افضلی دومین حذف شده‌ی کشتی آزاد ایران
۹۰۹۲۶۵
۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
۴۸۸۸
نمایندگانا وزان ۷۰ و ۱۲۵کیلوگرم کشتی آزاد ایران در نخستین مبارزه خود در رقابت‌های قهرمانی جهان برابر حریفانشان به برتری رسیدند اما رضا افضلی در مبارزه نخست با نمایشی ضعیف شکست خورد و حذف شد.

خبرگزاری ایسنا: نمایندگانا وزان ۷۰ و ۱۲۵کیلوگرم کشتی آزاد ایران در نخستین مبارزه خود در رقابت‌های قهرمانی جهان برابر حریفانشان به برتری رسیدند اما رضا افضلی در مبارزه نخست با نمایشی ضعیف شکست خورد و حذف شد.

 در جریان دومین روز از رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۹، که در نورسلطان پایتخت قزاقستان در حال برگزاری است، یونس امامی نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان، در دور نخست برابر اریگلنت پریزرنی از آلبانی به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۱۱ بر یک به برتری رسید و راهی دور یک هشتم نهایی شد.وی در دور دوم به مصاف الامان دوگدوربیک از قرقیزستان خواهد رفت.

در وزن المپیکی ۷۴ کیلوگرم که ۳۹ کشتی گیر حضور دارند، رضا افضلی در دور نخست برابر خیندری گارزون کابالرو از کوبا به میدان رفت و با ارائه یک نمایش ضعیف با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد و با توجه به شکست ۱۰ بر ۶ این کوبایی در دور بعد مقابل بکزاد عبدالرحمانوف ازبک و دارنده ۲ برنز جهان، افضلی وداع زودهنگامی از این رقابت‌ها داشت.

در وزن ۹۲کیلوگرم که یک وزن غیرالمپیکی است نیز ۱۸ آزادکار حضور دارند و علیرضا کریمی پس از استراحت در دور نخست باید برابر برنده مبارزه کشتی گیران چین و مولداوی به روی تشک برود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که یک وزن المپیکی است ۲۸ کشتی گیر حضور دارند، در این وزن یدالله محبی در دور نخست برابر دورجخاند از مغولستان ۶ بر یک به برتری رسید. وی در دور بعد و در یک هشتم برابر گویازدوفسکی دارنده ۲ مدال برنز جهان از آمریکا به روی تشک می‌رود.

به گزارش ایسنا، در جریان برگزاری رقابت‌های مقدماتی اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد که روز گذشته(پنج‌شنبه) برگزار شد، رضا اطری در وزن المپیکی ۵۷ کیلوگرم پس از کسب دو پیروزی مقابل نمایندگان بلاروس و کره‌شمالی، برابر زائور اوگویف قهرمان سال ۲۰۱۸ جهان از روسیه با حساب ۲ بر ۰ شکست خورد و با توجه به فینالیست شدن رقیبش، راهی گروه بازنده‌ها شد. وی تا دقایقی دیگر برابر خبایار ادرنبات دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی‌های آسیایی از مغولستان به روی تشک می‌رود و در صورت برتری ضمن صعود به دیدار رده بندی، موفق به کسب اولین سهمیه المپیک برای کشتی آزاد ایران در وزن ۵۷ کیلوگرم خواهد شد.

امیر محمد یزدانی در وزن ۶۵ کیلوگرم دیگر نماینده ایران در روز نخست بود که پس از پیروزی برابر حریفی از ترکمنستان، در دومین مبارزه به والدس از کوبا ۱۳ بر ۹ باخت و با حذف از این رقابت‌ها، نتوانست سهمیه المپیک را برای ایران بگیرد.

به نفرات اول، دوم، وم مشترک و پنجم مشترک در ۶ وزن المپیکی، سهمیه المپیک اختصاص پیدا می‌کند و نفراتی که نتوانند صاحب سهمیه شوند باید در رویدادهای گزینشی المپیک برای رسیدن به سهمیه تلاش کنند.

حذف ناباورانه حاجی‌علی‌اف

در جریان رقابت‌های وزن 65 کیلوگرم روز گذشته حاجی علی‌یف دارنده 3 طلای جهان و برنز المپیک از آذربایجان نیز در یک کشتی جنجالی برابر رشیدوف روس شکست خورد و به گروه بازنده ها رفت. وی در این مرحله نیز مقابل اتوگورو ژاپنی در یک کشتی پر افت و خیز و زیبا با نتیجه 10 بر 9 شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج