تشکیل کارگروه ویژه‌ی حریق بنا‌های تاریخی
۹۱۲۶۷۳
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
۱۰۸۵ 
مدیرعامل سازمان آتش نشانی از تشکیل کارگروه ویژه مقابله با حریق در بنا‌های تاریخی خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: عبدالرضا داوری صبح امروز به مناسبت روز آتش‌نشان مهمان صحن علنی شورای شهر تهران بود و ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سازمان آتش نشانی با بیان این که نیروی انسانی، سرمایه‌های سخت افزاری ونرم افزاری و فکری، سرمایه‌های سازمان آتش‌نشانی هستند.

تشکیل کارگروه ویژه‌ی حریق بنا‌های تاریخی

وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت سرمایه نیروی انسانی گفت: ۱۳۳۸ آتش‌نشان در طرح پایش سلامت جسمانی و روانی شرکت کردند. درراستای حمایت از ایثارگران و خانواده‌های شهدای آتش نشان ۲.۷ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده و موضوع سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشانی نیز در شورای عالی استان‌ها در حال پیگیری است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی افزود: ۲۰۰۰ دست اورکت و شلوار ضد حریق خریداری شده است. تجهیزات ویژه حفاظت فردی آتش‌نشانان اعم از دستکش و چکمه ضد حریق نیز خریداری شده است.

وی در ادامه با اشاره به این که تاکنون ۲۱ دستگاه نردبان و بالابر هیدرولیک خریداری است، گفت: ۶۴ دستگاه فن تونلی و معمولی خریداری شده است. با برگزاری مانورهای شبانه سطح آمادگی آتش‌نشانان را افزایش می‌دهیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با بیان این که ۲۰ هزار ساختمان در طرح نظام بازرسی ایمنی ساختمان‌ها مورد بازرسی قرار گرفتند و ۹۵ برج و ۸ شهرک مسکونی نیز در طرح ۹۹۹ پایش شده‌اند،اظهارکرد: سامانه هوشمند پایش خودروهای آتش نشانی روی ۱۱۸ دستگاه خودرو انجام شده است. ۲۹ هزار و ۹۵۷ نفر در قالب اجرای طرح حامی ایمنی آموزش داده شده‌اند و ایمنی ۳۱۰۰ مدرسه نیز پایش شده است.

وی در ادامه در مورد تدوین اسناد شناسنامه فرآیندهای سازمانی آتش نشانی گفت: چهار سند آماده و سه سند دیگر در حال تهیه است و در حال بازنگری سند راهبردی افق ۱۴۰۴ سازمان و اسناد عملیاتی مرتبط هستیم چرا که معتقدیم سند باید متناسب با دوره جدید مدیریت شهری و تغییرات شهر تهران بازنگری شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی همچنین از تشکیل کارگروه عملیاتی ویژه ایمنی مترو تهران خبر داد و گفت: در پی وقوع حریق در میدان حسن آباد با همکاری وزارت میراث فرهنگی دوره‌های ویژه مقابله با حریق در بناهای تاریخی با همکاری دانشگاه تهران تشکیل شده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج