ادعای قبادی: مادرم را در فرودگاه بازداشت کردند
۹۱۰۳۵۳
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
۸۲۹۶ 
فیلم‌ساز ایرانی، که پیشتر خبر بازداشت مادرش، ایران حمزه‌ای، را اعلام کرده بود، شامگاه یک‌شنبه ادعا کرد که مادرش بعد از چند ساعت بازداشت در فرودگاه بین‌المللی تهران آزاد شده، اما روز دوشنبه باید خود را به دادگاه انقلاب معرفی کند.

برترین‌ها: فیلم‌ساز ایرانی، که پیشتر خبر بازداشت مادرش، ایران حمزه‌ای، را اعلام کرده بود، شامگاه یک‌شنبه ادعا کرد که مادرش بعد از چند ساعت بازداشت در فرودگاه بین‌المللی تهران آزاد شده، اما روز دوشنبه باید خود را به دادگاه انقلاب معرفی کند.

ادعای قبادی: مادرم را در فرودگاه بازداشت کردند

بهمن قبادی فیلمساز ایرانی که اکنون ساکن نیویورک است، کارگردان آثاری چون «زمانی برای مستی‌ اسب‌ها»، «کسی از گربه‌های ایرانی خبر ندارد»، «لاک‌پشت‌ها هم پرواز می‌کنند»، و «فصل کرگدن» است.

وی شامگاه یک‌شنبه نوشت: «مادرم ساعتی پیش آزاد شد. از او پاسپورتش را گرفتند تا فردا عازم دادگاه انقلاب شود.»این فیلم‌ساز با ادعای این‌که مادرش باید تحت درمان و کنترل پزشک می‌بود، نوشت: اما حالا «به جایش، برای دادگاه فردا حاضر می‌شود و حال مساعدی ندارد.»

قبادی که قبل از این، ممنوع‌الخروج شدن برادرش را نیز خبر داده بود.وی دلیل ممنوع‌الخروج شدن اعضای خانواده خود را ارتباط برادرش، بهروز قبادی، با مازیار ابراهیمی عنوان کرد و گفت که برادرش در همین رابطه بازداشت شده بود. مازیار ابراهیمی از متهمان «پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای» است.