ستایش ۳ و گاف‌های عجیب و غریب!
۹۰۸۵۲۱
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
۱۰۳۱۹
مجموعه «ستایش» به عنوان یک پروژه دنباله‌دار سریال‌سازی، دوباره به کنداکتور صداوسیما بازگشت؛ این‌بار با عنوان «ستایش ۳» و مجموعه جدیدی از گاف‌ها و حاشیه‌های عجیب!

خبرآنلاین: مجموعه «ستایش» به عنوان یک پروژه دنباله‌دار سریال‌سازی‌، دوباره به کنداکتور صداوسیما بازگشت؛ این‌بار با عنوان «ستایش ۳» و مجموعه جدیدی از گاف‌ها و حاشیه‌های عجیب!

ستایش ۳ و گاف های عجیب و غریب!

اولین باری که سریال «ستایش» مورد توجه مخاطبان صداوسیما قرار گرفت، مربوط به سال ۱۳۸۹ می‌شود. داستان تلخ و عجیبی از دختر جوانی که مشکلات و دردسرهای زیادی را در زندگی شخصی خود تجربه می‌کند و وجود نقش‌هایی مانند حشمت فردوس با بازی داریوش ارجمند مخاطبان را جذب این سریال می‌کند.

اما در همان سری اول انتقادات زیادی به باگ‌های فیلم‌نامه، پرداخت سوژه، گاف‌های کارگردانی و نویسندگی و تم تلخ و کش‌دار این سریال مطرح شد و خیلی‌ها را به آنجا رساند که این سریال می‌خواهد همه چیز را برای اشک گرفتن از مخاطب فراهم کند.

فصل اول، مصیبت‌نامه‌ای برای «ستایش»

داستان فصل اول این سریال این‌گونه بود که قصه یک ک دختر جوانی به نام ستایش را روایت می‌کند که برای نجات برادرش از خطری که در پی فرار او از خدمت سربازی وی را تهدید می‌کرد، به دوست برادر خود، طاهر فردوس، پناه برده و با تمهیداتی برادرش را راهی مرز می‌کند. محمد برادر ستایش در مرز کشته شده و طاهر به زندان می‌افتد.

در نهایت با رضایت خانواده محمد از زندان آزاد شده و از آنجایی که مجذوب و شیفته ستایش شده بود، علی‌رغم مخالفت خانواده خود و خانواده ستایش و با وجود میل باطنی ستایش، با او ازدواج می‌کند و صاحب دو فرزند دختر و پسر می‌شود. تا اینجا همه چیز برای رسیدن خط قرمز به کلیشه‌های سریال‌سازی ایرانی فراهم بود. اما سریال در اینجا به نقطه پایانی نرسید و طاهر همسر ستایش در پی ماجرای حسادت همسر برادر خود (انیس، همسر صابر) که برادر بزرگتر او و در واقع پسر بزرگتر حشمت فردوس (پدر طاهر فردوس) به حساب می‌رفت، که مبنی بر علاقٔ شدید پدر طاهر به او و با توجه به مال و ثروت زیاد او بود، متهم به حمل مواد مخدر گشته و پس از فرار از دست مأمورین در تصادفی به کما رفته، فوت می‌کند.

از اینجای سریال سیر داستان تلخ‌تر و عجیب‌تر می‌شود ستایش در فراق برادر، همسر و مادر خود و با توجه به وضعیت نامناسب پدر خود به زندگی با دو فرزندش همچنان ادامه داده و برای فرار از پدر شوهر خود حشمت فردوس که به دنبال محمد می‌گشت تا به گفته خودش اسم وی را به یدک بکشد، راهی دیار دیگری می‌شود و در نهایت پدر خود را نیز از دست می‌دهد؛ ولی همچنان محکم و استوار به زندگی و آینده فرزندانش می‌اندیشد.

ستایش ۳ و گاف های عجیب و غریب!

فصل دوم، گره‌های غیرواقعی و کیفیت پایین

در فصل دوم این مجموعه، ستایش با دو فرزند خود نازگل و محمد و با نام مستعار رودباری (به جای فردوس) و پس از گذشت ۲۲ سال از آن قضایا در منطقه‌ای در شمال کشور زندگی می‌کند و صاحب رستورانی محبوب در میان مردم است. پسر او محمد ماهی فروشی دارد و با موتور ماهی به خانه‌ها می‌برد.

به صورت اتفاقی حشمت فردوس با خانواده اش در شمال به ویلایشان آمده‌اند، از محمد ماهی می‌خرند و محمد هربار با یک بهانه‌ای به آن خانه می‌رود چون هم از نوه دختر حشمت فردوس خوشش آمده و می‌خواهد پیش وی کار کند تا به مقامی بالا برسد و ثروتمند شود. پس از آن بعد از فعل و انفعالاتی عجیب ستایش دوباره مجبور می‌شود با حشمت فردوس رودرو شود واین داستان باز دنباله‌دار می‌شود.

اوج‌گیری انتقادات تا توقف پخش سریال

اما فصل دوم سریال ستایش انتقادات فراوانی را به سمت عوامل سریال روانه کرد و باعث شد رییس وقت سازمان صداوسیما در سال ۱۳۹۳ یعنی عزت‌الله ضرغامی دستور توقف پخش این سریال را صادر کند. در واقع در آن مقطع اولین باری بود که یک سریال به واسطه «کیفیت پایین» روند پخش آن متوقف می‌شود. توقفی که در نوع خود اگر نگوییم در تاریخ رسانه ملی بی‌سابقه بوده، قطعاً کم سابقه بوده. چرا که تولید یا پخش برخی مجموعه‌ها در ‌چند دهه اخیر به دلیل حساسیت‌های سیاسی، امنیتی، قومی و مذهبی متوقف شده، اما هیچ‌گاه بحث کیفی به میان نیامده بود

فصل سوم؛ ستایش پیر چگونه جوان شد؟

حالا پخش سری سوم سریال ستایش دوباره حاشیه‌هایی را به همراه داشته است. یکی از مهم‌ترین این حواشی این است که نرگس محمدی بازیگر نقش ستایس که در سری دوم این سریال گریم زنی میان‌سال را داشت در سری سوم و جدید این سریال جوان شده و همین موضوع دوباره سوژه نقد و حتی طنزپردازی کاربران شبکه‌های اجتماعی شده است.

در این زمینه ، آرمان زرین‌کوب تهیه‌کننده سریال «ستایش» درباره انتقادات نسبت به چهره پردازی نرگس محمدی بازیگر نقش اصلی این مجموعه در فصل سوم، گفت: ما در سریال «ستایش۱» با یک زن ۲۰ ساله رو به رو بودیم و در فصل دوم با یک زن ۴۰ ساله و حالا در فصل سوم که این شب‌ها روی آنتن شبکه سه می‌رود شاید در روند داستانی تنها چند ماه از فصل دوم گذشته باشد. این انتقادها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.

انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1398/06/27
چیزی که زیاد شد دل می زند. حتی ستایش.
پاسخ ها
حسین کرد شبستری
-
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
برترین جان
این همه داستان گفتی تهش رسیدیم به گریم
منم مخالف گریم هستم اما خدایی تیتر صادقانه بزن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
چهل سالگی پیری نیست.شعور داشته باشید و چرند ننویسید.نرگس محمدی از نظر سنی خیلی با چهل سالگی فاصله نداره
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1398/06/27
الان از بد روزگار بیست ساله ها در صورتشان چروک دیده میشود بگذرید از یک عده ژن خوب و نازنین که در سن نود سالگی جوانی می کنند ...
Spain
08:58 - 1398/06/27
من ۳۰ دقیقه از قسمت اول فصل ۳ دیدم حوصلم سر رفت تصمیم گرفتم دیگه نگاه نکنم
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1398/06/27
پس چرا تو ستایش ۲ اینقدر زن ۴۰ ساله رو پیر کردی ؟ حالا دوباره جوون ؟ تبلیغات پوتاکس ؟ عمل زیبایی ؟ یوزارسیفی در میان است ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
خخخ دمت گرم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
خخخ دمت گرم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
مگه زن چهل ساله اون همه رو پیشونیش چروکه؟ البته از سریالهای احمقانه تلویزیون عجیب نیست.اون پسره نره الاغ که از مادرش بزرگتره!
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1398/06/27
اصلا نفهمید ازش چی پرسیده شده و چی جواب داد؟!
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1398/06/27
ستایش توهین به شعور مردمه
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1398/06/27
تیتر مزخرف ، اینا رو که همه روز میگی
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1398/06/27
خیلی ساده اس؛ستایش عمل جراحی زیبایی انجام داده مگه چی کمتر از نیکی کریمی و گوگوش داره....خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1398/06/27
این سریال آبکی چیه که اینقد در موردش می نویسید
حیف وقت که بزاری پای تلویزان
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1398/06/27
پول بیت المال رو چطوری حیف ومیل میکنن بااین سریالهای آبکی ومسخره
کاش بجاش برنامه های آموزشی راجبه بحث سلامت فردی ،رانندگی وتصادفات
جاده ای،حقوق اجتماعی و... بسازن
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1398/06/27
بسه بخدا ب گند کشیدین صدا وسیما شده همش پارتی و باند بازی بعد میگید چرا ماهواره نگاه میکنن مردم .
زشته تا ی سریال میسازید تا جز نهم هم میرسه یعنی فیلم ساز دیگه نیست
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/06/27
لااقل همون چهره فصل دو رو میزاشتین نه جوانترش بکنین برای بیننده قابل قبول نیست
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1398/06/27
چقدر ایرادمیگیرید زلیخا چطور جوان شد ستایش هم مثل زلیخا
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1398/06/27
کل فیلم و برنامه های صداوسیما اشک آور و افسرده کننده ست فقط گیر دادید به این سریال !!!!شایدم از لج با نویسنده ی بزرگ سریال سعید مطلبی باشه که شصت ساله کارهای بزرگ رو نوشته و دوست ایرج قادری بوده
Finland
10:18 - 1398/06/27
یک سریال ابکی مزخرففففففف
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1398/06/27
اتقاقاً خیلی هم سریال خوبی است مثل این سریال جدید نیست که موضوع آن تکراری مثل مواد مخدر دشمن طلاق .بعد از چند وقت با بازیگری آقای ارجمند یاد آن موقع ها که سریال آبکی امروزه نبود افتادیم.من که خیلی خوشحا ل میشم وقتی آنرا می بینم امیدوارم همیشه موفق باشند
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1398/06/27
اره بوتاکس کرده و ژل زده
خخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1398/06/27
این فیلم به هیج وجه ارزش دیدن نداره
France
10:55 - 1398/06/27
سریال تم دینی دارد و در سمت خدا، نجم شریعتی بررسی گردد نه اینجا.
سریال تم دینی دارد و در سمت خدا، نجم شریعتی بررسی گردد نه اینجا.
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1398/06/27
خیلی فیلم مسخره است
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/06/27
سریال مثل گاندو میسازین مردم هرجا باشن میشینن دور هم نگاه مبکنن با هیجان ستایش ساختین حیف پول برای چنین سریال هایی بعد 1چیز دیگه صابر الان تو سریال هست؟؟؟؟ نرفته ترکیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
مسخره سریال فقط گاندو
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
خدايي من يه قسمتم گاندو نديدم بقران هيچکس از اطرافيانمم نگاه نکرد فقط توي اخبار ديديم درموردش حرف ميزنن چرا فک ميکني همه اين مزخرفاتتون رو ميبينن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
گان و برای این خوب بود که مردم بفهمند صدا و سیما دست چه گروهی با چه تفکری هست
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/06/27
بسیار آبکی و لوس بود خدا شاهده ده دقیقه ازش رو نتونستم تحمل کنم
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1398/06/27
دیالوگ های مسخره و بی معنی . کارگردان ضعیف . سناریو بی محتوا . بازیگران پائین تر از حد معمولی . گریم رو دیگه نمیگم چون بیشتر به جوک شبیهه .
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1398/06/28
خب نگاه نکنید عزیزان ...یه عده پول مردم رو حیف و میل کردن شما هم وقتتون رو هدر میکنید!!!!...جلوی ضرر رو هر وقت بگیری منفعته...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
حالا تو که نمی بینی اورانیم غنی می کنی؟
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1398/06/28
کش دار وحال بهم زن خسته کننده
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1398/06/29
برترین یادت رفت بگم براتون دیشب سرم تازه تموم شده بود داشتم ستایش نگاه میکردم ؛ فک کردم شوخی میکنن که با حشمت خان صحبت کن! گوشی را گرفتن بعداز سلام علیک ....همزمان صدا ی حشمت خان و پشت خط واقعا جناب ارجمند عزیز بود بیشتر از این خوشحال شدم که فرمودن شنیدم کسالت دارید خودم گفتم شماره باباتوبگیر واقعا برام جالب بود؛همین مکالمه ساده وکوتاه خیلی وقت ها اثرگذار ومثبت هست . مهربانی و دوستی هاکم شده دهه شصت که جنگ بود اما مردم با هم خوب بودن .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
ما که نفهمیدیم چی گفتی ولی باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج