قیمت پیشنهادی آپارتمان در مناطق مختلف
۹۰۸۵۵۸
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
۵۳۱۸ 
واسطه‌های بازار مسکن شهر تهران وضعیت بازار معاملات آپارتمان در شهریور ماه را وضعیتی رکودی توصیف می‌کنند و از کاهش مراجعه خریداران به بنگاه‌ها در مقایسه با ماه‌های قبل خبر می‌دهنذ.

دنیای اقتصاد: واسطه‌های بازار مسکن شهر تهران وضعیت بازار معاملات آپارتمان در شهریور ماه را وضعیتی رکودی توصیف می‌کنند و از کاهش مراجعه خریداران به بنگاه‌ها در مقایسه با ماه‌های قبل خبر می‌دهنذ.

تحقیقات میدانی «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد روایت غیر رسمی واسطه‌ها از وضعیت بازار معاملات مسکن شهر تهران در شهریور ماه حاکی از افزایش دامنه و عمق رکود در بازار خرید آپارتمان است.این در حالی است که پیش از این نیز واسطه‌ها از احتمال کاهش خرید وفروش مسکن در ماه‌های پیش‌رو خبر داده بودند؛ در مردادماه تعداد معاملات خرید مسکن مطابق با آمارهای رسمی ۳ درصد در مقایسه با تیرماه کاهش یافت و برای اولین بار بعد از پاییز ۹۵، ریزش قیمت اسمی مسکن تجربه شد.

با این حال در شرایطی که بازار معاملات مسکن در آستانه شروع فصل پاییز قرار دارد، باز هم استقبال متقاضیان برای جست وجوی املاک موردنظر خود در بازار مسکن نسبت به دو ماه ابتدای تابستان کاهش یافته است؛ این در حالی است که در وضعیت عادی و غیر رکودی بازار مسکن عموما سه ماه تابستان فصل اوج جابه جایی و نقل و انتقالات ملکی چه در بازار اجاره و چه در بازار خرید وفروش آپارتمان محسوب می‌شود؛ به گفته واسطه‌ها اگر چه هم‌اکنون رکود در بازار معاملات مسکن سنگین شده است و عملا معامله چندانی در بازار مسکن انجام نمی‌شود اما تعداد فایل‌های فروش مسکن نسبت به ماه‌های اخیر در حال افزایش است.هم‌اکنون بخش قابل‌توجهی از فروشنده‌ها سازنده‌هایی هستند که به دلیل نیاز مالی برای تکمیل پروژه‌های در حال ساخت اقدام به عرضه واحدهای نوساز خود به بازار ملک کرده‌اند با این حال متقاضیان تبدیل به احسن آپارتمان نیز بر حجم عرضه مسکن کوچک‌متراژ در بازار افزوده‌اند.هر چند در شرایط فعلی به دلیل فاصله قیمت مسکن با قدرت خرید خانوارها همچنان عمده تقاضای مصرفی از توان مالی کافی برای خرید آپارتمان برخوردار نیست.

قیمت پیشنهادی آپارتمان در مناطق مختلف

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1398/06/27
قیمتهای نجومی فقط در رؤیاهای فروشندگان خواهند ماند و خریداری هیچ وقت نخواهند داشت تا زمانیکه به قیمت واقعی عرضه شوند!
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1398/06/27
مسکن با این قیمتها خریداری ندارن!
قیمت واقعی این املاک یک پنجام قیمتهای اعلامیه!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1398/06/27
همانطور که میبینید قیمتها بشدت کاهش داشته!!! متلا در طرشت که در ضلع شمال شرقی میدان آزادی واقع است و محله مرغوبی هم نیست و تقریبا در غرب و میانه تهران است، قیمت متری 17 میلیون است که خیلی ارزان است!!! بشتابید که ارزان شد!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
باشه تو بخواب تا ما بیائیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
مجبور میشی التماس کنی مفت بخرن ولی باز کسی نمی خره عجله کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
همانطور که از سال 96 منتظر فروشی و نتونستی با قیمتهای تخیلی بفروشی منتظر باش تا بیان با این قیمتها بخرن. نگران نباش اگه این دنیا نیومدن حتما دنیا دیگه میان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج