کنترل رایانه و گوشی با قدرت ذهن
۹۱۱۲۹۲
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
۷۲۷۹ 
فیس بوک روز گذشته از خرید یک شرکت نوپا خبر داد که فناوری خاصی برای کنترل ذهنی رایانه‌ها و گوشی‌های تلفن همراه ابداع کرده است.

خبرگزاری مهر: به نقل از سی ان بی سی، این شرکت CTRL-labs نام دارد و در نیویورک فعالیت می کند. تخصص این شرکت کمک به انسان ها برای کنترل رایانه ها و گوشی ها با استفاده از قدرت مغز است.

کنترل رایانه و گوشی با قدرت ذهن

این شرکت نوپا به واحد ریالیتی لبز فیس بوک ملحق می شود که وظیفه فعلی آن تولید عینک های هوشمند واقعیت افزوده است. به گفته منابع مطلع ارزش قرارداد دو طرف رقمی مابین ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد دلار است. البته سخنگوی فیس بوک رقم قرارداد یادشده را زیر یک میلیارد دلار اعلام کرده است.

ایده اولیه CTRL-labs تولید مچ بندی است که افراد با استفاده از آن بتوانند کلیه وسایلشان را کنترل کنند و دیگر نیازی به استفاده از دست یا لوازم جانبی دیگر برای ورود داده به رایانه ها و گوشی ها و کاربرد آنها نداشته باشند. در واقع این مچ بند فکر افراد را دریافت کرده و برای اجرا به وسیله مورد نظر منتقل می کند.

توضیح بیشتر اینکه سلولهای عصبی نخاع افراد وظیفه ارسال سیگنالهای الکتریکی را به عضلات دست بر عهده دارند و به آنها برای حرکت به جهت های مختلف یا کلیک کردن با موس یا فشردن دکمه ای خاص دستور می دهند. مچ بند یادشده از سیگنال های مذکور رمزگشایی می کند و آنها را به سیگنالی دیجیتال و قابل درک برای خود مبدل می کند که تحولی اساسی در سبک زندگی دنیای دیجیتال ایجاد می کند.

CTRL-labs در سال ۲۰۱۵ توسط توماس ریردان و پاتریک کیفوش تاسیس شد که هر دو در مقطع دکترای رشته علوم عصبی از دانشگاه کلمبیا فارغ التحصیل شده اند. ریردان سابقه کاری و مدیریتی طولانی در مایکروسافت دارد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج