قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹
۹۰۹۶۵۴
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
۲۹۸۳۹۷
محتوای حمایت‌شده
قیمت ایمپلنت دندان؟ انواع ایمپلنت چیست؟ کاشت دندان به چه صورتی انجام می شود؟ قیمت کاشت دندان چگونه است؟ این‌ها سوالاتی است که هرروزه فکر مراجعین را به خود مشغول کرده است. تنوع درمان های دندانپزشکی و تنوع آنها باعث سردرگمی بیماران شده است.

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

برترین‌ها: قیمت ایمپلنت دندان؟ انواع ایمپلنت چیست؟ کاشت دندان به چه صورتی انجام می شود؟ قیمت کاشت دندان چگونه است؟ این‌ها سوالاتی است که هرروزه فکر مراجعین را به خود مشغول کرده است. تنوع درمان های دندانپزشکی و تنوع آنها باعث سردرگمی بیماران شده است. مشکل دیگری که مراجعین با آن دست و پنجه نرم می کنند قیمت های متفاوت و تبلیغات گستره برروی کاشت دندان است.

دندان، یکی از اعضای گرانبها و ارزشمندِ بدن انسان است و طبیعتاً همانند هر چیز گرانبهای دیگری، نیاز به مراقبت و توجه ویژه دارد. ظرافت و حساسیت دندان در مقابل عوامل بیرونی و البته نقش مهم آن در ظاهر و زندگی روزمره افراد اهمیت توجه به این عضو را بیش از سایر اعضای بدن کرده است.

در این روش درمان، ایمپلنت جایگزین دائمی دندان می شود. انتخاب نوع و جنس ایمپلنت دندان و برآورد قیمت ایمپلنت به وضعیت استخوان فک بیمار و نوع پروتز بستگی دارد. ایمپلنت دندان در بهترین شرایط مانند دندان طبیعی به مراقبت نیاز دارد.

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

جهت مشاوره با دکتر شهریار الیاهو - متخصص و جراح لثه تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۲۱۶۸۸۲

۰۹۹۰۷۶۰۰۰۳۶

قیمت ایمپلنت دندان

دندانپزشک بعد از انتخاب نوع ایمپلنت دندان و برآورد قیمت کاشت دندان با توجه به شرایط بیمار پین فلزی را در استخوان قرار می دهد. هزینه خدمات دندانپزشکی و قیمت ایمپلنت دندان همیشه نسبت به سایر خدمات پزشکی بیشتر بوده است. علت آن مسئولیت کاری بالایی است که بر دوش دندانپزشک است، همچنین مواد و متریال گران قیمت این درمان که باید دارای کیفیت مناسب باشد تا درمان نتیجه مطلوب را به دنبال داشته باشد. استفاده از ایمپلنت ارزان قیمت گاها می تواند خسارات جبران ناپذیری به بیمار وارد آورد.

ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت پین‌هایی هستند (فیکسچر نامیده می‌شوند) که از تیتانیوم خالص سازگار با بافت‌های بدن ساخته شده که درون استخوان فک به طریق جراحی کاشته می‌شود و پروتز دندان (ثابت و متحرک)‌، قابل اتصال به این ایمپلنت ها هستند.

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

ایمپلنت دندان جلو؛ هرآنچه که باید بدانید

برای مشاهده نمونه‌های بیشتر به صفحه اینستاگرام مراجعه کنید.

@dr.eliahoo

انواع ایمپلنت

امروز شاید بتوان گفت حدود صد نوع ایمپلنت در بازارهای جهانی وجود دارد ولی معیار خوبی ایمپلنت، بر اساس پاسخ بافت‌های پذیرنده ایمپلنت نسبت به آن می‌باشد که موفقیت کاشت دندان را تعیین می کند. ایمپلنت‌های معتبر دارای اسخوان سازی مناسب در اطرافشان هستند، تحلیل استخوان اطراف آن‌ها کمتر است یا در حد صفر می‌باشد. به این ترتیب درصد شکست آنها بسیار کم است.

چه ایمپلنتی را انتخاب کنیم؟ تولید کدام کشور بهتر است؟

در بازار بین‌المللی محصولاتی با کیفیت بسیار بالا وجود دارد، ولی مشکلی که به صورت عملی در مورد این نوع از ایمپلنت وجود دارد هزینه آن‌هاست. به دلیل قیمت بالا و در نتیجه استفاده کمتر از آن‌ها، این محصولات به صورت بسیار محدود وارد ایران می‌شوند و تمام سایزها و قطعات لازم همیشه موجود نیستند و گاه مدت زیادی فقط صرف انتظار برای قطعه مورد نظر می‌شود. بنابراین واضح است که انتخاب ایمپلنت به عوامل زیادی از جمله رایج بودن استفاده از آن مدل و هزینه تمام شده برای مریض بستگی دارد. قطعا قیمت و کشور تولید کننده نباید تنها ملاک‌های انتخاب توسط بیماران عزیز باشد.

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

قیمت ایمپلنت و هزینه کاشت دندان چقدر است و به چه فاکتور هایی بستگی دارد؟

قیمت هر واحد ایمپلنت در سال ۹۹ از مرحله جراحی تا پروتز یعنی از مرحله کاشت تا تحویل روکش حدود چهار میلیون و نهصد هزار تومان تومان (کره ای) الی شش میلیون تومان (سوییسی) می‌باشد؛ و جراحی ایمپلنت‌ها توسط متخصص جراحی فک و صورت و پروتز توسط متخصص پروتز انجام می‌شود. در صورتیکه نیاز به جراحی‌های بازسازی مانند سینوس لیفت باشد هزینه جداگانه دارد.

قیمت کاشت دندان به بنابر هزینه‌های زیر محاسبه می‌شود:

 • نوع ایمپلنت
 • هزینه پزشک معالج و هزینه لابراتوار
 • در صورتیکه نیاز به جراحی‌های بازسازی باشد به هزینه این جراحی‌ها به قیمت کاشت دندان اضافه خواهد کرد.
 • هزینه لابراتوار پروتز
 • هزینه قطعات مصرفی

با توجه به نکات بالا می‌توانید آمار درستی از قیمت ایمپلنت دندان در سال ۹۹ داشته باشید تا بتوانید برای درمان دندان خود تصمیم درستی بگیرید.

پروتز ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت دندان جلو؛ هرآنچه که باید بدانید

جهت مشاوره تخصصی همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۹۰۷۶۰۰۰۳۶

این پروتز ممکن است به روش دیجیتالی طراحی و ساخته شود و یا ممکن است با روش‌های غیر دیجیتالی انجام گیرد. این پروتز معمولا کمی کوتاهتر از حد نرمال ساخته می‌شود تا فشار کمتری را تحمل کند و به بیمار توصیه می‌شود تا چند ماه از جویدن غذای سفت پرهیز کند.

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

معمولا این پروتز یک پروتز موقت است و باید بعد از چند ماه که تغییرات بافتی تکمیل شد و شرایط لثه و استخوان به یک ثبات نسبی رسید تعویض شود و پروتز نهایی جایگزین آن گردد. پروتز ایمپلنت یک روزه از همان ابتدا زیبایی، تکلم و غذا خوردن بیمار را تامین می‌کند و مانع از مشکلات بی دندانی می‌شود.

مزایای کاشت دندان یک روزه

این روش از ایمپلنت به شخص کمک می‌کند تا سریع‌تر به زندگی طبیعی خود بازگردد. همچنین می‌تواند با سرعت بیشتری دندان از دست رفته را بازگرداند. در کاشت دندان به روش سنتی ایمپلنت، شخص مدت زمان زیادی را برای پروسه درمانی خود صدق می‌کند. در این روش از کاشت ایمپلنت زمان جراحی ۱ الی ۲.۵ ساعت در هر فک خواهد بود و افراد متقاضی کاشت دندان به دلیل سرعت انجام آن و کاهش زیاد پروسه‌ی درمانی در صورت داشتن شرایط استخوانی کافی این روش را برمی‌گزینند.

در ایمپلنت یک روزه همزمان با گذاشتن پایه، روکش دندان نیز داخل دهان قرار می‌گیرد و نیاز به گذشت زمان ۳ الی ۴ ماهه برای جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان فک نیست.

ایمپلنت دندان جلو؛ هرآنچه که باید بدانید

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

جهت اطلاع از هزینه ایمپلنت دندان در یک جلسه کلیک کنید.

در جراحی ایمپلنت یک روزه حدود ۴۸ ساعت بعد از جراحی، می‌توان روکش‌های نهایی (پروتز ایمپلنت) را تحویل داد. این نوع جراحی روی بیمار تاثیرات مثبتی از لحاظ روانشناسی دارد، زیرا تعداد دفعات مراجعه بع دندانپزشک کاهش می‌یابد. همچنین بیمار زودتر صاحب دندان شده و در نتیجه مشکلات در تکلم و غذا خوردن با سرعت بیشتری حل می‌شود، اما نکته اینجاست که بیمار به مدت چند ماه باید چکاپ‌های مرتب را انجام دهد تا وضعیت استخوانی و خود ایمپلنت در داخل فک مورد بررسی قرار گرفته و در صورت بروز مشکل در زمان مناسبی نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

ایمپلنت دندان جلو؛ هرآنچه که باید بدانید

برای مشاهده نمونه‌های بیشتر به صفحه اینستاگرام مراجعه کنید.

@dr.eliahoo

لمینت دندان چیست؟

در روش لمینت دندان یک لایه‌ی نازک و طبیعی به صورت روکش روی دندان‌های شما قرار می‌گیرد و با پوشاندن سطح جلویی دندان و داشتن حداقل عوارض باعث بهبود ظاهر آن می‌شود. لمینت بهترین روش برای زیبایی ظاهر دندان‌های جلویی است. 

انواع لمینت

لمینت دندان به دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی تقسیم می‌شود که در ادامه توضیح می‌دهیم.

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی شامل یک پوسته‌ی نازک سرامیکی (چینی) به قطر ۵ تا۶ میلی‌متر است که دو برابر ضخامت یک پوسته تخم مرغ است. 

مزایای لمینت سرامیکی

 • فاصله‌ی بین دندان‌ها را می‌پوشاند.
 • به‌هم ریختگی های متوسط تا خفیف دندانی را درمان می‌کند.
 • دندان های تیره و رنگ گرفته را شفاف و سفید می‌کند.
 • لکه‌های روی دندان را می‌پوشاند.
 • دندان های لب‌پر شده را پوشش می‌دهد.
 • سطح شیشه ای سرامیک رنگ نمی‌پذیرد و تغییر رنگ نمی‌دهد.
 • تراش بسیار محافظه کارانه‌تری نسبت به روکش دارد.
 • مقاومت بسیار بالاتر و ماندگاری طولانی‌تر نسبت به کامپوزیت دندان دارد.
 • انجام درمان تنها در ۲ یا ۳ جلسه و بدون نیاز به بی حسی.

هزینه لمینت سرامیکی دندان

هزینه‌ی لمینت سرامیکی دندان در تهران بسیار متغیر است اما قیمت معمول لمینت سرامیکی برای هر واحد در سال ۹۸ از یک میلیون و ششصد هزار تومان تا دو میلیون تومان آغاز می شود.

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

لمینت کامپوزیتی

لمینت کامپوزیتی نیاز به قالب‌گیری ندارد و حتی نیاز به همان تراش مختصر دندان را هم ندارد و مستقیما کامپوزیت دندان توسط دندانپزشک روی سطح مینای دندان بدون هیچگونه تراش، گذاشته شده، شکل داده می‌شود و با اشعه فیکس می‌شود.

طول عمر لمینت های کامپوزیت به طور معمول ۴ سال است اما هرچقدر فرد بیشتر در بهداشت دندان خود بکوشد می‌تواند طول عمر لمینت دندان خود را افزایش دهد.

گاززدن غذاهای سفت مانند ته‌دیگ و جویدن یخ از طول عمر لمینت کم خواهد کرد. البته اگر کامپوزیت دچار پریدگی یا شکستگی شود امکان ترمیم آن وجود دارد.

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

مزایای کامپوزیت

در کامپوزیت برخلاف لمینت سرامیکی بخش کمتری از دندان تراش داده می‌شود.

کامپوزیت برخلاف ظاهر بسیار نازکش دارای مقاومت زیاد است.

دوام و ماندگاری کامپوزیت‌های دندان بالا است، اما احتیاج به مراقبت‌های لازم دارد و فرد باید موارد بهداشتی و نیز اصول تغذیه‌ای را رعایت کند تا عمر کامپوزیت‌ها را به بیش از ۱۰ سال برساند.

هزینه‌ی کامپوزیت دندان

هزینه ی هر واحد کامپوزیت دندان در کلینیک‌های تهران در سال ۹۹ از حدود پانصدهزار تومان شروع می‌شود و متغیر است.

دکتر شهریار الیاهو - متخصص و جراح لثه و ایمپلنت

 

ایمپلنت دندان جلو؛ هرآنچه که باید بدانید

 • ایمپلنت در یک جلسه
 • لیفت لثه
 • ونیر کامپوزیت دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • جراحی لثه
 • درمان تیرگی لثه
 • ایمپلنت دندان مصنوعی

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

جهت مشاوره کلیک کنید.

ایمپلنت دندان جلو؛ هرآنچه که باید بدانید

ساعت کاری از ۱۱ صبح تا ۶ عصر

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۲۱۶۸۸۲

۰۹۹۰۷۶۰۰۰۳۶

ایمپلنت دندان جلو؛ هرآنچه که باید بدانید

برای مشاهده نمونه‌های بیشتر به صفحه اینستاگرام مراجعه کنید.

@dr.eliahoo

ایمپلنت دندان جلو؛ هرآنچه که باید بدانید

ملاصدرا روبروی بیمارستان بقیة الله، بعد از کوچه گلدشت، پلاک ٢٠٧، ساختمان پزشکان سحر، طبقه ٥ واحد ٢٠

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج