اون، مثلِ «مانکن» بود؛ بی‌کیفیت اما پرطرفدار!
۹۱۲۲۲۵
۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
۱۲۰۴۹ 
به نظر می‌رسد با نگاهی هر چند گذرا به ویژگی‌های آثاری، چون «مانکن»، بتوان به چشم انداز مناسب تری از اوضاع و احوال این روز‌های بخشی از سینمای ایران رسید که الگو‌های تولیدی اش را همچنان در فیلمفارسی‌های پنجاه سال پیش می‌جوید.

برترین‌ها: بازار تولید و توزیع سریال در شبکه نمایش خانگی بعد از موفقیت آثاری، چون شهرزاد و عاشقانه، داغ‌تر از همیشه به نظر می‌رسد. ممیزی کمتری که وزارت ارشاد در مقایسه با سازمان صدا و سیما نسبت به ساخت این گونه آثار اعمال می‌کند، در کنار فاصله زمانی کمی که میان تولید و نمایش این دسته از سریال‌ها وجود دارد باعث شده که تهیه کننده و سرمایه گذار با این نیت که بر خلاف تولیدات سینمایی (که گاه زمان اکران فیلم آماده نمایش در چرخه اکران، به یک تا دو سال بعد موکول می‌شود) می‌تواند خیلی سریعتر به بازگشت سرمایه خود فکر کند، اشتیاق فراوانی برای کار در این زمینه را در میان آن‌ها بوجود آورده است.

همه چیز درباره سریال مانکن: آیا میتوان دیدن این سریال را به همه پیشنهاد کرد؟

اما در این بین سریال‌هایی نیز به بازار ارائه شده، که با همان سرعت بالایی که به تولید رسیده‌اند، به همان سرعت نیز به فراموشی سپرده شده‌اند.

شاید برای بسیاری از ما یادآوری نام سریال‌هایی، چون: «آسپرین»، «عالیجناب»، «گلشیفته»، «عشق تعطیل نیست» و «دندون طلا» کار دشواری باشد، اما واقعیت این است که همه این آثار فراموش شده با اتکا به بازیگران مطرح و خوشنام سینما و تلویزیون به تولید رسیده و بیش از اینکه حافظه مخاطب را نشانه رفته باشند، کیف پول آن‌ها را هدف قرار گرفته اند.

این جریان وقتی جالب‌تر می‌شود که مطلع می‌شویم تعداد بسیار زیادی از سینماگران برای دسترسی سریعتر به این بازار، پروژه‌های تولیدی خود را آغاز کرده و در آینده‌ای نه چندان دور باید شاهد هجوم نام‌های دیگری از سریال‌های شبکه خانگی نیز باشیم.

«حسین سهیلی زاده» که در کارنامه کاری‌اش، سریال‌های پر مخاطبی، چون "دلنوازان" و "فاصله‌ها" دیده می‌شود، این روز‌ها با سریال پر سروصدای مانکن (که محمدرضا فروتن را در اولین نقش آفرینی‌اش در شبکه نمایش خانگی با خود به همراه دارد) پا به رقابت در این عرصه گذاشته است.

در این بین استفاده از متن فیلمنامه «بابک کایدان»، که نویسندگی آثار پر حاشیه‌ای، چون «رحمان ۱۴۰۰» و «آینه بغل» را بعهده داشته است، می‌تواند برای تولید کنندگانش اطمینان خاطر و برای بینندگان، اشتیاق و هیجان تماشای اثر را به همراه آورد.

نکته مهم، اما در استقبالی است که از سریال «مانکن» بعمل آمده. استقبالی که علیرغم همه ضعف‌ها و ایرادات اثر، رضایت نسبی تماشاگرانش را به همراه داشته است. تماشاگرانی که اشتیاق آن‌ها برای دیدن آثاری، چون «مانکن» و «آینه بغل»، مسیر بسیاری از تولیدات این روز‌های سینمای ما را نیز مشخص کرده است.

به نظر می‌رسد با نگاهی هر چند گذرا به ویژگی‌های آثاری، چون «مانکن»، بتوان به چشم انداز مناسب تری از اوضاع و احوال این روز‌های بخشی از سینمای ایران رسید که الگو‌های تولیدی اش را همچنان در فیلمفارسی‌های پنجاه سال پیش می‌جوید.

همه چیز درباره سریال مانکن: آیا میتوان دیدن این سریال را به همه پیشنهاد کرد؟

عوامل سریال:

نویسنده: بابک کایدان / کارگردان: حسین سهیلی زاده / تهیه کننده: ایرج محمدی

بازیگران: امیر حسین آرمان، محمد رضا فروتن، نازنین بیاتی، مریلا زارعی، فرزاد فرزین، لیندا کیانی، حسین پاکدل

خلاصه داستان:

کاوه صوفیان (امیر حسین آرمان) با زیر پا گذاشتن عشقی که به همتا (نازنین بیاتی) دارد، بعلت مشکلات مالی خانواده و پدری که به خاطر بدهی در زندان است، علیرغم خواسته درونی اش با کتایون صوفیان (مریلا زارعی) که از نظر سنی سال‌ها از او بزرگتر است ازدواج می‌کند به این شرط که کتایون تمام بدهی‌های پدرش را پرداخت کرده و او را از زندان آزاد کند. اما شروط ضمن عقد و ضمانت‌هایی که کاوه به کتایون داده است، او را بیش از هر چیز به برده‌ای بی اختیار تبدیل کرده است...

از کارگردان سریال چه می‌دانیم؟

«حسین سهیلی زاده» کارگردان ۵۹ ساله که عمده فعالیت‌های خودش را به تلویزیون معطوف کرده، در سال ۸۸ و پس از ساخت چیزی حدود یازده سریال برای شبکه‌های مختلف تلویزیونی، با کارگردانی سریال «دلنوازان» و استقبال دور از انتظاری که از این اثر بعمل آمد، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. ترکیب بازیگران جوان و کمتر شناخته شده آن روز‌ها که شاهرخ استخری، سیاوش خیرابی و سحر قریشی را کنار یکدیگر قرار داده بود، باعث شد که رابطه عاشقانه شکل گرفته میان شخصیت‌های سریال به مذاق بینندگان تلویزیون خوش آید و «دلنوازان» سرآغازی باشد بر تولیدات جوانانه تلویزیون که تا آن روز‌ها کمتر به آن پرداخته می‌شد. مسیری که با اثر بعدی حسین سهیلی زاده (فاصله‌ها) توانست مسئولین تلویزیون را برای تولید درام‌های جوانانه ترغیب نماید.

«مانکن»، که این بار توسط همین کارگردان و با اتکا به آزادی‌های بیشتر شبکه نمایش خانگی روانه سایت‌ها و وی او دی‌ها شده است، کوشیده است به پدیده اجتماعی کمتر پرداخته شده‌ای موسوم به «شوگر مامی» بپردازد.

مانکن چه تفاوتی با دیگر سریال‌هایی که دیده ایم دارد؟

مانکن از لحاظ ساختاری یک عقب‌گرد تمام عیار در تاریخ فیلم و سریال ایران محسوب می‌شود. آخرین دستاورد پر هزینه کارگردانی «حسین سهیلی زاده» به شکل تاسف باری از فیلمفارسی‌های باری به هر جهت دهه سی و چهل سینمای ایران نیز عقب‌تر می‌ایستد. بی‌دقتی و عجله در تولید را می‌توان در همان سکانس ابتدایی مانکن که گفتگوی طولانی و کسالت‌بار «کاوه» و «همتا» را در میان آن همه برف مصنوعی و استودیویی که به شکل ناشیانه‌ای می‌کوشد، فضای سرد خیابان‌های تهران را به بیننده القا نماید نظاره کرد.

گفتگونویسی تاثیر گرفته از سریال‌های نازل هندی و ترکی، درکنار موسیقی سوزناکی که هر دم با صدای «فرزاد فرزین» تبدیل به یک کلیپ موسیقیایی در حال پخش از کانال‌های ماهواره‌ای می‌شود، باعث شده که نشانه‌های تولید چنین آثاری را برای تحت تاثیر قرار دادن تماشاگران بیشتر درک کنیم. بی‌حوصلگی کارگردان در کار با بازیگرانش را می‌توان نقش‌آفرینی بی‌روح «امیر حسین آرمان» (که حتی در عاشقانه‌ترین لحظات هم از عهده ابراز احساسات درونی اش برنیامده است) و بازی اغراق‌آمیز «مریلا زارعی» و «نازنین بیاتی» دریافت کرد که انگار کلیه عوامل سریال را در یک اقدام دسته جمعی وادار به ارائه بدترین عملکرد‌های کاری خود کرده است.

همه چیز درباره سریال مانکن: آیا میتوان دیدن این سریال را به همه پیشنهاد کرد؟

طراحی سکانس عروسی مجللی که کارگردان آن را با برگزاری یک مهمانی اشتباه گرفته است درکنار تصویر سازی ناشیانه از تیپ‌های همیشگی سینما که کلیشه‌هایی چون" مادر همیشه دلواپس وگریان" (با بازی الهام پاوه‌نژاد) و "مرد بیکار معتاد " (با باری بهشاد شریفیان) را با اجرای بد بازیگرانش تبدیل به آزاردهنده‌ترین لحظات سریال می‌کند، تا جایی که صحنه‌های اکشن و درگیری و بزن بزن فیلم «آقای جاهل» محصول سال ۱۳۵۲، دلپذیرتر و واقع بینانه‌تر از لحظه عصبانیت مرد معتاد و نواختن کشیده او به صورت زن مظلوم سریال «مانکن» از آب در آمده است.

از همه بامزه‌تر نوع اجرای صحنه برگشتن دزد‌ها به محل دزدی است. جایی که آن‌ها با اتکا به تاریکی شب و قطع کردن برق خانه، به قصد کشتن «همتا» وارد خانه می‌شوند، اما با دیدن صحنه سکته مادربزرگ، پا به فرار گذاشته و عطای کشتن «همتا» را به لقایش می‌بخشند. انگار نه انگار که آن دو شرور‌مخوف برای کشتن اعضای خانواده پا به آنجا گذاشته‌اند.

این عقب ماندگی در اجرا که «حسین سهیلی زاده» را در کارگردانی، عقب مانده‌تر از کارگردانان دهه سی و چهل سینمای ما نشان می‌دهد، از آن دست رویکرد‌های باری به هر جهتی است که می‌خواهد تمام ضعف‌های خود را در پشت تصاویر پر زرق و برقی که پیش روی تماشاگر قرار می‌دهد پنهان سازد.

نگاهی به نقش آفرینی بازیگران سریال مانکن

امیر حسین آرمان

همه چیز درباره سریال مانکن: آیا میتوان دیدن این سریال را به همه پیشنهاد کرد؟

شمایل تمام عیار یک مانکن که نه می‌تواند عصبانیت خود را به شکل صحیح و اصولی نشان دهد و نه توانایی آن را دارد که عشق را در نگاه و رفتارش به ما نشان دهد. شاید "انفعال" به معنای واقعی کلمه، همه آن چیزی است که بتوان درباره بازی امیر حسین آرمان و کاراکترش در سریال به آن اشاره کرد. تصویر سازی یک جوان خوش‌بر و‌روی امروزی که تنها دغدغه‌اش بدون اینکه چیزی برای خود بخواهد، فداکاری در راه خانواده و نجات پدر از شر زندان است، با شخصیت پردازی ناقص نویسنده، صورتی غیرواقعی به خود گرفته است.

اشاره نویسنده به پدیده این روز‌ها فراگیر " شوگر مامی " که پسر‌های خوش بر و رو را به سمت زن‌های پولدار مسن‌تر از خودشان می‌کشاند، دستمایه جذابی است که در پناه دیدگاه نویسنده‌ای که خود را دلبسته فیلمفارسی و ملودرام‌های ترکی نشان می‌دهد، از دست رفته است.


نازنین بیاتی

همه چیز درباره سریال مانکن: آیا میتوان دیدن این سریال را به همه پیشنهاد کرد؟

یکی از بدترین انتخاب‌های این بازیگر جوان برای نقش آفرینی کلیشه‌ای در قامت دختری بی پناه و مظلوم که کاری به جز گریه کردن و از فرط استیصال به دنبال پناهگاه گشتن ندارد. نحوه مواجهه او با ناپدری معتاد و نمایش مادر منفعل او که تصویر سازی عقب مانده و توهین‌آمیز سریال از زنان را (به همراه مادرکاوه با بازی الهام پاوه نژاد) کامل میکند، تنها نمونه‌های کوچکی است که نازنین بیاتی را در انتخاب نقش تا لبه پرتگاه سقوط پیش برده است. فصل نمایش آشنایی او با کاوه در پارک که مقدمه ظهور عشقی آتشین را در سایه تاب بازی و موتور سواری به نمایش می‌گذارد، ما را به یاد نحوه آشنایی «فرزان دلجو» با «آیلین ویگن» در سری فیلم‌های عاشقانه تین ایجری دهه پنجاه می‌اندازد.


مریلا زارعی

همه چیز درباره سریال مانکن: آیا میتوان دیدن این سریال را به همه پیشنهاد کرد؟

نقش آفرینی در قامت «کتایون صوفیان» که قرار است علیرغم میانسال بودنش با اتکا به وضعیت مالی مناسب و زیبایی ظاهری که دارد، برای اطرافیانش جذاب و دلربا به نظر برسد، می‌توانست برای «مریلا زارعی» نقطه عطفی در کارنامه کاری‌اش به حساب آید، که متاسفانه با نگاه کلیشه‌ای نویسنده، «کتایون» به کاراکتری کسالت‌بار تبدیل شده که چاره‌ای جز اینکه مدام به کاوه یادآوری کند که او را خریده است ندارد.

شاید اگر اتفاقا نویسنده و کارگردان تمرکز بیشتری بر روی نمایش رفتار‌های کلیشه‌ای یک زن مستقل، اغواگری که برای رسیدن به خواسته هایش حاضر به انجام هر کاری می‌شود می‌داشتند، می‌توانستند به نتایج بهتری از تصویر سازی تلف شده کنونی برسند. تصویری که ظاهرا خود مریلا زارعی هم تلاش چندانی برای نزدیکی و درک و نمایش ابعاد مختلف شخصیتی آن به خرج نداده است.


محمد رضا فروتن

همه چیز درباره سریال مانکن: آیا میتوان دیدن این سریال را به همه پیشنهاد کرد؟

اگر به دنبال پیدا کردن بدل «دون کورلئونه» در سریال‌های ایرانی می‌گردید، کاراکتر «اخگر» با بازی «محمدرضا فروتن» را در سریال «مانکن» از دست ندهید. دستگاه مبدل ایرانی آقای سهیلی‌زاده، چنان تصویر با نمکی از "صاحبان قدرت در سایه" پیش چشم ما می‌گشایند، که در نگاه اول شمایل جناب «اخگر» را با یکی از آیتم‌های طنز برنامه «خنده بازار»، همچون یک میان برنامه مفرح در اواسط سریال مانکن اشتباه خواهید گرفت.

سکانس پیشنهاد دادن مبلغی کلان به پدر و پسری آسیب دیده برای صرف‌نظر کردن از شکایت‌شان به مراجع قضایی، از آن دست فصل‌هایی است که اجرای طنز آمیز لحظاتی ازفیلم «پدر خوانده» را به ما یادآور می‌شود. نمایش کاراکتر مرموز و سیاهپوشی که با یک پیامک و تماس کوتاه رفقای گرفتارش، در کسری از ثانیه همانند غول چراغ جادو در صحنه حاضر شده و به رتق و فتق امور می‌پردازد، از آن ابتکارات نبوغ آمیزی است که پیوند مبارک «پریزاد» سیامک یاسمی با «پدر خوانده» فرانسیس فورد کاپولا را اعلام می‌کند.

پی‌نوشت: تا این زمان که پنج قسمت از سریال «مانکن» در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است، مسیر پیش رو، نکته مثبت چندانی را برای عوامل این سریال پیش چشم ما نمی‌گشاید. این حجم از واپسگرایی در متن و اجرا که «مانکن» را فرسنگ‌ها دورتر از نمونه‌های نازل کلیشه تقابل "دارا و ندار" قرار می‌دهد، نگرانی ما را برای تولیدات مشابهی که در آینده‌ای نزدیک چشم به راه آنان هستیم، دو چندان میکند.

کمال پورکاوه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 82
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/07/06
بازیگری ها وحشتناک بد وتصنعی است خشم پدر کاوه بعد از فهمیدن ازدواج او - قیافه وگریم بد مادر وخواهرش نقش لوده وبد فرزاد فرزین ونقش ودیالوگهای بد لیندا کیانی کلا سریال خسته کننده و پوچی را داریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
چرت نگو
بعد بیست سال فیلم دیدن و سریال دیدن میتونم قسم بخورم بهترین سریال ایرانی همین مانکن بوده که ارزش دیدن داشته
همون سکانس اول قسمت اول میخو کوبوند
بد بختی !
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
تویی که ادعا میکنی بیست سال فیلم دیدی و تعریف میکنی از این سریال،باید بهت گفت که احتمالا فقط کارتون دیدی یا فیلم هندی میدیدی...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
بابا تو نگاه نکن اصلن
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/07/06
به نظر میرسه شما هم مجبور شدید نویسنده ...به اختیار جذب کنید گویا!!!!انقد منفی نگری برای چیه؟هرکسی که علاقه منده حمایت کنه از این گروه میره محصولشونو قانونی و با اختیار میخره .خیلیام دانلود مجنی میکنن میبینن .جیب مردمو نشونه رفتن و این حرفا دیگه قدیمی شده اخوی!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
افرین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
والا من فكر ميكنم يه عده تو زندگيشون فقط يوسف پيامبر و مختارو نگاه ميكنن و هرچيزي غير از اون از نظر اونا سخيف، سطحي، مبتذل، بي ارزش و فاقد اعتبار هست. اخوي شايد همه ي مردم سليقه شون مثل شما نباشه حواست هست؟!
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/07/06
کاملا مشخصه که این سریال صرفا برای دختران رده سنی زیر 18سال تولید شده و بس....یکی دو تا سکانسشو که دیدم فهمیدم چقدر مزخرفه
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
والا من هم زیر هجده سالم ولی به نظرم جذاب نیومد فیلم ضعیف مخصوص بچه و بزرگ نداره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
منظورت از دختران زیر 18سال چیه؟؟ عقاید جنسیتی داری؟ مثلا میخوای بگی دخترای زیر 18سال خیلی بچه و کم عقلن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
فکر می کنم دخترای زیر 18 سال هم بخشی از این جامعه هستند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
الان منظورت اینه که دختران زیر 18 سال خیلی بچن ولی پسرای زیر 18 سال خیلی اقان؟؟؟ خاک تو سر ذهن جنسیت زدت
ربه کا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
عقاید مسخره و مزخرف تو برای خودت نگه دار

بی نزاکت
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/07/06
نقد جالبی بود مخصوصا نقد سکانس اول فیلم با اون برف مصنوعی و بازی بیحال و خشک امیرحسین آرمان کاملا درست و بجا بود انگار عجله ای و مجبوری فیلم و ساختن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
من که اون اولشو زدم بره جلو ب اصرار بقیه برگردوندم عقب خیلیییی کسالت بار و مصنوعی بود
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1398/07/06
کاملا کاملا موافقم
اتفاقا چند روز پیش داشتم میدیدمش گفتم سبک این سریال نماهاش ... ادم رو یاد 20سال پیش میندازه...
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1398/07/06
با وجود همه ی اینا که خودمم میدونستم اشکالات فیلم رو ولی نمیدونم چرا من خوشم اومد و دنبالش میکنم
پاسخ ها
عقاید یک دلقک
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
منم همینطور
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
برای اینکه موضوع جابه
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1398/07/06
خدائیش نقد درستی بود، ضعف کارگردانی و نویسندگی کاری کرده که همه بازیگران بد ظاهر بشن، اگه آرمان رو کنار بذاریم که همیشه یخ بازی می کنه، حتی الهام پاوه نژاد که تو تئاتر غوغا می کنه، حسین پاکدل با لحن گرمش، مریلا زارعی که همیشه توانمد ظاهر شده و .... همگی دارن بدترین کارشون رو بازی میکنن، من که با دیدن این چند قسمت فقط یاد نمایشهای دبیرستانی افتادم و دیگه هم دنبال نمی کنم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
آره نقدش واقعا درسته حیف این سرمایه ها که بخاطر این کارای ضعیف از بین میره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
موافقم نقد خیلی درست بود
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1398/07/06
حیف که محمد رضا فروتن قدر خودشو ندونست و تو این سریال بنظرم سقوط کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
آره واقعا حیف آقای فروتن و خانم زارعی که این سریالو بازی کردن خیلی کارگردانیش ضعیفه همین آرمان نقششو توی ممنوعه خیلی خوب بازی کرده ولی اینجا خیلی بی حسو مصنوعیه که بخاطر کارگردان و نویستده بدش هست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
پول،‌اركيده جان پول چيزيه كه تو اين دوره زمونه ارزش و وزن آدما رو تعيين ميكنه. سقوطي كه به قيمت پر شدن جيب باشه از صدتا صعود بهتره.
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1398/07/06
داریم به کجا می ریم
این فیلم های بی معنی و مبتذل می خوان چه الگویی برای جامعه باشن
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1398/07/06
چرت تر از سریال ایرانی ترکی کره ای وجود نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
و البته هندی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
کره ای عالییییه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
مرسی که هندی رو یاداوری کردی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
شما تو این سریال های که گفتم یه دیالوگ خوب نمی تونی پیدا کنی همش مزخرف و چرت که مغز های کوچک ساده
جذب این فیلم ها میشن لطفا واسه خودتون احترام قائل شین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
چرت نگو کره ای بهتر ایرانیه ایرانی ها همش دعوا فحش.._
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1398/07/06
واقعا بازي اميرحسين آرمان در اين سريال افتضاحه! شما لحظات عاشقانه اين سريال رو با سريال شهرزاد و بازي شهاب حسيني يا حتي مصطفي زماني مقايسه كنيد تا به افتضاح بودن بازي بازيگرا پي ببريد
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
دقیقا شهرزاد خیلی خوب بود حیف که پایان بدی داشت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
چرت نگو
بعد بیست سال فیلم دیدن و سریال دیدن میتونم قسم بخورم بهترین سریال ایرانی همین مانکن بوده که ارزش دیدن داشته
همون سکانس اول قسمت اول میخو کوبوند
Finland
12:13 - 1398/07/06
من نمیدونم شما از چی راضی هستید نه به سریالهای ایرانی امتیاز میدید نه به عنوان یک ایرانی تبلیغ میکنید ؟؟!همش شده اون سریال ضعفش اینه این سریال ضعفش اینه
بسه دیگه بابا اه منتقد نخواستیم
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1398/07/06
جالبه که تو صحنه ها خود فروتن میاد..شخصیت به این بزرگی و ...
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1398/07/06
چقدر تحلیل سطحی داشتید!!!!
کجای گفت و گوی اول فیلم بین کاوه و همتا کسل کننده بود؟اتفاقا گفت و گوی اون ها انقدر واقعی بود که من اون سکانسو 20 بار تماشا کردم.بازی همه بازیگرا هم خوب به بالا هست.هیچ اغراق و شتابزده گی هم نیست.
در ضمن شمایی که ملودرام های ترکی رو ضعیف میدونید این رو هم بدونید که سریال های ترکیه در اکثر کشور ها طرفداران میلیونی دارند چون با فرهنگ شرق ساخته میشوند نه غربی که با ما تفاوت فرهنگی دارند.
پاسخ ها
لنگی سوز
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
آفرین کاملا موافقم
لیلا
United States
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
شما چند سالتونه؟
saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
متاسفانه سلیقه ایرانیها سال بسال سطحی تر و نوع نگاه به زندگی و اجتماع کم عمق تر میشه و این نتیجه از بین رفتن فرهنگ مطالعه و آموزش و پرورش ناکارامد ماست
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1398/07/06
میدونین یکم غیر واقعیه،اخه مریلا زارعی پر پرش ۶یا۷سال از آرمان بزرگتره،ولی اینجا میگن جای مامانشه:/
نقش اخگر هم خیلی بزرگ نمایی شده،فرزاد فرزین هم افتضاحه،بازیگر نقش بهار و مادر همتا هم اصلا خوب نیستن
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/07/06
واقعا یه کشور چقدر میتونه ...باشه که خواننده بازیگر بشه و بازیگر خواننده اما یه کارگر یا کشاورز یه ادم پول دار نشه که یه شب شکم پر بخوابه
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/07/06
سلام
چه اصراری به مقایسه با فیلمهای سینمایی زمان پیش از انقلاب دارید ؟ ! بابا شما عالی هستین ! آیلین ویگن و فرزان دلجو بد بودن!!! فقط نمی دانم چرا هنوز در یاد و خاطره ایرانیان زنده هستند .خودتان را نقد کنید کجای دنیا به این شکل نقد می کنند ؟! نمی دانم چه موقع یاد می گیریم خودمان را با هم نسل هایمان بسنجیم
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
باریکلا گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1398/07/06
با اینکه سریال رو خیلی دوست دارم و بعد از خواندن این نقد هم همچنان مخاطبش هستم ، ولی واقعااا درست گفتین مخصوصا بازی وحشتناک مصنوعی و اغراق آمیز فروتن و خشکی امیرحسن آرمان
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1398/07/06
نقد منصفانه ای بود.چقدر بیجاره ایم که بیضایی ها و تقوایی ها باید کار نکنند و ما ساخته های امسال سهیلی زاده رو ببینیم
لااقل کاش بازی های خوب داشت .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
دوست عزیز امثال درسته نه امسال
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1398/07/06
دقیقا، نقدهایی که کردید به جا و درسته. از بازیگرانی مثل فروتن، مریلا زارعی و نازنین بیاتی انتظار بیشتر از این بود که در چنین سریالی کارنامه هنری خود را زیر سوال ببرند.
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1398/07/06
بازی لوس خواهر کاوه واقعا منزجر کنندس و چهره مادر کاوه اصلا به این نقشِ مادر دلسوز و غمخوار نمیخوره. انتخاب بازیگرها و نقش هاشون باهم مچ نیست
کلا مشکل کارگردانی و بازیگری تو این فیلم بیداد میکنه...
ولی در سطح عموم جامعه اینجور فیلم های هندی ترکیه ای فروش میره..
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1398/07/06
نقد بسیار درست و به جایی بود
پیروی از یک الگوی کلیشه ای بدون ذره ای خلاقیت!
با این وجود من موندم چرا این قدر طرف دار داره.یعنی دیدن چند تا بازیگر خوش بر و رو و طراحی صحنه خوش آب و رنگ و لوکس می ارزه به تماشای یه اثر با خلا محتوا!؟
United Arab Emirates
17:25 - 1398/07/06
حیف حسین پاکدل وفروتن ومریلا زارعی نیست که اینجوری خودشونو مضحکه کردن؟!!
امیر حسین آرمان وفرزین هم که رسما حال به هم زنند
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
موافقم حیف از فروتن
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1398/07/06
من به عشق خانم مریلا این سریال و گرفتم که ببینم ولی واقعن مزخرف ساخته شده و همش هم گردنِ کارگردان و نویسنده ست که اصلن بازیگرها رو حتی درگیرِ کاراکترهاشون نکردن و به یک بازیِ سطحی رضایت دادن.مریلا جانم اگر سریال و دیدی غصه نخوریا ما همچنان دووست داریم؛))))))
پاسخ ها
سارا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
منم عاشق مریلا زارعیم
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1398/07/06
یه عاااشقِ وااااقعی تو دنیا باشه(کاراکتر فیلم) اونم آقا قباااادِ دیوان سالاره...بقیه همه سوتفاهمن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
دقققیییققااا
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1398/07/06
خب ادمهایی که با کارهای آمریکایی و اروپایی و کره ای و... ارتباط برقرار نمی کنن و دوست دارن فیلم و سریال ایرانی ببینن انتخابهاشون محدود به همین هاست تعجبی نداره که بیننده داشته باشه
United States
20:40 - 1398/07/06
نصف قسمت اول رو دیدم و برای همیشه بستمش. بسیار تصنعی بازی می کنن
پاسخ ها
م
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
اشتباه منفی دادنم خوب کاری کردی
Iran, Islamic Republic of
21:39 - 1398/07/06
اصلا هم بی کیفیت نیست خیلیم خوبه
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1398/07/06
کلا آثار جدیدی که میاد افتضاحه . حتی به دانلود مجانی هم نمیارزه . واقعا اگه فیلم پدرخوانده ساخته نمیشد ، اینا مجبور بودن از روی تام و جری کپی برداری کنن . حیف از سرمایه سوزی و پول یامفتی که به جیب سلبریتیهای درپیت ریخته میشه .
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1398/07/06
فقط هیولا :)))
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
تهش رو سریع جمع جور کردن
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1398/07/07
همه تقریبا اجماع دارن که سریال نقص هایی داره منم قبول دارم ولی داداش شما معلومه کارشناس نیستی تخریبچی هستی
اولاکه چرا اینقد اصرارداری با فیلم های قبل انقلاب مقایسه کنی؟فقط فیلمای شما خوبه و اونا بد بوده؟!دوم اینکه اکثر نقدهایی که داشتی منصفانه نبود مثلا انتخاب بازیگران عالی بوده و این بازیگرا الان جز درجه۱های سینمان مخصوصا خانوم زارعی سوم ی آمار بگیر لطفا تا متوجه بشی سریالهای ترکی در کشورهای مختلف دنیا چقد محبوبن و نیازی به نظر شما فک نکنم باشه!
پاسخ ها
کمال پورکاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
دوست عزیر ، علت مقایسه مانکن با فیلم‌های قبل از انقلاب
به یک دلیل ساده اتفاق افتاده است، آن هم اینکه برای
درک بهتر واژه توصیفی " عقب مانده "چاره ای به جز ارجاع به فیلم‌های سالها پیش نداریم. فیلم آقای جاهل محصول سال 52 و مانکن محصول سال 98 است.اما در کمال تعجب و در بین این 46 سالی که گذشته است هیچ پیشرفتی در کار فیلمساز ما دیده نمیشود هیچ ، حتی در صحنه های اکشن هم از آن فیلم ها عقبتر او باری به هر جهت تر دیده می شود. نکته دوم درباره بازیگر های فیلم است. درست است که مریلا زارعی بازیگر خوبی در سینما محسوب میشود اما میدان بازی بازیگر فیلم به فیلم و بر اساس فیلمنامه و نقشی که برای او نوشته شده است فرق می کند. در جایی که فیلمنامه ناقص نویسنده جای خلاقیت چندانی برای بازیگر باقی نمی گذارد ، رفع و رجوع کردن تنها حسی است که به سراغ بازیگر آمده تا کار محول شده را به اتمام رساند.این است که یک بازیگر در یک فیلم می درخشد و در اثر بعدی ممکن است نا امید کننده به نظر برسد. باقی بقایت
Iran, Islamic Republic of
01:56 - 1398/07/08
کاش واسه همه سریالای آبدوخیاری این نقد کوبنده رو بنویسی. مثل ستایش یا سریالای آبکی و پرزرق و برق جناب هادی
ب نظرم گیرت ب این سریال زیادی بود. از این بدتر و بدترها هم ساخته شدن
Iran, Islamic Republic of
06:58 - 1398/07/09
وای اصلا دلم نمی خواد جز بازیگران و چهره ها باشم و آنقدر دری وری بشنوم .خودشون چه حالی میشن ؟
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1398/07/09
قبول دارم فرزاد فرزین خیلی بد بازی میکنه و خیلی صحنه ها مصنوعیه ولی دوست دارم بقیه اشو ببینم چی میشه
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1398/07/11
من تصلا سریال ایرانی نمیبینم ولی خداییش قشنگه،بعد همه چی نباید واقعی باشه مگه سریالای خارجی همه چیش واقعیه،کلا سریال با فیلم فرق داره،سریالا معمولا فانتزی هستن
Iran, Islamic Republic of
20:18 - 1398/07/19
کسی که میگه بده چرا می بینه ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
01:00 - 1398/07/27
اگه توجه کنین اینکه آقای آرمان بی حال بازی کرده بخاطر اینکه اون از همه چی خسته شده و به اقتضای شرایطش در فیلم اینجوری بازی کرده ...بعدش خودمون بازیگری آقای فروتن و خانم زارعی رو دیدیم و میدونیم فیلم های خوبی رو در کارنامه دارن و برای بازی در این سریال هر جفتشون گفتن سریال فوق العاده جذاب بوده که ما فیلمنامه و بازی رو پسندیدیم و قبول کردیم ...
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1398/09/22
مانکن سریال خیلی قشنگیه! من خودم به شخصه هر چقدر سکانس اولش رو میبینم سیر نمیشم. چون حقیقت کاملاً درستیه. دخترها همیشه در رابطه ای که توش احساس و عشق به کار برده باشن؛ بیشتر از پسرها آسیب میبینن. شخصیت کاوه هم بنظرم عالی ظاهر شده. از عشقش گذشته؛ هر چقدر هم مجبور باشه جلوی کتی نقش عاشق بازی کنه نمیتونه؛ باید هم بی حوصله باشه! مانکن رو خیلی بیرحمانه توصیف کردین.
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1398/09/27
خیلیم فیلم قشنگیه ،اولین سریالیه که به دلم نشست ،حالا انقدر بگین این فیلم بده آخرش اینم توقیفی چیزی کنن واقعا که فیلم به این قشنگی ،واقعا متاسفم
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1398/10/02
حرف زیادی نزنین مانکن یکی از بهترین فیلم هایی هست که من تا به حال دیدم.... نویسنده ای که الکی نوشتی سکانس اول کسالت اور به نظ من تو یه ادم عقده ای هستی که چشم دیدن موفقیت بقیه رو نداری. اقایان امیر حسین ارمان و فروتن و همچنین خانم ها نازنین بیاتی و زارعی هم بازیگران فوق العاده ای هستند و هم در این سریال عالی بازی کردند اقای کایدان هم نویسنده بسیار عالی هستند.
لطفا سانسور نکنید و متن رو نمایش بدید
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1398/10/04
فقط سریال دل خوب هست که تازه گیا اومده بقیه سریال های مانکن و هیولا مزخرف ترین سریال های جهانه یعنی اگر به ترکی ها سریال هامونو نشون بدیم سکته میکننن
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1398/10/15
فیلم مانکن واقعاشعورمخاطب روز زیرسوال میبره, حیف فروتن تواین فیلم, حیف فرزادفرزین, حیف هزینه برای این فیلم, فقط میخوان پولشونوبه رخ بکشن, میخوادبگه من پول دارم که باهفت میلیاردآدم میخرم, برده داری رومدکردن, واقعاحیف هزینه براین فیلم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج