پاسخ علی فروغی به شایعه ریاستش بر صداوسیما
۹۰۸۸۳۷
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲
۱۰۱۰۷ 
علی فروغی مدیر شبکه سه سیما در پاسخ به نامه‌نگاری‌های اخیر علیه رسانه ملی و نیز شایعه ریاستش بر سازمان صداوسیما توضیحاتی‌ ارائه کرد.

خبرگزاری مهر: علی فروغی مدیر شبکه سه سیما در پاسخ به نامه‌نگاری‌های اخیر علیه رسانه ملی و نیز شایعه ریاستش بر سازمان صداوسیما توضیحاتی‌ ارائه کرد.

به نقل از روابط عمومی شبکه سه، علی فروغی متنی را به عنوان پاسخش نسبت به شایعاتی درباره ریاست بر صداوسیما نوشته است.

در این متن آمده است:

بسمه تعالی

در روزگار مناظره‌ نامه‌ها و منازعه‌های بی‌ثمر، طبیعی است که رسانه‌های جریان غرب‌گرا کیفور و سرمست از صدای صور اختلاف‌ها، بساط گمانه‌زنی روی دکه‌های روزنامه فروشی پهن کنند و بنگاه‌های خبرپراکنی، به دنبال مستاجرین جدیدی برای طبقه‌ آخر ساختمان شیشه‌ای بگردند که شاید کمیسیونی هم گیر آنها بیاید که البته قابل پیش‌بینی هم بود.

اوضاع نامه‌نگاری‌ها که این باشد، تو خود حدیث مفصل بخوان از اوضاع روزنامه‌نگاری‌ها. شایعه نکنند چه کنند؟ البته با آنکه قبله‌ همه این رسانه‌ها یکی است و رو به غرب اقامه صلاه می‌کنند، الحمدالله در میدان شایعه‌پراکنی، بسیار تکثرگرا هستند.

در بساط‌شان از وزیر کشور دولت فعلی هست که تحلیل کنان و تدبیرکنان به سمت مراسم معارفه‌اش در جام جم می‌رود تا وزیر دولت مهرورز که تهلیل کنان و تسبیح کنان، قبای ریاست صداوسیما را بر تن او اندازه می‌کنند.

یک روز کلید جام جم را به شیوخ تعارف می‌کنند و دیگر روز، به شباب. مبدا هم چندان در این تور شایعه گردی مهم نیست و بالای شهر و پایین شهر هم ندارد. یک روز پاستورنشین‌ها، روز دیگر جردن نشین‌ها. نوبتی از اردوگاه یاران گرمابه و «گلخانه» و نوبت دیگر از رقبای در «کابینه‌». مهم مقصد است که یکی است؛ جام جم.

در چنین کارزاری ناگهان نام خود را در معرکه‌ این شیطنت‌های مطبوعاتی به مقصد ریاست جام جم یافتم. پس بی‌تفاوتی را نوعی عافیت طلبی و معادل محافظه‌کاری یافتم که به روایت رهبری، قتلگاه انقلاب است.

پاسخ علی فروغی به شایعه ریاستش بر صداوسیما

بر آن شدم در این «عصر جدید»، نکاتی را به عرض برسانم به امید آنکه به سیاق حدیث نفس نباشد:

۱- هنوز ایامی نگذشته از روزهایی که دکتر علی عسکری کلیددار فعلی بزرگترین مجموعه‌ رسانه‌ای انقلاب، رسانه‌ی ملی را در سراشیبی ورود به شعب ابی‌طالب ناشی از تحریم ارباب بودجه و در متلاطم‌ترین روزهای از بدو موجودیتش تحویل گرفت. از فتنه‌ خبرنگار سابق آسوشیتدپرس که بعدها مدیر شبکه شد تا قصه‌ فتانه‌ بازرس ویژه، هاله‌ای از ناامیدی و بلاتکلیفی را بر سر جام جم گسترانیده بود. عده‌ای از مجموعه‌ای که نمی‌توانست حقوق مادی کارکنانش را تقبل کند، به حق توقع داشتند حق انقلاب و حقوق مردم را محقق نماید.

یادمان نرفته که آهنگسازانی هماهنگ با اربابان مو بور فرنگی خود، «نغمه بدرود صداوسیما» و «درود بر ماهواره» را سر می‌دادند و نوازندگانی مزدور، به تکلیف «ساز»مانی‌شان بر ریتم مزبور ساز کوک می‌کردند و خوانندگانی وزوز کنان این ترانه را زمزمه می‌کردند. اما تلاشی «بدون توقف» برای ناکوک کردن این ساز به رغم همه‌ آفت‌ها و مخالفت‌ها، آغاز شد.

در قدم نخست، تزریق آرامش و ثبات به این اقیانوس ناآرام و ورود نیروهای تازه نفس در «گام دوم»، کم کم، کابوس تکرار روزهای تلخ پیشین را به خاطره‌ای دور تبدیل کرد. با تحقق این ثبات نسبی، جوانگرایی به منظور تغییر آرایش سازمان، در دستور کار قرار گرفت و سلیم غفوری، مسعود معینی‌پور، جواد رمضان‌نژاد، مجید زین‌العابدین، جلال غفاری، سعید اشناب، جواد شیخ اکبری، مهدی رحمتی، برنا فیروزی، حسین رنجبران، حمید رهبری‌فر، صادق امامیان، غلامرضا نوری، محمد شریف خانی، مهدی عرفاتی، محمدمهدی نراقیان، شهاب اسفندیاری، حمید زندی، مهدی اسماعیلی و بسیاری دیگر در لایه ارشد مدیریتی سازمان و ده‌ها نفر در لایه‌ مدیران مهم سازمان مسئولیت گرفتند. کدام مجموعه را در کشور می‌شناسید که لبیکی این چنین رسا، به ندای جوانگرایی رهبری در میانه میدان سر داده باشد؟

حالا این روزها آنهایی که باد در گلو انداخته و آروغ روشنفکری نشخوار می‌کردند که «مگر کسی هم دیگر این تلویزیون را می‌بیند؟» به جرگه معترضین بالا تا پائین برنامه‌های رسانه ملی از نخستین دقایق بامدادی تا واپسین ثانیه‌های شامگاه پیوسته‌اند و همچنان با ژست «ندیدن»، گاه در مورد فلان میان برنامه یک دقیقه‌ای در فلان برنامه در فلان شبکه‌ی نوپا و تخصصی مقاله‌ها می‌نویسند و توئیت‌ها می‌زنند و جیغ‌های بنفش می‌کشند.

شاهد مثال، همان سلبریتی پرمدعا و منتقدی که با کلی سروصدا در صفحه اینستاگرامش شب عیدی به بهانه‌ای نسخه تحریم صداوسیما و شبکه «رادیکالِ سه» را می‌پیچد و به فاصله یک ماه و نیم، در همان صفحه اینستاگرام طاقت نمی‌آورد و می‌گوید هر شب ماه مبارک رمضان پای سریال همان شبکه رادیکال و همان صداوسیما اشک می‌ریزد!

۲- برای آنهایی که دامنه شایعه اخیر را تا مدیریت شبکه سه رسانده‌اند، به صراحت و شفافیت تمام اعلام می‌کنم که اگر «عصر جدید» رکوردشکن و جریان‌ساز می‌شود و مقبول میفتد، اگر جسارت و شجاعت «گاندو» بهانه‌ای می‌شود برای احیای حس غرور ملی در روزگار حضیض دیپلماسی، اگر «ستاره‌ساز» در فضای «ستاره سالاری» و «سلبریتی زدگی» تلاش می‌کند شمایی از عدالت ورزشی را به رخ بکشد و علی‌العموم تمام توفیقات احتمالی شبکه‌ سه، به لحاظ کلان مدیریتی، همگی ثمره حمایت و راهبری دکتر علی عسگری است و هیچ یک از این موارد، بدون اطلاع و حمایت ایشان امکان پذیر نبوده و نیست.

ختم کلام برای اصحاب شایعه اینکه سابقه ایشان در انقلاب، دفاع مقدس، سپاه، دانشگاه و رسانه تقریبا به سنین عمر بنده می‌رسد و فاصله‌ چون منی با ایشان خیلی بیش از اینهاست.

۳- آیا اصحاب شایعه و ارباب جراید انگلوفیل و آمریکوفیل نمی‌دانند و نمی‌فهمند که دیر یا زود چنانکه رحمانی فضلی و مهرداد بذرپاش و دکتر حسینی شایعه‌ ریاستشان را تکذیب کردند، دیگر شایعه‌ها هم به همین سیاق، برچسب تکذیب خواهد خورد؟ پس چرا آبروی خود را متاع هر بازار می‌کنند و به ثمن بخس به حراج می‌گذارند؟ مگر نه اینکه سرمایه یک رسانه و اعتبار آن، به صحت اخباری است که منتشر می‌کند؟

پس چه دستاورد مهمی در انتشار این اخبار علیه رئیس صدا و سیما نهفته که چنین ثلمه‌ای به اعتبار رسانه‌ای خویش را به بهای به دست آوردن آن به جان می‌خرند؟ چه لطمه‌ای به غرب‌گراها و لیبرال‌های داخلی از سوی رسانه‌ی ملی خورده که آنها را عقرب‌وار وادار به زدن نیش مرگ و به عبارت دقیق‌تر خودکشی رسانه‌ای کرده تا طرف مقابل را به حربه‌ی زهر شایعه بگزد؟

در پایان خواهشمندم که برادران پاکدامن و خردمند رسانه‌ای‌ام در دام دمندگان به شایعه نیفتاده و با اصلی فرعی کردن مسائل، به پشت پرده‌های این شایعات توجه نمایند. باشد که سیه روی شود هر که در او غش باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 44
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1398/06/27
بیشتر از جوان گرایی پارتی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
فیس و نگاه کن فقط..هه چیز توی این قیافه معلومه از تغییر رای ملت و مالیده شدنش و حواس مردم و پرت کردن از اون کار که هر کشور دیگه بود برای این کارش سالها زندانیش میکردند و اینا چون پارتی داشت تشویق هم شد بگیر تا سانسورهای مختلف اوردن کسایی برخلاف نظر 90درصد مردم مثل میثاقی جای فردوشی پور و غیره از توی اون چهره اش معلومه ...یعنی یک نفره یک شبکه رو از اوج و اسمون رسوند به کف و زیر زمین تشویق هم میشه
حسین کرد شبستری
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
وقتی در زمان و مکان مناسب حضور داشته باشی وزیر هم میشوی
تو شایستگی اش را داری برو کمان
برو داس
برو خرمنکوب
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1398/06/27
حرامتان باشد .هرچه از بیت المال میگیرید
United Arab Emirates
23:32 - 1398/06/27
راستی راستی فکرکرده ریاست بچه بازیه و....!
Germany
23:33 - 1398/06/27
بچه تودیگه چقدر بی ادبی.باهمین ادبیات با پرسنلت صحبت میکنی.ادب شرط اول انسانیت هست نه توهین کردن وحق بجانب شدن.
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1398/06/27
ببین داداش تا عادل رو برنگردونی هیچکس ازت خوشش نمیاد. حالا هی الکی کلمات قلمبه سلمبه بلغور کن...
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1398/06/27
اینهمه صغرا کبرا چیدن نداره یک کلمه بگو تو رییس صدا وسیما میشی ببینید چه روزی من اینو گفتم
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1398/06/27
آب که سر بالا میره وزغ ابوعطا میخونه
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1398/06/27
باسلام
همین رو کم داریم که ایشون بشن رئیس صداوسیما
اونوقت باید برای نگاه کردن مردم به رسانه ملی جایزه تعیین کرد چون همه فراری میشن
Iran, Islamic Republic of
23:55 - 1398/06/27
خیلی حرف زدی باشه تو راست میگی از وقتی شدی رئیس شبکه سه اصلا این شبکه رو نمیبینم و از این بابت خوشحالم
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1398/06/27
واای چقدحب وبغض توحرفاشه، این چه ادبیاتیه؟
پاسخ ها
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
اقای فروغی دمت گرم خدا پشت و پناهت امت حزب الله درداخل وخارج سازمان با تو هستند
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1398/06/28
بابا توهم دلت پر بوده ها ما نمیدونستیم .....
یک کلام تکذیب میکردی ،،،،,,,,,,مثنوی نوشتی هفتاد من ؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1398/06/28
حالا. شما خود را بالا نگیر دیگه در حد رییس رسانه ملی نیستی مگه دیگه تا این اندازه رسانه ملی بد بخت شده که تو بر مسندش باشی
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1398/06/28
اولش تکذیب و بعدش یهویی پیامهای تبریک و در ادامه انحصار کامل صدا و سیما در اختیار تندروها و حمله به منافع ملی
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1398/06/28
چقد دادی وکیل اینارو برات بنویسه
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1398/06/28
وای بحال ملت ومملکتی که ریاست صداوسیماش فروغی وامثال فروغی باشه.باچه رزومه ای انتخاب و انتصاب میشن(مثلاحدادعادل رئیس فرهنگستان زبان فارسی)
United Arab Emirates
00:52 - 1398/06/28
این انشایی که برات نوشتن کار چند نفر بوده خدا داند!
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1398/06/28
این مزخرفاتو کی برات نوشته تا منتشر کنی؟جای تو تو صداو سیما نیست
Iran, Islamic Republic of
02:02 - 1398/06/28
مثلا یه مدیر در سطح بالا اونم در فرهنگ و رسانه است ایشون!؟! ؟!؟!؟
ادب مرد به ز دولت اوست
واقعا مایه تاسفه..... چی داره بسرمون میاد
Iran, Islamic Republic of
02:30 - 1398/06/28
بی کفایت !!!ای بیلیاقت!!!ای ناکارامد!!!بهترین برنامهارا بابهترین مجریان حال حاضردنیارا بخاک مالیدی!!!ده بس
Iran, Islamic Republic of
02:31 - 1398/06/28
فقط مونده که این آقا رئیس صدا و سیما شود ... دیگه کاملا لجن این سازمان را بر خواهد داشت ...
Iran, Islamic Republic of
02:34 - 1398/06/28
زیرآبشو میزنی و خودت رئيس میشی
Iran, Islamic Republic of
03:33 - 1398/06/28
این همان شخصیه کهاقای فردوسی پورراازبرنامه نود اخراج کرد این اباس براش خیای گشاده
Iran, Islamic Republic of
03:49 - 1398/06/28
حالا این همه اظهار فضل کردید حال شوهر خاله عزیز چطوره؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
04:54 - 1398/06/28
تو یا نمیدونی یا خودتو زدی به خریت که منفورترین چهره ی صدا و سیمای میلی هستی!!!
زنده باد عادل فردوسی پور
پاینده باد رضا رشید پور ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
فعلا که پوز یه مش لاشخور سلبرینی روزد
Iran, Islamic Republic of
06:32 - 1398/06/28
افرین بر شما مابه مدیرانی مثل شما افتخار میکنیم باقوت وقدرت به کارتان ادامه بدهید امت مسلمان وحزب الله درداخل وخارج سازمان پشتیبان شما هستند
یاعلی
Iran, Islamic Republic of
06:40 - 1398/06/28
خودت خوب میدونی جای ( تو) بر اساس اصل شایسته سالاری
انجا نیست .خدا پدر حداد رو بیامرزه!!!!!!
بنا بر این حقوقی که میگیری شبه ناک است .
خود دانی!!!!!
United Arab Emirates
07:50 - 1398/06/28
فقط باید تاسف خورد برای مجموعه ای که خودش دانشگاه و فضای اکادمیک دارد و هر سال نزدیک صد دانش آموخته از آن فارغ التحصیل میشوند ولی اون وقت یکی مثل این از دماغ فیل افتاده میشه رییس ولی همون دانشجوها باید سالها منتظر بارقه های جذب بمونن آخرش هم با عنوان عدم نیاز عذرشونو بخوان
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1398/06/28
حالم به هم خورد از این ادبیات... مدیریتش هم مثل ادبیاتشه لابد
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1398/06/28
باید هم شایعه باشد چون اصلا بهش نمیاد
United Arab Emirates
08:36 - 1398/06/28
یِک کلام تکذیب اینهمه قلم فرسایی و برخ کشیدن ادبیات نداشته لازم نبود....
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/06/28
شبیه مقاله های کیهان بود:موزون و بی تربیت!
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1398/06/28
چی نوشته اگه حقیقت داره بگو درسته اگه شایعه است بگو دروغه این همه صغری کبری چیدن لازم نیست ! با سواد ! سعدی کتاب گلستانش رو با نثر مسجع نوشته تو متن نامه ات رو با نثر مشجر !!! به جای اینکه شفاف سازی کنی ذهن همه رو مغشوش میکنی ! مثل اینکه تنظیماتت رو منیوال افتاده !!
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1398/06/28
خودتم همین روزا اخراجی
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1398/07/10
الحق که دست تمام چاپلوسان را از رو وپشت با هم بستی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج