۳۰هزار گوشی تلفن‌ همراه غیرفعال شد
۹۱۰۵۳۷
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
۴۲۶۲ 
رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران جزئیاتی از غیرفعال شدن ۳۰ هزار موبایل که به صورت غیرقانونی رجیستر شده بودند را تشریح کرد.

خبرگزاری تسنیم: با اشاره به ماجرای ورود چند هزار گوشی موبایل مسافری با اطلاعات پاسپورت افراد دیگر اظهار کرد: در حال حاضر به دلیل مغایرت اطلاعات گوشی‌های مسافری وارد شده با پاسپورت و کد ملی استفاده شده برای ثبت در سامانه رجیستری، 30 هزار گوشی موبایل غیرفعال شدند.

۳۰هزار گوشی تلفن‌ همراه غیرفعال شد

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران اضافه کرد: این تلفن‌های همراه عمدتاً از مرداد ماه به بعد وارد شده‌اند و غیرفعال شدن این تلفن‌های همراه، فروشندگان گوشی‌های موبایل را با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: ورود این تلفن‌های همراه در شرایطی بوده که همکاران ما بی‌اطلاع از نحوه ورود این موبایل‌ها، از سامانه همتا، استعلامات لازم را اخذ می‌کردند و بر اساس استعلام سامانه همتا، این موبایل‌ها مشکلی نداشته و ورودشان به صورت قانونی انجام شده بود ولی حالا همکاران ما متوجه شده‌اند که در ورود این تلفن‌های همراه، تخلفاتی رخ داده بوده است.

محبی با بیان اینکه با غیرفعال شدن این 30 هزار گوشی تلفن همراه، این موبایل‌ها دیگر قابل استفاده در ایران نیستند و همکاران ما نیز با مشکل مواجه شده‌اند افزود: در این ماجرا به دنبال شکایت تعدادی از افرادی که متوجه شدند با اطلاعات پاسپورت آن‌ها، گوشی‌های موبایل به صورت مسافری وارد شده، دادستانی به عنوان مدعی العموم وارد ماجرا شد و به دنبال شکایات صورت گرفته، 30 هزار گوشی تلفنی که به این شکل و شیوه وارد کشور شده بودند، شناسایی و غیرفعال شدند.

به گفته رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران در حال حاضر رایزنی‌هایی با وزارت صنعت به منظور حل این مشکل در حال انجام است.

به دنبال فعال شدن سامانه رجیستری تلفن همراه و قطع شدن درآمد قاچاقچیانی که از واردات موبایل، مبالغ کلانی نصیب‌شان می‌شد، واردات گوشی‌های موبایل به صورت مسافری با عوارض گمرکی کمتر، تبدیل به یک راه برای سوء‌استفاده‌گران شده است.

همین موضوع باعث شده که به گفته برخی افراد، بعضی از آژانس‌های مسافرتی، اطلاعات مسافرین خود را به شکل غیر قانونی در اختیار شخص ثالث قرار می‌دهند تا برای واردات گوشی‌های موبایل و ثبت موبایل‌های قاچاق به نام مسافری، در سامانه رجیستری استفاده شود.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1398/07/01
مامور گمرک که این گوشیها را در سامانه ثبت کرده را بچسب
کل سر نخ فساد خودشه .....
United States
16:34 - 1398/07/01
با متخلفان باید قاطع عمل کرد اما خریدار گناهی ندارد نباید حقش پایمال شود حتما عوامل اصلی این کار غیر قانونی قابل ردیابی و شناسایی است اگر برخورد قاطع صورت گیرد تکرار نخواهد شد یعنی شناخت عوامل اصلی مهم است ضمنا پی گیری و مجازات این عوامل نیز باید از طرف رسانه ها‌ پی گیری شود این رسالت یک رسانه است اگر نه انتشار یک خبر مانند این هنر است اما هنر اصلی رسانه پی گیری مجازات عاملان است...
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1398/07/01
مسیر قاچاق گوشی رو بهتر میدونید یا از مرزهای غربی میاد یا از مرزهای جنوبی چرا مرزها رو نظارت نمیکنید که مردم چندمیلیون پول بابت گوشی قاچاق ندن
Netherlands
17:48 - 1398/07/01
مملکت گل و بلبل ،، همه دزد
Iran, Islamic Republic of
18:59 - 1398/07/01
مسولین بزارید مردم نون بخورن
اینجوری هم گوشی ارزون میشه
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1398/07/01
وقتی سی هزارگوشی واردشده رابه این راحتی شناسایی میکنیدپس عوامل ان که چندنفربیشترنیستندبه راحتی میتوان شناسایی کرد...خوب چراازانهانامی برده نشده مگرقاچاقچی محسوب نمیشوندواخلال دراقتصادنکرده اند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج