قهرمانی پتریاشویلی در سنگین وزن کشتی آزاد جهان
۹۰۹۷۲۰
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
۴۰۹۳ 
نتایج پایانی دیدارهای ۴ وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان
قهرمانان چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان مشخص شدند و روسیه تعداد مدالهای طلای خود را به عدد چهار رساند.

خبرگزرای ایسنا: قهرمانان چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان مشخص شدند و روسیه تعداد مدالهای طلای خود را به عدد چهار رساند.

رقابتهای چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۱۹ جهان در نورسلطان قزاقستان به پایان رسید که دیوید بائف از روسیه در ۷۰ کیلوگرم، زائوربک سیداکوف از روسیه در ۷۴ کیلوگرم، جی دن کاکس از آمریکا در ۹۲ کیلوگرم و گنو پتریاشویلی از گرجستان در ۱۲۵ کیلوگرم به عناوین قهرمانی رسیدند.

روسیه در اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم نیز به مدال طلا رسیده بود تا در شش وزن نخست ۴ مدال طلا بدست آورد.

ایران در دیدارهای پایانی چهار وزن دوم دو نماینده داشت که علیرضا کریمی در وزن ۹۲ کیلوگرم نقره گرفت و یونس امامی در ۷۰ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

رضا افضلی در ۷۴ کیلوگرم و یدالله محبی در ۱۲۵ کیلوگرم دیگر نمایندگان ایران در چهار وزن دوم بودند که با از حذف از مسابقات، نتوانستند سهمیه المپیک را برای ایران بدست آورند.

بر اساس قانون اتحادیه جهانی کشتی به نفرات اول، دوم، سوم مشترک و پنجم مشترک در این رقابت‌ها سهمیه المپیک اختصاص داده می‌شد که با این اوصاف تنها رضا اطری در ۵۷ کیلوگرم با کسب عنوان پنجمی و حسن یزدانی با صعود به دیدار نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم موفق به کسب ۲ سهمیه از ۶ سهمیه برای کشتی آزاد ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو شدند اما امیر محمد یزدانی در ۶۵، رضا افضلی در ۷۴، علی شعبانی در ۹۷ و یدالله محبی در سنگین وزن با حذف از رقابت‌های جهانی قزاقستان، سهمیه المپیک را از دست دادند.

کشتی آزاد ایران برای کسب ۴ سهمیه باقی مانده باید در رقابت‌های گزینشی قاره‌ای و جهانی که اوایل سال آینده برگزار می‌شود، شرکت کند.

فردا (یکشنبه) آخرین روز برگزاری رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ است که حسن یزدانی قهرمان جهان و المپیک در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم برای کسب مدال طلای جهان برابر دیپاک پونیا از هند مصاف می‌کند و بهنام احسان‌پور در وزن ۶۱ کیلوگرم نیز برای کسب مدال برنز جهان به روی تشک خواهد رفت.

نتایج دیدارهای فینال و رده بندی چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان:

۷۰ کیلوگرم:

فینال: دیوید بائف (روسیه) ۱۴ - نورکوژا کایپانوف (قزاقستان) ۲

رده بندی:

یونس امامی (ایران) با ضربه فنی نیکولا کویوکارو (انگلیس) را شکست داد.

ماگومد مراد گاجیف (لهستان) ۳ - زورابی یاکوبیشویلی (گرجستان) ۲

۷۴ کیلوگرم:

فینال: زائوربک سیداکوف (روسیه) ۵ - فرانک چامیزو (ایتالیا) ۲

رده بندی:

جردن باروز (آمریکا) ۱۰ - مائو اوکوی (ژاپن) ۰

زلیمخان خاجیف (فرانسه) ۴ - دانیار کایسانوف (قزاقستان) ۳

۹۲ کیلوگرم:

فینال: جی دی کاکس (آمریکا) ۴ - علیرضا کریمی (ایران) ۰

رده بندی:

علیخان جبرائیلوف (روسیه) ۳ - گئورگی روبایف (مولداوی) ۲

ایراکی متسیتوری (گرجستان) ۲- نورگالی نورگایپلی (قزاقستان) ۱

۱۲۵ کیلوگرم:

فینال: طاها آکگول (ترکیه) ۶ - گنو پتریاشویلی (گرجستان) ۶ (برنده)

رده بندی:

خسنبوی رخیموف (ازبکستان) ۶- ژی وی دنگ (چین) ۱

الکساندر خوتسیانیوسکی (اوکراین) ۵ - باژا خوتابا (سوریه) ۱

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج