رد پای دلالان در سفارشات روپوش مدارس
۹۱۰۰۰۸
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
۲۰۱۹ 
عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با بیان اینکه در حال حاضر نهادی برای نظارت بر کیفیت لباس مدارس وجود ندارد، از حضور دلالان برای گرفتن سفاش روپوش از مدارس خبر داد.

ایسنا نوشت: عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با بیان اینکه در حال حاضر نهادی برای نظارت بر کیفیت لباس مدارس وجود ندارد، از حضور دلالان برای گرفتن سفاش روپوش از مدارس خبر داد.

مجید افتخاری با بیان اینکه در بخش سفارش روپوش مدارس نوعی رانت شکل گرفته، اظهار کرد: در مواردی برخی از دلالان به مدارس معرفی می‌شوند و سفارش روپوش مدارس را از آن‌ها می‌گیرند و به تولیدکنندگان می‌دهند؛ بنابراین بخش عمده‌ای از مبلغ دریافتی از والدین بابت تهیه روپوش مدارس، نه به جیب تولیدکننده یا سیستم آموزشی، بلکه به جیب دلالان می‌رود.

الیاف لباس کودکان نباید پلی‌استر داشته باشد

وی در ادامه با بیان اینکه نهادی برای نظارت بر کیفیت لباس مدارس وجود ندارد، اظهار کرد: برای دوخت لباس‌هایی که برای مدارس تهیه می‌شود نباید از الیاف پلی‌استر استفاده شود، چراکه این الیاف به کودکان آسیب می‌زند، اما در حال حاضر استاندارد روپوش مدارس سنجیده نمی‌شود.

عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران در ادامه با بیان اینکه قانونی مبنی بر لزوم استفاده از لباس یکسان در طول سال از سوی دانش‌آموزان، وجود ندارد، تصریح کرد: در گذشته چهارچوبی از نظر رنگ و شکل روپوش مدارس برای دانش‌آموزان تعیین می‌شد، اما امروزه تامین روپوش مدارس به نوعی تجارت تبدیل شده و دلالان شرایط را به‌گونه‌ای پیش می‌برند که والدین را مجبور کنند برای تهیه روپوش مدارس به مدرسه سفارش دهند.

وی همچنین با بیان اینکه استفاده از یک لباس ثابت در کل سال تحصیلی تمام خلاقیت دانش‌آموزان را از بین می‌برد، گفت: در کشورهای توسعه یافته نیز معمولا چهارچوبی برای لباس مدارس تعیین می‌شود و دانش‌آموزان مجبور نیستند همیشه از یک دست لباس استفاده کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1398/06/31
یواش یواش تو این مملکت همه چیز داره انحصاری میشه پای فساد و رانتخواری هم به مدارس رسیده جاییکه مهد تعلیم و تربیت و مکان انسان سازی هست
وگرنه چه لزومی داره که به دانش آموزان میگویند باید بروید فلان مغازه و یا پیش فلان خیاط لباستون تهیه کنید
اگر راست میگید برای جلوگیری از این انحصار طلبی رنگ و مدل لباس به والدین بگید هرکجا دوست داشتند تهیه میکنند
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1398/06/31
چه زود یادتون افتاده همتون خوابید فردا اول مهر استاد عزیز
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1398/06/31
این چیز عجیبی نیست . علی الخصوص در ۲ سال گذشته که دلالان عقد اخوت با دولت بسته اند
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1398/06/31
جنس روپوش مدارس تمام پلی استر پلاستیک است ، ولی قیمت لباسه نخی را از مردم می گیرند . انگار مسولین مدرسه با تولیدی دستشون تو یک کاسه است .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
یک وجب پارچه قرمز امسال دادند 80 هزار تومان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
پس دستشون کجاست هم برایشان ماست هم موسیر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج