تو حیفی آقای بیرانوند!
۹۰۷۷۹۸
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
۷۳۲۵
«این بار هم قطعا خبری از خداحافظی نخواهد بود اما سوال بی‌جواب این است که آیا شخصیت حرفه‌ای علیرضا بیرانوند به اندازه دستاوردهای فنی‌اش رشد کرده است؟ آیا این همه بی‌ثباتی و شتاب‌زدگی، سزاوار بازیکنی با این درجه از کیفیت و اهمیت است؟ کاش بیرانوند مشاورهای دلسوزی داشته باشد و به مشورت آنها گوش بدهد. چیزی که طول عمر حرفه‌ای یک فوتبالیست موفق را افزایش می‌دهد، بردباری و دوری از حاشیه و جنجال است. آیا بیرو الان چنین شرایطی را در خودش می‌بیند؟»

روزنامه دنیای اقتصاد: «کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال سرانجام رای پرونده جنجالی مربوط به ویدئوی منتشر شده از رفتار علیرضا بیرانوند را در پایان بازی تراکتورسازی و پرسپولیس اعلام کرد. در آن ویدئو بیرانوند در حال ارتکاب به رفتاری نامناسب رو به هواداران تراکتور دیده می‌شد. این فیلم سر و صدای زیادی کرد.

بیرو پس از آن تلاش کرد با توجیهاتی مثل این که «من با هواداران خودمان بودم» موضوع را رفع و رجوع کند اما طبیعی بود که این توضیحات به‌ جایی نرسد. وضع این پرونده را یک اظهار نظر عجیب از رئیس فدراسیون فوتبال بدتر کرد؛ آنجا که مهدی تاج مدعی شد: «همین عذرخواهی بیرانوند از هر تنبیهی بهتر است.» این جمله باعث شد صف‌کشی‌های مجازی برای سوگلی خواندن تیم‌های مختلف یک بار دیگر شکل بگیرد.

مسئولان کمیته انضباطی اما وارد گود شدند و گفتند تاج صرفا نظر شخصی خودش را به زبان آورده و کمیته به‌ طور مستقل موضوع را ارزیابی خواهد کرد؛ اتفاقی که سرانجام به حکم محرومیت قطعی و یک جلسه‌ای علیرضا بیرانوند انجامید و به این ترتیب دروازه‌بان شماره یک تیم ملی، بازی امروز با نفت آبادان را از دست داد. البته بیرانوند به‌ خاطر درگیری‌اش با سرباز نیروی انتظامی در پایان بازی فصل گذشته با پارس‌جنوبی هم سه جلسه محرومیت تعلیقی داشت اما آن حکم را کمیته اخلاق داده بود و صرفا از سوی همین کمیته قابل فعال شدن است.

کمیته اخلاق به پرونده‌هایی ورود می‌کند که بیرون از استادیوم رخ داده باشد و کمیته انضباطی مسئول وقایع درون ورزشگاه است. به این ترتیب بیرو اگر چه محروم شده، اما برای مسابقات سخت پیش‌ رو مثل دیدار با استقلال، سپاهان و شهر خودرو مشکلی نخواهد داشت.

دو محرومیت در سه بازی

در حالی‌ که تنها سه هفته از فصل جدید مسابقات لیگ برتر می‌گذرد، علیرضا بیرانوند فعلا دو بازی را از دست داده است. او برابر پارس‌جنوبی به‌ خاطر رفتار فصل گذشته‌اش در اصفهان محروم بود، سپس مقابل تراکتور به میدان رفت و یک گل خورد و حالا هم دیدار با نفت آبادان را از دست می‌دهد. این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که بیرانوند به‌عنوان بهترین دروازه‌بان و شاید حتی بازیکن فعلی ایران، نقطه اتکای پرسپولیس است و گفته می‌شود قرارداد بسیار سنگینی هم با این باشگاه دارد.

در این شرایط، حق طبیعی سرخپوشان است که بتوانند از گلر مطرح‌شان در حداکثر مسابقات و با بالاترین کیفیت و تمرکز لازم استفاده کنند؛ چه اگر غیر از این بود، آنها در تابستان اجازه جدایی این بازیکن را می‌دادند و حداقل از پول ناشی از ترانسفر او استفاده می‌کردند. حالا که بیرو مانده، طبیعتا باید عصای دست کالدرون باشد، نه این که یک بازی در میان به‌ خاطر مسائل اخلاقی و انضباطی محروم شود، دست مربی را لای پوست گردو بگذارد و بدتر از همه این که برای تیم حاشیه درست کند.

جالب این که بیرانوند در تک‌ بازی این فصلش برای پرسپولیس، یک کارت زرد هم مقابل تراکتور دریافت کرده که آن هم جنبه غیر فنی داشته است. طبعا این کارت می‌تواند مقدمه یک محرومیت احتمالی در آینده باشد. آیا این همان چیزی است که باشگاه از گلر تراز اولش می‌خواهد؟

شخصیت پرنوسان

مساله آزاردهنده‌تر اما واکنش عجولانه بیرانوند به حکم کمیته انضباطی است؛ جایی که چند رسانه از قول او نوشتند از فوتبال ملی و باشگاهی خداحافظی می‌کند! طبیعی است که چنین اظهار نظری را نمی‌توان چندان جدی گرفت؛ مخصوصا از جانب بازیکنی که دو سال پیش مدعی شد قصد دارد ۱۰ سال در پرسپولیس بماند اما دو هفته بعد اعلام کرد برای گذراندن خدمت سربازی راهی تراکتورسازی خواهد شد؛ تصمیمی که باز عملی نشد! این بار هم قطعا خبری از خداحافظی نخواهد بود اما سوال بی‌جواب این است که آیا شخصیت حرفه‌ای علیرضا بیرانوند به اندازه دستاوردهای فنی‌اش رشد کرده است؟

آیا این همه بی‌ثباتی و شتاب‌زدگی، سزاوار بازیکنی با این درجه از کیفیت و اهمیت است؟ کاش بیرانوند مشاورهای دلسوزی داشته باشد و به مشورت آنها گوش بدهد. چیزی که طول عمر حرفه‌ای یک فوتبالیست موفق را افزایش می‌دهد، بردباری و دوری از حاشیه و جنجال است. آیا بیرو الان چنین شرایطی را در خودش می‌بیند؟ این در حالی است که وکیل بیرانوند دیروز موضوع خداحافظی او از فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس را تکذیب کرد.»

انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1398/06/25
باید ۳جلسه محروم میشد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
نسل شما تراکتورها را از روی زمین باید محو کرد کثیف ترین موجودات روی زمین
محسن پرسپولیسی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
من موندم شما تراختوریا ب چی دل خوش کردید ن جام دارید ن چیزی اخه در حد کل کل با پرسپولیس نیسی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
زر نزن
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/06/25
نویسنده ی پرفسوراول ضرب المثلویادبگیربعدبزارتومطلبت. دستولای پوست گردونمیزارن. دستشوتوپوست گردوگذاشت اینه ضرب المثل.
دختر پرسپولیسی ★★★
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/06/25
بابا با زندگی مردم چی کار دارین من واقعا نمی دونم هر کاری کرده به خودش مربوط است.
پاسخ ها
رها عاشق علی .شجاع . علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
دقیقتا مردم بیکارن گیر دادن به بازیکن های بیچاره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
اینم منطق لنگی ها
Sweden
13:03 - 1398/06/25
مقصراصلی این اتفاقات رسانه هاهستن وقتی این همه به کسی میپردازیدبعضی ها کشش این موضوع راندارنداسیرحاشیه میشن.
به هرحال بیرو درعرض یک شب ره صدساله رارفته است رسانه ها نبایداین همه باهاش مصاحبه کنند این دوهفته ازرییس جمهوربیشتردرمورد بیرو حرف زدن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
دماغوند عجول شانس آورد وزیرپشتشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
دماغوند عجول شانس آورد وزیرپشتشه
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1398/06/25
توهین های تماشگران بافرهنگ اخلاق تراکتور هم هیچ
متاسفم برای کمیته انظباتی و فوتبال آذربایجان
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1398/06/25
اینهمه این بنده خدا رو می کوبند ولی هیچکس نمیگه اینهمه هجمه فحاشی و توهین به گلر شماره یک ملی از طرف یک مشت نفهم وطن فروش چی میشه آقایانی که به جایگاه بیرانوند حسادت میکنید و عمدا برایش دسیسه میچینید خدا جوابتان را بدهد
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/06/25
سلام دوستان. نمی دونم این رغیب ها چقدر از این علی بیرو. ما می ترسن که از ۳بازی دوبازیش محروم کردن به راستی ی کابوس شده واسه لیگ. برتر. هنوزم بگید وزیر ورزش پرسپولیسی. راستی وزیر نفتم پرسپولیسی. و شما تبریزی ها جق ندارین دهنون باز کنین که محرم کنید بابا شم این همه خرج کردی فقط ی جلسه این زنوزی فقط از پولش می پره ولی. ما از پرسپولیسی بودنمون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
توروخدایه خورده انشاء تمرین کن
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/06/25
دلم میخواا بازیکن ی تیم دیگه بود حکم اعدام هم براش میدادن
Spain
14:20 - 1398/06/25
آقای محترم کجای دنیا دیدی حکم تعلیقی اجرا نشه تازه کمترش هم کنن
تاج چهارفینال آسیا دوقهرمانی دونایب قهرمانی⭐⭐
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/06/25
مگ دیگه توحکومتی بودن این تیم و ساپورت شدنشون شکی مونده؟
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1398/06/25
پول شعور نمیاره
پوووول شعوووررر نمیاره
پووووول شعوررررررررنمیاره
پاسخ ها
ایرج جلوه
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
شعور و فهم ما ایرانیها از تمام دنیا بالاتر است ولی ظرفیت نداریم زود خودمان را کم میکنیم ربطی به ترک لر و مشهدی و تهرانی ووووووووووو ندارد اخلاص
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1398/06/25
خدایا کاری مکن که گدا معتبر شود...
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1398/06/25
خدایا کاری مکن که گدا معتبر شود...
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1398/06/25
کیسه جای زباله است نه ادم .کیسه کش هوچیگرعقده ای وفتل شاپ
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1398/06/26
کسی نیست دهن بعضیا رو ببنده دیگه زیادی توهین میکنند
Iran, Islamic Republic of
01:52 - 1398/06/26
بازی پرسپولیس باکیسه پنج شش سال پیش من خودم تواستادیوم بودم موقع گرم کردن کیسه امیرحسین صادقی روبه طرفداری پرسپولیس همین حرکت کرد ولی کسی صداش درنیمود ولی الان بیرانوندو بخاطرهمین حرکت محروم میکنن .بازم شما کیسه کشا بگید وزیرپرسولیسید .چرا اون موقع لال بودید؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
03:33 - 1398/06/26
فرهنگ تهرانی همینه
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1398/06/30
جرا به تراکتور و مردم خوب تبریز حرفهای بد میزنید متاسفانه اخلاق توی فوتبال مرده من نه قرمز ونه ابی هستم نه تراکتور ولی اینقدر میدانم باشگاه قدیمی و ریشه دار است مثل قرمز و ابی تورا بخدا چندی خدا با اخلاق باشیم همه ما یک کشور عزیز هستیم که اسمش اسلامی است ولی بویی نبردیم فرهنگ خوب حالی اندازیم تا فوتبال مملکت رشد کند بازیکنان ما جنبه ندارن فکر میکنند جی شده به هم احترام بگذاریم تا در اسباب احترام داشته باشیم ممنونم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج