واکنش به موضوع آلودگی بنزین تهران
۹۱۱۹۲۸
۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
۶۳۴۴
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با ارسال توضیحاتی به خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: «شاخص گوگرد بنزین یورو ۴ توزیعی در کلانشهر تهران در محدوده مجاز و کمتر از ppm ۵۰ (قسمت درمیلیون) بوده و بنزین تهران آلوده نیست.»

خبرگزاری تسنیم: شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با انتشار گزارشی مبسوط و ارائه نمودار‌هایی که اعلام کرده بود نتیجه آزمایش‌های اخیر این شرکت بر نمونه‌های بنزین و گازوئیل توزیع شده در تهران است، گزارش داد که کیفیت بنزین و گازوئیل توزیع شده در کلانشهر تهران در برخی پارامتر‌های مهم مثل میزان گوگرد، کیفیت مطلوبی نیست.

بر اساس گزارش این شرکت که در گزارشی خبری با عنوان "افت نظارت وزارت نفت بر کیفیت سوخت/ غلظت گوگرد بنزین در تهران ۳ برابر حد مجاز است"، در خبرگزاری تسنیم منتشر شد، میانگین گوگرد سوخت بنزین در فصل بهار و تابستان به ترتیب ۱۹۰ و ۱۶۶ بخش‌بر میلیون بوده که از حد مجاز یورو ۴ فراتر بوده است.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در واکنش به انتشار این گزارش، توضیحاتی را در ۴ بخش به خبرگزاری تسنیم ارسال کرده که متن این توضیحات بدین شرح است:

"۱. با توجه به این که نتایج آزمایشات اخیر اندازه‌گیری گوگرد بنزین در انبار‌های نفت و جایگاه‌های عرضه سوخت کلانشهر تهران نشان می‌دهد که شاخص گوگرد بنزین یورو ۴ توزیعی در کلانشهر تهران در محدوده مجاز و کمتر از ppm۵۰ (قسمت درمیلیون) بوده است، بدینوسیله به اطلاع شهروندان گرامی می‌رساند خبر بالابودن میزان گوگرد بنزین توزیعی در سطح شهر تهران تا سه برابر حد مجاز تکذیب می‌گردد؛ لازم به ذکر است نتایج و مستندات این آزمایشات به صورت کامل برای مراجع ذیربط از جمله سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شده است.

۲. روش نمونه‌گیری و آزمون سوخت و جزئیات مرتبط با این فرآیند در انبار‌های نفت وجایگاه‌های عرضه سوخت، کاملا تخصصی وصرفادرصلاحیت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی وسازمان ملی استانداردایران است و تنها مراجع رسمی وقانونی ارزیابی وانطباق کیفیت سوخت با استاندارد‌های ذیربط سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان حفاظت محیط زیست بوده وهر گونه اظهارنظر رسمی در این باره از سوی دیگر سازمان‌ها فاقد وجاهت قانونی است.

۳. واحد‌های مهندسی فرآورده‌های مناطق عملیاتی وستاد شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران بصورت روزانه نمونه سوخت ذخیره شده درانبار‌های نفت را قبل از توزیع به جایگاه‌های عرضه سوخت مورد نمونه گیری، آزمایش کیفیت، نظارت وپایش مستمر قرار می‌دهد وعلاوه بر آن با اعزام کارشناسان حرفه‌ای کنترل کیفیت به تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت کشور به تعداد ۴ بار در هر ماه، کیفیت سوخت خروجی از نازل‌های عرضه در جایگاه‌ها را نیز مورد آزمایش و پایش قرار می‌دهد.

۴. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران آمادگی دارد تا با حضور نمایندگان سازمان ملی استاندارد وسازمان حفاظت محیط زیست، سوخت جایگاه‌های موردنظر درسطح شهرتهران را، مطابق با روش‌های استاندارد نمونه‌گیری ومورد آزمایش قراردهد. "

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1398/07/05
الودگی بخاطر بی کیفیتی خودروهای داخلیست
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/07/05
چون تهران رسانه داره فقط برای تهران .بقیه مردم ایران ادم نیستند.
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/07/05
شما که همه چی رو تکذیب میکنید ، ولی مردمی که با بنزین بی کیفیت سر و کار دارن به عینه دارن می بینن ، بوی گند ماشینا ، خراب کار کردن ماشینا
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1398/07/05
کی سابقه داشته کسی. یا نهادی یا وزارت خانه ای یا مسئولی کثافت کاری خودشو قبول کنه و دنبال عذرخواهی از مردم و رفع مشگلش باشه ؟ همیشه همین بوده تکذیب تکذیب تکذیب
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1398/07/05
چی رو تکذیب میکنید وجود حضرت حق هم برای اغفال ذهن مردم ومنافعتون تکذیب کنید
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1398/07/05
اون موقع که بنزین ایتاندارد جهانی نداشت و ماشینها انژکتور نبودن و کاتالیزور نبود فقط در طول سال دوسه هفته اونن توی زمستان و بعلت وارونگی هوا آلودگی داشتیم الان که همه چی تکذیب نیشه بنزین در حد استاندارد جهانیه ماشینهای ایرانی ایتاندارد اروپا دارن کاتالیزور میبندن آلودگی به تمام روزهای سال رسیده و ما همچنان تکذیب میکنیم و تکذیب میکنیم و همچنان بر مسند قدرت نشیتیم و همچنان بفکر پر کردن جیب های. پرنشدنی هستیم
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1398/07/05
سلامتی مردم برای مسئولان اهمیتی ندارد
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/07/05
شهریور ۹۷حدود یک ماه عرضه بنزین سوپر رو قطع کردید دوباره امسال در شهریور ماه نیز بنزین سوپر ندادید .ماشین های زیادی خوب کار نمیکنند و به آلودگی هوا دامن میزنید متاسفانه در عرصه مدیریت گاهی اوقات از ایده بعضی مدیران خیلی ها متضرر میشوند و کسی جوابگو نیست
Germany
19:34 - 1398/07/05
دود غلیظ خاکستری
افزایش امار اورژانس !!!!!!!بر دروغگو لعنت!!!
من جای وزیر بودم عذر خواهی میکردم و بعد استعفا!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج