جلسات شوهریابی با حضور والدین دختر!
۹۰۹۰
۲۴ شهريور ۱۳۹۰ - ۰۹:۴۴
۲۴۴۳۸
یافتن همسر برای دختران از طریق والدین در حال تبدیل شدن به یک سنت است که از طرف خیلی از خانواده‌های نگران اجرا می‌شود به طوریکه تعداد این خانواده‌ها در جلسات هفتگی به ۲۰۰ خانواده هم رسیده است.
در هانگژو چین، والدینی که دختران مجرد و تحصیل کرده دارند در اقدامی جالب شنبه هر هفته در استادیوم این شهر جمع شده و مشخصات دخترانشان را روی برگه‌هایی که به برگه‌های صورتی معروف شده می‌نویسند و برای آن‌ها دنبال شوهر مناسب می‌گردند.

این اقدام در جلساتی که هر هفته برگزار می‌شود صورت می‌پذیرد و مادرانی که بیش از سه سال است به دنبال داماد مورد علاقه‌شان می‌گردند.

 آمار دختران مجرد در چین در طی چند سال اخیر رو به افزایش است به طوریکه تنها در پکن این رقم به نیم میلیون نفر می‌رسد.

علیرغم تلاش سیاستمدارانه این والدین همچنان آمار این دختران رو به افزایش است دخترانی که به آن‌ها لقب دختران‌‌ رها شده داده شده است.یافتن همسر برای دختران از طریق والدین در حال تبدیل شدن به یک سنت است که از طرف خیلی از خانواده‌های نگران اجرا می‌شود به طوریکه تعداد این خانواده‌ها در جلسات هفتگی به ۲۰۰ خانواده هم رسیده است.

چین بالا‌ترین جمعیت جوان مجرد را داراست، تعداد دختران تحصیل کرده و مجرد طی ۲۰ سال اخیر به بالا‌ترین رقم رسیده است و کار‌شناسان معتقدند فرصتهای مناسب شغلی و تحصیلی در چین باعث شده است که دیگر ازدواج تنها هدف دختران و زنان در این کشور نباشد.

منبع: تابناک

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج