دولت نمی‌گذارد خودروسازی کرمان تعطیل بماند
۹۱۱۷۹۰
۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵
۸۰۰۴ 
استاندار کرمان گفت: دولت و نظام نمی گذارند صنایع خودروسازی کرمان تعطیل بماند زیرا عقب افتادگی‌ها را در این حوزه با راهکارهای جدید جبران می‌کنیم.

ایرنا: استاندار کرمان گفت: دولت و نظام نمی گذارند صنایع خودروسازی کرمان تعطیل بماند زیرا عقب افتادگی‌ها را در این حوزه با راهکارهای جدید جبران می‌کنیم.

محمدجواد فدائی عصر پنجشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان بم افزود: ۲ تصمیم خوب با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت گرفته شد از جمله مقرر شد شرکت‌های بزرگ ایران خودرو و سایپا برای تامین قطعات خود با قطعه‌سازان بم قرارداد منعقد کنند که رونقی به فعالیت صنعتی این منطقه می‌دهد.

دولت نمی‌گذارد صنایع خودروسازی کرمان تعطیل بماند

وی اظهار داشت: تصمیم بعدی نداشتن سقف برای دریافت تسهیلات از محل تبصره ۱۸ بود و نیاز مالی واحدهای تولید و مشکلات نقدینگی استان را با این اعتبارات رفع می‌کنیم.

استاندار کرمان گفت: مردم همانگونه که در جنگ نظامی تبعات را تحمل کردند و پیروز شدیم، پیامدهای جنگ اقتصادی را تا رسیدن به پیروزی تحمل کنند.

وی تاکید کرد: با دانش مدیران بومی تلاش می کنیم واحدهای تولیدی نیمه فعال استان کرمان و شهرستان بم فعال شوند که شاهد رونق بیشتری در این حوزه باشیم و امیدواریم تصمیمات وزیر صنعت با خودروسازان بم زودتر اجرایی و مشکلات آنان رفع شود.

۴ واحد تولیدی خودرو کرمان غیرفعال شدند

فرماندار بم هم با بیان اینکه ۴۳ واحد تولیدی در بم وجود دارد که از این میزان هفت شرکت خودروسازی هستند گفت: ۶ واحدتولیدی خودرو طی سال‌های گذشته فعال بودند که چهار شرکت به تازگی غیرفعال شدند و ۲ شرکت اکنون فعال هستند که نگرانی‌هایی ایجاد کرده است.

هادی شهسوارپور افزود: با برنامه ریزی مناسب باید به سمت تولید قطعات داخلی پیش رویم که این امر موجب اشتغالزایی ۵۰ هزار نفر در بم می‌شود.

وی بیان کرد: زیربنا و امکان بومی سازی قطعات در منطقه ارگ جدید بم فراهم شده و در این زمینه قطعه سازان این شهرستان باید با خودروسازان بزرگ قراردادی امضا و آینده خودروسازی کشور را تضمین کنند.

فرماندار بم ادامه داد: سرسیلندر، شاتون و پیستون در منطقه ارگ جدید می تواند برای خودروسازان بزرگ کشور تولید شود.

وی گفت: تولید و اشتغال خودروسازی منطقه ارگ جدید بم پس از برجام آغاز به رشد کرد و سال ۹۶ تعداد ۱۱۴ هزار دستگاه خودرو در این منطقه تولید شد و تحریم‌های مجدد رقم تولید را در سال ۹۷ به میزان ۸۰ هزار دستگاه رساند و امسال وضعیت بحرانی داریم.

شهسوارپور افزود: میزان اشتغال در خودروسازی از ۱۰ هزار و ۵۰۰ به ۶ هزار و ۷۲ نفر رسیده است.

وی عنوان کرد: سال گذشته ۳۳۰۰ میلیارد تومان از محل حقوق گمرکی از شرکت خودروسازی بم پول به حساب خزانه دولت واریز کردیم و فعالیت این مجموعه موجب درآمد دولت می‌شود.

شهسوارپور افزود: تعدیل نیروی شرکت‌های خودروسازی بر دوش دولت هزینه‌های اجتماعی تحمیل می‌کند لذا باید شرکت های خودروسازی کرمان فعال بمانند.

وی عنوان کرد: حقوق گمرکی شرکت های خودروسازی امسال ۴۷۷ میلیارد تومان به خزانه دولت واریز شده و کاهش ۲۶۶ درصدی داشته است که خطری برای دولت محسوب می شود.

فرماندار بم تصریح کرد: ۴۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده استان کرمان توسط مجموعه ارگ جدید پرداخت شده که این اعتبار صرف فعالیت عمرانی در شهرها و روستاها می‌شود.

وی گفت: کرمان موتور و مدیران خودرو برای فعال ماندن هرکدام به ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات نیاز دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1398/07/04
خدمات آقایان رفسنجانی وخاتمی وجهانگیری....ب استان کرمان ویزد بی حد وحصر است....ب قیمت ب فنا دادن تمام استانهای صنعتی اصفهان خوزستان آذربایجان وووو تغییر مسیر آب وایجاد صنایع آب بر......خیانت این آقایان در تاریخ ثبت است با اسناد ومدارک....
آب به هدر دادن در کویر!!!
هیچ جای دنیا این پروژه های آبکی سراغ نداریم حتی افغانستان.
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1398/07/04
از جیب مردم راه بندازید قالتاقها
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1398/07/04
بازار پسته و خشکبار...صادرات اش دست عسکر اولادی بود...چه کسی جانشین او شده؟؟ نکند پسته ها برحا بماند....بلاخره او با اجناس وقطعات بنجل چینی طاق میزد....
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1398/07/04
پول بیت المال را بدهند شرکتهای خودرویی چاق وچله شوند تابیشتر محصولاتشان را گرانتر بدتر بملت بدهند خجالت بکشید که شهاب سنگ قزوین اید
Iran, Islamic Republic of
06:26 - 1398/07/05
ضعف مدیریت در خودرو سازان باعث ضرر و زیان انها شده
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1398/07/05
شرکت چینی رفت!باشرکت روسی کارکنید!راه بازه!نفت بدهیدوقطعات خودرو برای مونتاژبگیریدکه بعدهامی توانیدتولیدداخل کنید!
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1398/07/05
بزار ورشکست شوند ملت شادمان خواهند شد،این همه خدمت که به خودرو سازان کردین اگه به کشاورزا میدادین الان بزرگترین صادرکننده بودیم.
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1398/07/05
حمایتهای احمقانه دولت از خودرو سازان باعث بیکیفیتی خودروهای داخلی با قیمت چند برابر شده
Iran, Islamic Republic of
05:09 - 1398/07/06
این کرمان و یزد چی دارن که هر کی از راه میرسه از جون مایه میزاده واسشون، نکنه همه ی مسئولین بلند پایه اهل این چند شهر هستن؟!
و اینکه باز یه دولت اومد با حمایت از تابوت سازها دینش رو به آرای مردم ادا کنه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج