنند و قبل از اقدام مفسدان اقتصادی با آن‌ها برخورد کنند، فساد سیستمی ایجاد نمی‌شود. دستگاه‌های نظارتی ما به خوبی عمل نکرده‌اند و زمانی که پیگیری می‌کنیم می‌بینیم به خاطر فشار سیاسی ورود نکرده‌اند.

اعتمادآنلاین: امیر خجسته، نماینده همدان و نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، با اشاره به برگزاری علنی دادگاه مفسدان اقتصادی، گفت: برگزاری دادگاه مفاسد اقتصادی به صورت علنی خوب است. نباید چیز پنهانی داشته باشیم. مردم می‌فهمند و منتظر برخورد با مفاسد اقتصادی هستند.

امیر خجسته: طالب اعدام مفسدان اقتصادی هستم

او ادامه داد: برخورد با مفاسد اقتصادی باید از بالا شروع شود. در حال حاضر برخورد از بالا شروع شده است که البته باید از بالاتر آغاز شود. اگر برخورد با مفسدان اقتصادی از پله بالا آغاز شود، شاهد فسادزدایی از ریشه خواهیم بود. باید با هرکسی و با هر مقامی که فساد اقتصادی مرتکب شده برخورد کرد.

این نماینده مجلس گفت: آقای رئیسی ابتدا به سراغ مفسدان قوه قضاییه رفت و در روز اول با 60 متخلف برخورد کرد که البته این برخوردها ادامه دارد. بعد از آن به سراغ دولت و مجلس رفت. با برخوردهایی که صورت گرفته امید بسیار خوبی در میان مردم ایجاد شده است. مردم در روستا و شهر امیدوار هستند. برخورد با مفسدان اقتصادی موجب شده در دل متخلفان رعب و وحشت ایجاد شود. پیش از این شاهد این برخورد نبودیم و روند خوبی در قوه قضاییه آغاز شده است. تا الان اعدام نداشته‌ایم که چند مورد هم باید اعدام شوند.

طالب اعدام مفسدان اقتصادی هستم

خجسته موافقت یا مخالفت خود را با اعدام مفسدان اقتصادی این‌طور بیان کرد: طالب اعدام مفسدان اقتصادی هستم. نظام نباید به کسانی که به مردم رحم نکرده‌اند، رحم کند. به کسی که هزاران میلیارد تومان غارت کرده است رحم کنیم و بگوییم برو در زندان استراحت کن و شرایط وی‌آی‌پی هم به او بدهیم که کیف کند. این افراد بیت‌المال را غارت کرده‌اند. امام علی(ع) می‌فرمایند: «زمانی که مسئولان حکومتی به بیت‌المال دستبرد زدند طوق ذلت بر گردنشان بیندازید و در شهر بچرخانید و همه ببینند تا برای دیگران درس عبرت شود.» امیدوارم کارهایی که آقای رئیسی شروع کرده استمرار پیدا کند و به نتیجه مطلوب برسد. هر کس در هر مقامی که باشد نباید با او رودربایستی کرد.

فشار سیاسی، علت وارد نشدن دستگاه‌های نظارتی به برخی تخلفات اقتصادی

او همچنین درباره تاثیر برخوردهای کنونی با مفسدان اقتصادی در خشک شدن ریشه‌های اصلی فساد گفت: اقداماتی که به تازگی در برخورد با مفسدان اقتصادی صورت می‌گیرد، آغاز راهی برای خشک شدن ریشه‌های اصلی فساد است. اگر دستگاه‌های نظارتی رصد کنند و قبل از اقدام مفسدان اقتصادی با آنها برخورد کنند، فساد سیستمی ایجاد نمی‌شود. دستگاه‌های نظارتی ما به خوبی عمل نکرده‌اند و زمانی که پیگیری می‌کنیم می‌بینیم به خاطر فشار سیاسی ورود نکرده‌اند.

برخی مسئولان بالادستی در دستگاه‌های نظارتی، مانع رسیدگی به پرونده مفسدان اقتصادی هستند

او ادامه داد: بسیاری از خبرها و مستندات را دستگاه‌های نظارتی به من می‌دهند. در پرونده تخلفات گمرک بسیاری از مستندات را دستگاه‌های نظارتی به دست من دادند. زمانی که بررسی تخلفات اقتصادی به جای خوبی می‌رسد مسئولان بالادستی در دستگاه‌های نظارتی می‌گویند حرف نزنید و تا اینجا کافی است!

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: برخی اوقات دستگاه‌های نظارتی می‌گویند که ما معذور هستیم؛ یعنی تحت فشاریم. یکسری فشارهای سیاسی وارد می‌شود و برخی عنوان می‌کنند برخورد با این مفسد اقتصادی خط قرمز ماست. در حالی که این مورد خلاف است.

او در پایان یادآور شد: مدارک و مستندات تخلفات اقتصادی را دستگاه‌های نظارتی، مردم و دلسوزان نظام در اختیار بنده قرار می‌دهند.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1398/06/24
باید اعدام بشن اینا مفسد فی الارض هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
فردا مال خودت هم درمیاد شب دراز است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
بشین تا اعدام کنند
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1398/06/24
درسته ولی کی اجراش میکنه
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1398/06/24
احسنت حرف دل مردم را زدین .. ایشاللله خدا ازشون نگذره که ملت را بیچاره کردن
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1398/06/24
اگر مفسدین اقتصادی اعدام بشن که دیگه چیزی از نماینده های مجلس و شهرداران و مسئولین مملکتی باقی نمیمونه. به شما هم میشه گفت انسان؟ همش دنبال کشتن هستین و اصلا فکر اون بچه های معصوم رو که به عنوان سفیران نظام در دیار غربت منتظر چندرغاز پول باباشون هستن تا بتونن شب رو در یک گوشه از دیسکو به صبح برسونن نمیکنین.
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1398/06/24
اگراعدام شوندمملکت بی اقازاده میماندحیفه ان وقت مگراقازاده واردکنیم که اینهم بودجه میخوادکه عملی نیست چون بودجه رااقازاده هاباخودشان بردن بایدفکراساسی کرد.
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1398/06/24
معمولا رسم بر این است که ابتدا به حساب و کتاب کسی رسیدگی شود که برای دستگیری دزدان چوب بلندتری برمیدارد !
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1398/06/24
چه راحت میگین اعدام جون ندارن اینا خالق شمایید راههای فساد رو ببندین
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1398/06/24
مطمعن باشيد . اينها همش حرفه چاقو دستشو نمى بره .
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/06/24
اگر بخواهید همه چیز درست ، بشه راهش همین منتها بدون ملاحظه دوستی،فامیلی ،اقازاده بودن،در غیر اینصورت هیچ چیزی درست نمیشه .فقط و فقط با عدالت و برابری میشود حکومت عدل علی ، ع ،
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1398/06/24
انشاالله موفق باشید برای خفه کردن کله گنده های زالو صفت روباه صفت
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1398/06/24
پس اقای خجسته مفسدین بالایی ها هستند کاری هم نمیشه کرد باید بخورند سیرایی هم ندارند مملکت رو فساد برداشته کاری هم نمیتونید کنید بابا این همه فقر و بیکاری و بدبختی همش مال دردیهای کلان اقایانه اینو همه فهمیدند ایرو نمونده دیگه برا ایران تموم کشورهای دنیا از فساد گسترده ایران اطلاع دارند
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1398/06/24
خجسته درود. معلم واقعی. آزاده. 5 سال اسیر بوده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج