شکایت سازمان حج و زیارت از خانواده‌ی رکن‌آبادی
۹۰۷۴۱۳
۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
۸۳۱۸ 
رشیدیان مطرح کرد؛
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: خواستار ارائه مدرک از سوی خانواده رکن آبادی در خصوص ادعای مطرح شده هستیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: امسال حج آرامی برگزار شد و هماهنگی و همکاری‌های خوبی برای اجرای آن وجود داشت.

شکایت سازمان حج و زیارت از خانواده‌ی رکن‌آبادی

رشیدیان گفت: حج امسال با ۸۶ هزار ۵۵۰ نفر آغاز شد و با توجه به ۲ هزار سهمیه مازاد از سوی کشور عربستان و ۸۸ هزار ۵۵۰ نفر زائر به عربستان اعزام شدند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به لغو ویزای ۹ نفر اظهار کرد: سال‌های گذشته هزار و ۲۰۰ ویزای لغو شده داشتیم و تلاش شد هیچ ویزای لغو نشود تا بتوانیم از تمام ظرفیت خودمان استفاده کنیم.

او در خصوص عدم انتقال گوشت‌های قربانی به ایرانی بیان کرد: برای انتقال گوشت قربانی مقدمات آن تهیه نشد و البته یک بانک اعلام آمادگی کرد، ولی به دلیل حساسیت فرآیند ذبح، سازوگار لازم برای آن فراهم نبود.

رشیدیان افزود: باید از لحاظ نوح ذبح، سلامت و سن گوسفند همه امکانات فراهم باشد و علاوه بر این‌ها کشتی سردخانه برای انتقال از بندر جده به بندر عباس فراهم نبود؛ امیدواریم سال بعد این امر اتفاق بیفتد و این گوشت را برای تبرک به کشور وارد کنیم.

رشیدیان با بیان اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در صف حج هستند، گفت: بر اساس قوانین به ازای هر یک میلیون نفر هزار نفر به حج اعزام می‌شوند.

او با اشاره به اینکه ثبت نام جدید برای حج نداریم، تصریح کرد: افراد متقاضی می‌توانند برای اعزام فیش حج بخرند که برای جلوگیری از دلال بازی در سایت فرآیندی را اعمال کردیم که افرادی که می‌خواهند فیش حج خود را بفروشند در سایت حج بگذارند و افراد متقاضی این فیش‌ها را بخرند.

رشیدیان افزود: ۵ میلیون و ۸۰۰ نفر ثبت نامی حج عمره داریم که پشت صف برای اعزام هستند.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص ادعای اخیر خانواده شهید رکن آبادی مطرح کرد: ادعا‌هایی در خصوص معامله خون شهدای منا و توافق با عربستان از طرف شخصی مطرح شد که سازمان حج و زیارت از این فرد شکایت کرده است.

او با بیان اینکه خواستار ارائه مدرک از سوی خانواده این شهید هستیم، افزود: مستندات لازم را در محکمه گذاشته ایم و ترجیح این است که این موضوع در آنجا بحث شود تا به یک جدل رسانه‌ای تبدیل نشود.

رشیدیان گفت: هیچ معامله‌ای با خون شهدا نشده است؛ سازمان حج و زیارت هم قرارداد‌های سال گذشته و چندین سال گذشته را دارد.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1398/06/24
دراین کشورراهی غیرازشکایت نیست؟؟تاموضوعی پیش میادصف شاکیان بی شمارمیشود..بااین روش اصول اخلاقی وسنت حسنه معتمدی ازدست می رود.
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1398/06/24
به جای شکایت شفاف سازی کنید
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1398/06/24
موضوع رسانه ایی کنید تا برای همه معلوم شود
اینکه میگویید همینجا بحث تمام شود و رسانه ایی نشود این خودش برای مردم جای سوال داره
Iran, Islamic Republic of
04:10 - 1398/06/25
مطمئن باشید هرکی تاحرفی شنید گفت شکایت میکنم دم درب دادگاه باید خودش را بگیرند،چرا کاری کردید که شک وشبهه شکایت داشته باشد
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1398/06/25
شما ثابت کنید که معامله نکردید
United States
22:59 - 1398/06/25
آقای رشیدیان بجای آنکه بگویید از هر یک میلیون نفر هزار نفر را اعزام می کنید دستوری در چهار عمل اصلی در حساب دبستان میگوید از هر 1000 نفر یکنفر را اعزام کنید. به عبارت دیگر یک دهم در صد متقاضیان اعزام خواهند شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج