آقای سرهنگ علیفر بس است دیگر، خندیدیم!
۹۰۷۳۵۱
۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
۸۸۶۸ 
درباره گاف وحشتناک علیرضا علیفر که روز گذشته وسط گزارش زنده گفت سید جلال حسینی یکی از بازیکنان لوانته است! این اتفاقات حاصل انفعال مدیران و ماجراجویی علیفر است.

روزنامه هفت صبح: آنچه علیرضا علیفر گفت فراتر از گاف یک گزارشگر است و به نقص سیستم نظارتی در تلویزیون برمی‌گردد. برخلاف ماجرای «دولاب امیر»، این بار نمی‌توان به راحتی از ماجرا گذشت؛ علیفر سه سال پیش به دام افتاد، اما این بار با چشم باز پا به دام گذاشت. احتمالاً از ماجرا مطلعید و می‌دانید از چه داریم حرف می‌زنیم. اصل و فرع اتفاق در این مطلب بررسی شده است.

آقای سرهنگ بس است دیگر، خندیدیم

مورد اول | سید جلال در لوانته؟!

داستان را از ابتدا شروع می‌کنیم: گزارش مسابقه تیم‌های رئال مادرید و لوانته از هفته چهارم لالیگا به علیرضا علیفر سپرده شده بود. این بازی روز گذشته برگزار شد و به‌طور زنده روی آنتن شبکه ورزش رفت. در دقیقه سیزدهم بازی علیفر درباره ترکیب تیم لوانته صحبت کرد و این‌طورگفت: «تیم لوانته با سیستم ۱-۴-۵ بازی می‌کند، پنج دفاع دارد؛ چهارتا هافبک که یکی از این چهار هافبک سید جلال حسینی است.»

علیفر به سرعت از این جمله گذشت، اما گاف او آنقدر بزرگ بود که خیلی زود سوژه فضای مجازی شد. ابتدا دچار شک شدیم که اشتباه شنیده‌ایم! دوباره به اصل گزارش تلویزیون رجوع کردیم و مطمئن شدیم گاف، کار خود علیفر است.

مورد دوم | وقتی همه خواب بودند

نزدیک به ۲۰ دقیقه طول کشید تا علیفر اشتباه خود را اصلاح کند. نمی‌دانیم در این مدت کسی در شبکه ورزش و یک گام فراتر در شبکه سه نبود که این اشتباه را به علیفر گوشزد کند؟ آنچه در مطلع مطلب اشاره شد ناظر به همین مسئله است که علیفر مقصر است، اما ایراد اصلی به شبکه برمی‌گردد.

آقای سرهنگ بس است دیگر، خندیدیم

لابد این‌طور تشخیص داده شده که از گاف باید گذشت، غافل از اینکه اولاً بازی رئال مادرید پربیننده است و ثانیاً فضای مجازی چنین اشتباه هولناکی را رها نمی‌کند. به محض اینکه ویدئوی سوتی علیفر در صفحات اینستاگرام و کانال‌های تلگرامی بارگذاری شد، او هم واکنش نشان داد.

مورد سوم | توجیه عجیب‌تر از گاف

علیرضا علیفر در توجیه اشتباه خود گفته که توی چند سایت مقابل نام بازیکن شماره ۱۷ لوانته نوشته شده سید جلال حسینی! این توجیه، بدتر از اشتباه اول است و این شائبه را ایجاد می‌کند که علیفر از سایت‌های غیرموثق اطلاعاتی به خورد بیننده می‌دهد. اقرار ساده به یک اشتباه بزرگ کار سختی است؟ تازه، سرهنگ که مدعی است بهترین گزارشگر ایران است، نمی‌داند سید جلال در پست دفاع بازی می‌کند؛ نه هافبک؟

مورد چهارم | مدیران مقصرترند

یک بار دیگر به جمله ابتدایی رجوع کنیم؛ علیرضا علیفر مقصر است، اما مقصرتر از او مدیران هستند. مشخصاً در بازی دیروز با کلی تأخیر و بعد از فراگیر شدن ویدئوی گاف، او عذرخواهی کرد. در حالی که وظیفه مدیران شبکه ورزش و سه این بود که به سرعت این اشتباه را متذکر می‌شدند.

یک گام عقب‌تر برویم: علیرضا علیفر سال‌هاست در مسیری گام برمی‌دارد که عکس خواسته مخاطب است. نمونه ساده‌اش «توی دروازه» گفتن‌های او که هزاران کامنت اعتراضی درباره آن می‌توان پیدا کرد. کدام‌یک از مدیران به خواسته بیننده‌ها احترام گذاشتند و از او خواستند که از این سبک دست بردارد؟

آقای سرهنگ بس است دیگر، خندیدیم

نمونه دیگر: علیفر زیاد صحبت می‌کند، سکوتش خیلی کم است، به‌جای گزارش‌های سرراست سراغ تحلیل‌های شخصی می‌رود و ... چه کسی باید به سرهنگ هشدار دهد که بیننده می‌خواهد یک گزارش ساده ببیند و از فوتبال لذت ببرد؟

برویم سراغ یک نکته دیگر: در موارد زیادی گزارش‌های علیفر به نحوی است که یک شائبه ایجاد می‌کند که او می‌خواهد خوراک «دابسمش» جور کند. کسی متوجه این شیطنت نشد و به او هشدار نداد؟ اصلاً نکند روز گذشته گاف بزرگ را مرتکب شده تا بار دیگر توی چشم بیاید؟! هر چه هست انگشت اتهام باز هم سمت مدیران است. آن‌ها مقصر اصلی هستند؛ نه در این مورد که درباره وضعیت اسفناک گزارشگران تلویزیون.

انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/06/24
بی سوادی این آدم رو نشان میده
پاسخ ها
صدرا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
باید اینو دار بزنن
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/06/24
من هر وقت این گزارش میکنه صدای تلویزیون رو میبندم.هیجانی به بازی نمیده گزارشش که هیچی بدتر اعصابمو خورد میکنه.من نمیدونم چه ابلهی اینو به عنوان گزارشگر پذیرفته توی تلویزیون که ما مجبور باشیم تحملش کنیم
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1398/06/24
وقتی عادل فردوسی پور رو خونه نشین میکنن و مزدک رو فراری میدن، یکی مثل این تحفه رو باید تحمل کنیم دیگه...
کاش بجای مزدک، سرهنگ علیفر بی سواد می رفت
من که موقع گزارش کردنش صدای تلوزیونو قطع می کنم بس که رو مخه
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1398/06/24
اصلا چرا این گزارشگری میکنه
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1398/06/24
اتفاقا امیدوارم برکنار نشه چون من عاشق توی دروازه هاش هستم.
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1398/06/24
تا باشد که قدر گزارشگران خوب را بدانند وقتی که یک نفر را که فقط عقیده شخصی خودش برایش مهم است و دور وبرش راه هم رفقایش جمع هستند میکنند رئیس شبکه میخواهید چه بشود باید با این مثلا گزارشگران حال کنیم
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1398/06/24
یا خدا

این همه مسئولین و مدیران مملکت اشتباه می کنن هیچی نشد
حالا این هم یه چیزی گفت
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1398/06/24
بابا ول کنین مردی رو کیه تو این زمونه اسم خودشو یادش باشه .مثلا مسئول شبکه میخاستین چیکار کنه گزارشگر وسط نیمه تعویض کنه ؟!!!
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1398/06/24
به نظر من قضیه شرط بندی بوده
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/06/24
ینی اوج ناکارامدی در نظام مدیریتی مملکت اینجا مشاهده میشه ، که یک نفر که کارش و تخصش فوتباله همچین اشتباهی میکنه ، شما همینو تعمیم بدین به بقیه شغلا تا بفیهمید چرا وضعمون اینه !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
چرا دری وری میگی عمویی؟!!
گودرز چه ربطی به شقایق داره آخه؟
United States
13:32 - 1398/06/24
خب توی دروازه چه اشکالی داره میشه توضیح بدید
پاسخ ها
شاهرخ خان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
به جای توی دروازه گفتن ساده میگفت توووووووووووی دروازه، توووووووووووی دروازه. بیش از حد کلمه توی رو میکشید.
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1398/06/24
این سرهنگ یک موی سفید رو سر نداره ازبس می خنده،ومی خندانه،وشادزندگی میکند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
کلاه گیسه
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1398/06/24
واقعا افتضاحه،هر موقع گزارش میکنه صدای تی وی رو میبندم
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1398/06/24
فردوسی پور باسواد را به راحتی میزارن کنار همین میشه دیگه
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1398/06/24
آقا واقعا توی skysports سید جلال بازیکن لوانته هست!!!!
پاسخ ها
شاهرخ خان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
چیزی که دیدیم زده بود جلال حسینی نه سید جلال حسینی.
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/06/24
شاید هم از هوشمندی ایشون هست... مثلاً دیده که ایران اینترناشنال حقوق خوبی میده و بدنبال بهانه جور کرده هستش که بره. البته اله اعلم...
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1398/06/24
اون پدری که با خبرنگار 20:30 در مورد بیماری فرزندش صبحت می کرد پدر سرهنگ بود نه سحر. سرهنگ بعضی اوقات فراموش میکنه قرصهای نارنجیشو بخوره ، بقیه اوقات هم با کلاه و عینک خودشو استتارمیکنه !!
#سرهنگ دولاب فر
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1398/06/24
توی دروازه گفتناش که خوبه من خوشم میاد هیجان میده.تازه چه اشکالی داره
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1398/06/25
یه اشتباه کرد تا پدرشو در نیارن ول کن نیستن
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1398/06/26
بنظر من موقع گزارش چرت و پرت میگه تا توی مجازی ترند شه و باهاش دابسمش درست کنند
Germany
23:42 - 1398/06/27
وقتی هر روز خبر اختلاس می شنویم و راحت از ان رد می شویم چرا به گاف یک گزارشگر گیر می دهیم ؟ این گاف را پر رنگ می کنند تا اخبار اختلاس ها کم رنگ تر شود
Iran, Islamic Republic of
06:09 - 1398/07/12
ای بابا چرا ضرب المثل های شیرین پارسی را تحریف میکنید بجای : گوز چه ربطی به شقیقه دارد ، نوشتید گوزرد چه ربطی شقایق دارد، لطفا زبان پارسی را پاس بداریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج