انتشار آلبوم با تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی
۹۰۷۷۵۷
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
۴۹۸۴
گروه «همنوازان فاخته» آلبوم جدید خود را با نام «تصنیف ترانه» که با نگرش بر دو گونه تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی اجرا شده است، روانه بازار می‌کند.

خبرگزاری صبا: آلبوم «تصنیف و ترانه» اثر تازه‌ای از گروه «همنوازان فاخته» است که آذر ماه سال جاری روانه بازار می‌شود.
خشایار پارسا سرپرست گروه «همنوازان فاخته» با اعلام این خبر توضیح داد: آلبوم «تصنیف و ترانه» اجرای کنسرت گروه همنوازان فاخته در تالار رودکی تهران و آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر می‌باشد. در راستای تفکرات گروه مبنی بر ضبط آثار موسیقی به صورت گروهی، همنوازان فاخته اجرای زنده خود را پالایش و روانه بازار می‌کنند.

انتشار آلبوم با تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی

وی افزود: در موسیقی ایران دو گونه اثر با کلام به صورت موزون (متریک) موجود است، که یکی مربوط به دوران قاجار و دیگری پهلوی است. این اثر با نگرش و تامل بر این دو گونه یعنی تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی اجرا شده است.
پارسا خاطرنشان کرد: گروه همنوازان فاخته در طول فعالیت خود تلاش کرده با ثابت نگه داشتن اکثر اعضای گروه به یک امضای شخصی در اجرا و بیان موسیقی کلاسیک ایران برسد.

محبعلی بخشی خواننده، هدایت کلاری نوازنده بم تار، محمدمهدی شیخ نوازنده تار، ابوذر حسینی نوازنده عود، آرمان حیدریان نوازنده کمانچه، هامون بهرامی مقدم نوازنده سنتور، حسین گازر نوازنده تنبک، نیما داغمه چی نوازنده تار، علیرضا رسولی نوازنده کمانچه آلتو و خشایار پارسا نوازنده سنتور از دیگر عوامل آلبوم «تصنیف و ترانه» هستند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج