روحانی: سکوت سازمان‌ملل در تاریخ خواهد ماند
۹۱۱۵۱۴
۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۰
۱۵۳۸۲ 
رئیس جمهوری روز چهارشنبه به وقت محلی در دیدار «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد در حاشیه نشست مجمع عمومی این سازمان در نیویورک؛ با اشاره به پیشرفت‌های به دست آمده در زمینه بحران سوریه و یمن با همکاری سازمان ملل، بر آمادگی کشورمان برای ادامه همکاری‌های سازنده با این سازمان تاکید و ابتکار صلح هرمز را اقدامی جدید و جدی برای همکاری سازمان ملل در امنیت آفرینی منطقه ای توصیف کرد.

ایسنا: رئیس جمهوری روز چهارشنبه به وقت محلی در دیدار «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد در حاشیه نشست مجمع عمومی این سازمان در نیویورک؛ با اشاره به پیشرفت‌های به دست آمده در زمینه بحران سوریه و یمن با همکاری سازمان ملل، بر آمادگی کشورمان برای ادامه همکاری‌های سازنده با این سازمان تاکید و ابتکار صلح هرمز را اقدامی جدید و جدی برای همکاری سازمان ملل در امنیت آفرینی منطقه ای توصیف کرد.

روحانی: سکوت سازمان‌ملل در تاریخ خواهد ماند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در عین حال از سکوت و بی‌عملی سازمان ملل در قبال تجاوزات و تروریسم اقتصادی دولت آمریکا درقبال ملت ایران و همینطور جنایات روزانه رژیم صهیونیستی در منطقه انتقاد کرد و افزود: در هر صورت ملت ایران از این مشکلات همانند مشکلات قبلی عبور خواهد کرد، ولی این ننگ در تاریخ خواهد ماند که یک دولت متجاوز با توسل به تروریسم اقتصادی علیه آحاد یک ملت، این همه جنایت مرتکب شده و سازمان ملل در قبال آن ساکت مانده است.

روحانی در بخش دیگری از این دیدار با اشاره به وضعیت شکننده منطقه افزود: امروز فلسطین در شرایط سختی است و رژیم صهیونیستی به طور روزانه به فلسطین، سوریه، لبنان و عراق تجاوز می‌کند و سازمان ملل در قبال این جنایات ساکت است. با ان حال این رویه باید تغییر کند و این سازمان مهم بین‌المللی به وظایف خود می‌بایست عمل نماید.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در این دیدار با تقدیر از مواضع سازنده و کمک موثر ایران به آقای "گیر او پترسون"، نماینده ویژه دبیرکل در امور سوریه؛ برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه و کمک به پیشرفت روند آستانه، گفت که پیشرفت‌های خوبی هم در یمن صورت گرفته است.

دبیرکل سازمان ملل متحد با بیان اینکه سازمان ملل بطور کامل از برجام حمایت می کنند، گفت: برجام چیزی بیش از یک توافق است، چراکه بخشی از یک قطعنامه شورای امنیت است.

وی همچنین با تقدیر از تلاش‌های ایران در زمینه حل و فصل مسائل سوریه و یمن، بر گسترش همکاری سازمان ملل متحد با ایران تاکید کرد و از ابتکار جدید دکتر روحانی استقبال کرد.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:09 - 1398/07/04
بلایی که تو و دولت تو بر سره مردمان ایران آورد هم در تاریخ ثبت خواهد شد و به بدترین شکل از تو یاد خواهد شد ...
Iran, Islamic Republic of
02:40 - 1398/07/04
سازمان ملل کدام است . بگویید سازمان امریکا
Iran, Islamic Republic of
05:52 - 1398/07/04
سازمان ملل باید بزرگتراز امریکا وعربستان باشد وقدرت داشته باشد وگرنه اسمش دیگه سازمان ملل نیست.
Iran, Islamic Republic of
05:54 - 1398/07/04
یعنی بایدجایگاهی داشته باشد که بایک اشاره انگشت جنگ تمام باشد نه اینهمه نشست و.....
Iran, Islamic Republic of
06:03 - 1398/07/04
بفرمایید دیدار رییس جمهور خاورمیانه به جز ایران با گوترش!
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
."گُل گفتی "دیدار رئیس جمهور خاورمیانه با گوترش
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1398/07/04
سکوت سازمان ملل در مقابل حسن دمش گرم سازمان ملل
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/07/04
در هر صورت ملت ایران از این مشکلات عبور خواهد کرد تا کشورهای لبنان و یمن و سوریه با پول مردم ایران آباد بشه !
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/07/05
مبارک اون 24 ميليون .. دوپا كه به تو راى دادند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج