«ایل‌دا» سال ۹۹ به تلویزیون می‌آید
۹۰۹۸۹۴
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
۷۷۱۸ 
سیدعلیرضا سبط احمدی تهیه‌کننده سریال پربازیگر دفاع‌مقدس تلویزیون تأکید کرد بازیگران در خرم‌آباد جلوی دوربین رفتند و در تلاش هستیم سال ۹۹ به آنتن برسیم.

خبرگزاری تسنیم: مجموعه تلویزیونی «ایل‌دا» یکی از بزرگترین سریال‌های تلویزیون در حوزه دفاع مقدس است. این سریال قصه فداکاری و ایثار مردم غرب کشورمان در اوایل جنگ تحمیلی است و کارگردانی آن را راما قویدل برعهده دارد؛ فیلمنامه «ایل دا» را نوشین پیرحیاتی نوشته که قرار است در 26 قسمت و 80 لوکیشن استان لرستان تصویربرداری شود.

«ایل‌دا» سال ۹۹ به تلویزیون می‌آید

سیدعلیرضا سبط احمدی تهیه‌کننده این سریال تلویزیونی گفت: تصویربرداری این سریال تلویزیونی در روستایی حوالی خرم آباد لرستان آغاز شده است؛ در کنار گروه بازیگری چون مجید مظفری و فاطمه گودرزی که جزو بازیگران اصلی و شخصیت‌های کلیدی داستان هستند، پوریا پورسرخ هم با کاراکتر «ایرج» در این سریال جزو بازیگران اصلی به شمار می‌رود.

وی درباره شروع پخش، افزود: تصمیم‌گیری برای پخش به عهده سیمافیلم است و ما در تلاش هستیم کار را برای سال 99 آماده کنیم.

تهیه‌کننده «ایل‌دا» با اشاره به اینکه 6 ماه دیگر جلوی دوربین خواهیم بود، افزود: این سریال تلویزیونی در خرم‌آباد، حداقل 6 ماه دیگر کار می‌برد؛ کار سخت، پیچیده و طاقت‌فرسایی را پیش‌رو داریم که با حمایت‌های ویژه سازمان صداوسیما، مدیران محلی، استانی و متولیان امر در حوزه دفاع‌مقدس پیش می‌رود؛ امیدواریم با حمایت‌های همه‌جانبه متولیان امر در این حوزه، ناگفته‌های موجود در دفاع‌مقدس به سریال و فیلم‌های متنوع و بامحتوایی تبدیل شوند.

وی با اشاره به اینکه حمایت نشویم کارهای دفاع‌مقدس کمرنگ می‌شوند، افزود: اگر این نوع کارها حمایت نشود در این حوزه به مرور کمرنگ‌تر می‌شویم و حتماً در این برهه که نسل جوان ما نیازمند دانسته‌های ارزشمند حوزه دفاع‌مقدس است، آسیب خواهیم دید.

سبط احمدی درباره «ایل‌دا» گفت: این مجموعه تلویزیونی انقلاب، جنگ و دفاع‌مقدس را بازگو می‌کند؛ چرا که از حماسه‌های 58 و 59 مرزنشینان و عشایر شروع می‌کند و تا به روزهای سخت جنگ تحمیلی می‌رسد؛ «ایل‌دا» از جمله کارهایی است که هم ویژگی‌های تاریخ معاصر و جنگ را دارد و هم مخاطب فضایی خارج از ساخت سریال‌های معمول آپارتمانی را می‌بیند؛ اسب، سلاح و درگیری‌های مختلف!

وی افزود: کار با مبارزه و حماسه عشایری‌ها در سال 58 شروع می‌شود و در نقطه حماسه‌های جنگ تحمیلی به پایان می‌رسد؛ روزهایی که مردم چه کوچک و چه بزرگ برای بیرون راندن دشمن قدار و متجاوز در هر کوی و برزن از ایستادگی، مقاومت و مبارزه و حماسه‌آفرینی دست برنمی‌داشتند.

این تهیه‌کننده تلویزیون در خصوص حاشیه‌های یک اتفاق برای پوریا پورسرخ بازیگر این سریال، گفت: ساخت اینگونه سریال‌ها که از شهر و آپارتمان دور می‌شود، سخت و پیچیده است و امکان هر نوع اتفاقی وجود دارد؛ ماجرای پوریا پورسرخ هم در صحنه‌ای ایجاد شد که او در پشت راننده موتور نشسته بود و با اصابت به درخت‌ها آسیب‌ می‌بیند؛ همه خوشبختانه در سلامت جلوی دوربین هستند و کار را پیش می‌برند.

گفتنی است، در این مجموعه مجید مظفری (صالح خان)، خسرو شهراز (نصیر خان)، فاطمه گودرزی (دا گل)، علی دهکردی (دکتر هوشنگ)، جعفر دهقان (کاکاوند)، رحیم نوروزی (ایرج)، کاظم هژیر آزاد (شیر علی خان)، کوروش سلیمانی (شیرزاد)، امیرمحمد زند (فرهاد)، قربان نجفی (شیخ رحیم)، سینا رازانی (کریم)، مهدی صبایی (منصور)، رضا نجفی (عمو برفی)، مژگان صابری (هاویر)، بهروز چاهل (دکتر هندی)، محمدصادق ملک (جابر و قادر)، سیامک ادیب (قباد)، پویان گنجی (یاور)، میترا رفیع (گندم)، زینب قادری (راحیل)، مسعود امین ناجی (بهادر)، طیبه دوست (زیور)، منصور نواصری (کامل)، امید محمد نژاد (کیومرث)، فاطمه آقا بابایی (ننه نازار)، مهدی افشار (گروهبان واحدی)، معصومه بافنده (آساره) در سریال ایلدا ایفای نقش خواهند کرد و بیش از 100 بازیگر بومی استان لرستان نیز در آن حضور خواهند داشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج