واکنش انصاری به انتقادها از خنده‌های روحانی
۹۱۱۹۸۰
۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
۹۱۲۶ 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با افتخارآمیز دانستن سخنرانی رئیس جمهوری روحانی در سازمان ملل متحد، در خصوص پاره‌ای انتقادات از خنده های او در دیدارهای دیپلماتیک گفت: من نمی‌دانم کسانی که انتقاد کرده‌اند انتظار داشتند روحانی با چهره عبوس و غضبناک آنجا وارد شود؟!

جماران: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با افتخارآمیز دانستن سخنرانی رئیس جمهوری روحانی در سازمان ملل متحد، در خصوص پاره‌ای انتقادات از خنده های او در دیدارهای دیپلماتیک گفت: من نمی‌دانم کسانی که انتقاد کرده‌اند انتظار داشتند روحانی با چهره عبوس و غضبناک آنجا وارد شود؟!

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل را «جامع»، «مستدل» و «افتخارآمیز» دانست و اظهار داشت: ایشان در بخش های مختلف به بیان مواضع حق جمهوری اسلامی پرداختند و در بخشی که مذاکره تحت فشار تحریم را رد کردند، در حقیقت بیان یک حقانیت و استدلال حقوقی محکمی هم پشت آن بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برجام یک سند بین المللی بود و دولت آمریکا با هویت حقوقی خودش آن را امضا کرده بود و شخص اوباما یا ترامپ مطرح نیست، یادآور شد: وقت یک دولت سندی حقوقی را امضا می کند و تعهدی می سپارد، در عرف حقوقی و موازین بین الملل باید به آن احترام قائل باشد. آقای روحانی تأکید کردند با آمریکایی که این را نقض کرده و حاصل یک مذاکره طولانی را بر هم زده، چطور وارد مذاکره شویم؟ آن هم بعد از اعمال سنگین ترین فشارهای تحریمی بر مردم ایران که حتی در حوزه های بشردوستانه ای مثل غذا و دارو مردم ایران را تحت فشار قرار داده اند و خودشان هم هر روز می گویند که ما بی سابقه ترین تحریم را بر مردم ایران تحمیل کرده ایم. کدام آدم عاقل در چنین شرایطی مذاکره می کند؟!

وی تأکید کرد: استدلال آقای روحانی کاملا حقوقی، دیپلماتیک و قابل فهم برای همه بود و در عین حال موضع عزت، اقتدار و پیروزی مردم ایران را به نمایش گذاشت. به نظر من در نطق آقای دکتر روحانی نمایشی از پیروزی حقوقی، دیپلماتیک و حقانیت مردم ایران از یک سو، و صحنه نمایش عهدشکنی و شکست اخلاق دیپلماتیک در دولت آمریکا بود.

انصاری با اشاره به طرح «صلح هرمز» در سخنرانی رئیس جمهور روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: این موضوع وجهه دیگر مردم ایران و انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشت؛ یعنی همان وجهه ای که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ما با دنیا و به خصوص همسایگان پیگیر آن بوده ایم. ما همیشه دنبال صلح و آرامش برای همه مردم جهان، به خصوص مردم منطقه، بوده ایم. همین کشورهای استکباری و در رأس آنها آمریکا و با تحریکات رژیم صهیونیستی جنگی را بر ما تحمیل کردند و ما مظلومانه برای دفاع از صلح در منطقه جنگیدیم. هیچ گاه جمهوری اسلامی ایران نه تجاوز به کشوری کرده و ما قربانی تجاوز و جنگ افروزی استکبار و یا عوامل استکبار بوده ایم.

واکنش مجید انصاری به انتقادها از خنده‌های روحانی

وی ادامه داد: امروز هم علی رغم مظلومیتی که بر مردم ما تحمیل شده، جمهوری اسلامی ایران با دست دوستی به میدان آمده و طرح صلح هرمز طرح صلح واقعی است که مردم این منطقه بر اساس منافع مشترک دست به دست هم دهند و تحت تأثیر تحریکات بیگانگان قرار نگیرند، به هر صورت، طرحی که بخواهد به وسیله دشمنان ما از بیرون بر منطقه تحمیل شود محکوم به شکست است. همچنان که معامله قرن آمریکا هم محکوم به شکست بود و پیمان هایی که آمریکا برای تأمین منافع خودشان، با استفاده از منابع مالی و انسانی منطقه دارند سازمان می دهند، یکی پس از دیگری شکست خورده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: روحانی چهره صلح طلب جمهوری اسلامی ایران را، نه در تبلیغات بلکه با یک طرح روشن و عملیاتی ارائه کرد. گرچه من فکر می کنم متأسفانه برخی از کشورهای منطقه که تحت نفوذ و فشار آمریکا هستند احتمالا از این طرح استقبال نکنند. اما به نظر من در دراز مدت این منطق جا خواهد افتاد و مردم منطقه و تمام جهان به حقانیت جمهوری اسلامی ایران و صلح طلب بودن ما واقف خواهند شد. طرح صلح هرمز چهره صلح طلب مردم ایران را در مقابل چهره مقاوم و عزتمندی که در بحث اول ایشان مطرح کردند، به نمایش گذاشت.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور روحانی در یکی از مواضع اخیر خود اعلام کرده که ما آماده ایم اشتباهات گذشته همسایگان را ببخشیم، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه دنبال انتقام جویی با همسایگان و یا پاسخ بدی آنها را با تندی دادن نبوده است. این حقیقتی است که ما بعد از جنگ تحمیلی و پذیرش قطعنامه در پایان جنگ به نمایش گذاشتیم. کشورهای منطقه خودشان اذعان کردند که در طول هشت سال دهها میلیارد پول به صدام دادند و تمام اسکله ها، فرودگاه ها و بنادرشان را در اختیار صدام قرار دادند. حتی برخی از آنها مزدور در اختیار صدام گذاشتند که علیه ما جنگیدند. ما بعد از پایان جنگ به کدام یک از این کشورها تعرض کردیم؟!

انصاری افزود: این کارنامه عملی صادقانه جمهوری اسلامی ایران است؛ در اینکه دنبال انتقام جویی و ایجاد آشوب در منطقه نبوده است. در طول این سال ها همسایگان به ما جفاهایی کرده اند و اشتباهاتی در حوزه های مختلف داشته اند. از دشمنان ملت ایران حمایت کردند، به تروریست ها پناه دادند و همین الآن دارند کمک می کنند. در عین حال، جمهوری اسلامی ایران صادقانه آماده است که گذشته را نادیده بگیرد و برای ایجاد صلحی پایدار با همه همسایگان وارد یک تعامل سازنده و یک پیمان مستحکم صلح در دراز ملت شویم.

وی در واکنش به سخنان کسانی که به لبخند رئیس جمهور در دیدارهای دیپلماتیک ایراد گرفته اند، تأکید کرد: بیان چنین مطالبی خیلی مایه تعجب و تأسف است. نطق سراپا عزت، افتخار، استحکام، استدلال و اقتدار آقای دکتر روحانی، که در حقیقت ترجمان بزرگواری و اقتدار مردم ایران در سازمان ملل بود را نادیده گرفتن است. کارنامه سیاهی که دولت ترامپ در حمایت از تروریست و ایجاد گروه های تروریستی در منطقه داشته اند را آقای روحانی به خوبی نمایش داد. آن نطق جانانه و دفاع از مواضع حق جمهوری اسلامی در برابر آمریکا را نادیده می گیرند و به یک لبخند گیر می دهند که لبخند با عزتمندی سازگار نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: گشاده رویی در برخورد و انتخاب واژگان مناسب و جذاب منطق قرآنی، حتی در برابر فرعون، است. قرآن کریم می فرماید که وقتی حضرت موسی(ع) به پیامبری مبعوث می شود، خداوند به او دستور می دهد که با زبان نرم و روی گشاده با فرعون روبرو شود. این دستور قرآن و شیوه پیامبران است. من نمی دانم کسانی که انتقاد کرده اند انتظار داشتند دکتر روحانی با چهره عبوس و غضب ناک آنجا وارد شود؟! ادب و تمدن مردم ایران چنین سابقه ای نداشته است. حتی سیدالشهدا(ع) در روز عاشورا تا آخرین لحظه ها با زبان نرم و روی گشاده و دعوت به خیر مواجهه کرده است.

وی گفت: من در این حرف ها خیراندیشی و صداقت نمی بینم. متأسفانه برخی در داخل آنچنان از موضع حسادت یا برخوردهای جناحی کودکانه برخورد می کنند که هر اقدام مثبت جناح و دولت رقیب خودشان را بر نمی تابند و در برابر آن نطق سراسر افتخار نقطه ضعفی پیدا نکردند و به یک لبخند گیر داده اند. اگر ایشان لبخند نمی زد می گفتند چرا شما این طور عبوس صحبت کردید و لبخند نزدید؟ ان شاء الله خداوند همه را طوری که مصلحت است هدایت کند و این بدبینی ها، کینه ها و نگاه های نادرست را به نگاه های صحیح و برادرانه تبدیل کند.

انصاری در اظهار داشت: مایه تأسف است در شرایطی که رئیس جمهور این مملکت و همراهانش به عنوان پیشتازان دفاع از اقتدار این کشور و منافع ملی در سرزمین بیگانه با بیگانگان مواجه هستند، در پشت جبهه این طور اظهارات در واقع باعث آزردگی خاطر مردم می شود. متأسفانه در طول سال های اخیر این قضیه را داشته ایم. من در مقام دفاع از دولت نیستم؛ هر دولتی نواقص و ایراداتی دارد. ولی اینکه هر اقدام مثبت دولت را با یک نگاه بدبینانه و نیشتر زخمی کنند، شرط عدالت و اخلاق اسلامی نیست.

انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1398/07/05
درود بر این حرف منطقی,
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
جناب میشه با خند ه معشینه مردم درست کرد وبا خنده مملکت را اداره کرد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
بابا انصافا بیاید همه چیزو باهم قاطی نکنیم .شاید که نه حتما در داخل کشور مشکلاتی داریم مثل فساد مسئولين ولی سياست خارجی ایران کمترین نقص ممکن در حال حاضر با این شرايط داره .یکم پشیبانی بجا هم نشونه شعور و معرفت هست دریغ نکنید بابا کجامیخواید ببرید
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1398/07/05
آقای انصاری صحنه خنده روحانی در مقابل جانسون از آدم هایی که تو کافه سنتی نشسته و چای و قهوه سفارش داده باشند هم دیده نمیشود چه رسد به رئیس جمهور یک مملکت .
پاسخ ها
ایران
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
خیلی داریت میسوزید
خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/07/05
خلاصه باید از روحانی ایرادی می گرفتند و نیشی میزدند وگرنه ختم حیاتشان بود!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1398/07/05
اگـرچه بزم خنده ساز کـردی
و شادی را کمی ابــراز کـردی
بزن خنـده به ریشِ مردم اما
دهانت را زیــــادی باز کــردی

#شمالہ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
احسنت خوب گفتید خند نه قهقهه
احمد
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
بزن خنده به ریش مردم ما
Iran, Islamic Republic of
16:25 - 1398/07/05
واقعاکه ! احتمالا روحانی می بایست نوحه خوانی راه مینداخته تا به مذاق بعضی ها خوش بیاد!؟ مگر خنده چه اشکالی داره!
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
اصلا چه لزونی داشت که آقای روحانی در این اجلاس. شرکت کرد ‌.بعد از اون همه تحریمهای جدید از طرف امریکا و طرفداری اروپاییان از آمریکا باید این حلسه را تحریم می کردیم . حالا نتیجه ودستاورد این جلسه چی بود ؟
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1398/07/05
جناب انصاری دنیا ملت ایران نیست که زوری بگویید حرف ما بهترین حق دیگران نا حق از نظر حقوقی مطالب روحانی تمام گفتهایش بر علیه ملت و منافع ملی ایران بود تمام حرف انها این است که ثابت کنند ایران کارهای تروریستی و دخالت در امور همسایگانش میکنند که حرفهای روحانی عمدا یا سهوا این مطلب را به دنیا ثابت کرد که ترامپ راست میگوید مگر ؟افقانستان عراق یمن و سوریه و فلسطین و ۰۰۰۰خودشان نماینده ندارند که روحانی شده قیم انها خب برادر انها که ملت ایران نیست شما هر جور دلتان خواست تجزیه تحلیل کنید ؟دنیا وقتی میبیند روحانی بجز کشورش خودش از همه کشورهای منطقه حرف میزند فکر میکنند و میپرسند مگر روحانی رییس جمهور این کشورهاست از نظر حقوقی هر جمله ای یک تعبیر و مسئولیتی دارد ایران نیست که مثل استاد ازغندی از خودش حرف تولید کند قانون حد حدود کشورها را تایین کرده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
اولا که ایران باید برای استحکام خود نفوذ داشتهباشه چطوربه که آمریکا باید همه جا سر بشه اموال هر کسی رو خواست تصاحب کنه به هر کشوری که ارادهکرد حمله کنه یا تصرف کنه در امور هر کسی که دلش خواست دخالت کنه مردم یمن رو بکشنخفلبشه اما یکخسارتبه عربستان بخورههیاهو به پاگنده پسماند معینی قدرتمن افزایش میریم حالتان سدی؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
۲۳.۳۴ چی میگی بابا؟؟ خودت حالیت میشه؟؟ فقط دهنتو باز کردی و چرت نوشتی.. فقط بدون اون امریکاست و ما ایرانیم....
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1398/07/05
نه خیر کمی جدیت.رییس جمهور ایرانه .نه جزایر سلیمان
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1398/07/05
سئوال این است پنج باضافه ی یک برای رسیدن بدنیای آرامش وتوافق دورهم جمع شدند یا دشمنی کردن دوباره تمام شد قطعنامه دوباره ازین طرف مرگ بر آمریکا از آن طرف غره ی تحریم هدف
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/07/05
جناب انصاری شماها که دیگر قابل هدایت نیستید خداوندکند شرتون از سر این مملکت کم کند پس این محکومیتی که دشمنان خندانتان شما از مملکت کردن چیه
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1398/07/05
هرمز پيس چي ؟!؟!؟!؟! اگه تونست دوباره بگه !
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1398/07/05
اتفاقاخنده رییس جهمورجلوی مکرون وجانسون،یعنی مامشکل نداریم ودرموضع قدرت هستیم وبرابرباشماونه پایین ترازشما!دنبال حقمون هستیم وترسی نداریم وریلکس هستیم!
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1398/07/05
اره باید پشتشو به همه میکردومیگفت قهر قهر تا قیامت.
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1398/07/05
مردم را چه فرض کردید؟ این روحانی همان روحانی قبلی است که کدخدا را صاحب و مالک دنیا میدانست منتها با گندهایی که زده دیگر نمیتواند غیر از مواضع کنونی مواضع دیگری داشته باشد و این هم بخاطر قاطعیت رهبر و خواست جدی مردم است وگرنه از آنها به یک اشاره از روحانی به سر دویدن.
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1398/07/05
منظور خنده بی مورد و بیجا بود،در ضمن اگر خنده دار بود چرا جانسون نخندید؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1398/07/05
لبخند نبود . نزدیک بود از شدت خنده سکته کند .
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1398/07/05
جناب انصاری اقای روحانی اگر خندان است چرا فقط در مقابل دشمنان نظام ومنافقین داخلی خندان است ،چهره ابشان را در جلسات داخلی را مشاهده کنید .اابته وضع شما هم همینه بالاخره باید توجیه کنید چون حق وباطل برای شما مهم نیست وجدانا ابن خنده است که آقای روحانی داره یا فهقه است فاعتبروا.
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1398/07/05
باسلام، اقای انصاری درست میفرمایند، مگر خنده و خوش رویی چه اشکالی دارد؟ انهاییکه ایراد میگیرند، دو روز پیش میخواستند مطلب را درست بخوانند.وببینند که رییس جمهور به طرف مقابل چی گفت وچی شنید که برایش خنده داربود، اتفاقا سخنرانیش خیلی جالب بود، درخونه خود باشیم وایراد بگیریم هنر نیست، هنر ان است که جای او بودیم ودر مقابل ان همه دوست ودشمن بی پروا سخنرانی میکردیم
France
00:35 - 1398/07/06
ای بابابه ریش‌ملت وقومش می خنده چیکارکنه
Iran, Islamic Republic of
01:01 - 1398/07/06
اقای انصاری ترامپ وجانسون شاید فرعون باشن. ولی روحانی قطعا. حضرت موسی نیست. اینقد پاچه خواری نکن فکر اخرتت باش اینقد به منتقدین توهین نکن !!!! خداراشکر که به تمام حرفهای متقدین رسییدین واینقدر رو دارین وای به روزی که کوچکترین خدمتی به مردم بکنید. دیگه خدا را بنده نیستین !!!!!!سانسورچی. ترا به روح مامانت سانسور نکن اگه واقعا طرفدار حقی !!!
Iran, Islamic Republic of
07:15 - 1398/07/06
بدبختی ما اینه که در مسایلی که به سرنوشت کشور بستگی دارد هم به دنبال منافع جناحی هستیم.
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1398/07/06
بابا احمدی که مامان هوگو چاوز رو در اغوش گرفت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج