باید‌ها و نباید‌هایی درباره سیاه‌دانه
۹۱۳۲۳
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
۳۰۶۱۰۸
در متون طب سنتی برای سیاه‌دانه خواص مقوی و منحصر به فردی ذکر شده است. بسیاری از حکما و اطبای طب سنتی ایران، هند و چین از سیاه‌دانه، روغن و عصاره آن به صورت موضعی و خوراکی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و اختلال‌های جسمی استفاده می‌کنند.

برترین‌ها: در متون طب سنتی برای سیاه‌دانه خواص مقوی و منحصر به فردی ذکر شده است. بسیاری از حکما و اطبای طب سنتی ایران، هند و چین از سیاه‌دانه، روغن و عصاره آن به صورت موضعی و خوراکی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و اختلال‌های جسمی استفاده می‌کنند.

به اعتقاد این گروه از درمانگران مصرف سیاه دانه می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها از قبیل بیماری‌های دستگاه کلیه، دستگاه گوارش (مثل نفخ، تورم معده، زخم معده) و پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های مزمن و سرطان موثر باشد. مصرف موضعی و خوراکی سیاه‌دانه علاوه بر جنبه درمانی در حوزه بهداشت و زیبایی نیز کارکرد‌های متنوعی دارد که مهم‌ترین آن درمان جوش‌های چرکی و ناشی از چربی پوست است.

درمان نفخ دردناک شکم

نفخ یکی از شایع‌ترین اختلال‌هایی است که امروزه بسیاری از مردم آن را تجربه می‌کنند. پیدایش این اختلال رابطه زیادی با شیوه زندگی و نوع رژیم غذایی و حتی زیاده‌روی در مصرف غذا‌ها دارد. از دیدگاه درمانگران طب سنتی مصرف سیاه‌دانه می‌تواند نفخ و درد‌های ناشی از آن را در بیشتر افرادی که به نفخ معده دچار هستند درمان کند. البته در برخی متون اشاره شده در صورتی که پودر تخم سیاه‌دانه را با پودر دارچین مخلوط کرده و اندکی از این مخلوط را روی غذایشان بپاشند به درمان نفخ معده کمک و درد‌های ناشی از آن را کنترل می‌کند.

بايدها و نبايد‌هايي درباره سياه‌دانه

پوستی صاف و یکدست می‌خواهید

در برخی متون طب سنتی به این نکته اشاره شده که استفاده موضعی از تخم سیاه‌دانه و روغن کنجد برای درمان جوش‌های زیرپوستی بسیار موثر است. این درمان‌گران برای تهیه این ترکیب به بیماران‌شان توصیه می‌کنند روغن کنجد و پودر سیاه‌دانه را با یکدیگر ترکیب کرده و آن را روی پوست صورت ماسک کنند.

استفاده از این ترکیب به مدت ۲ هفته به بهبود جوش‌های زیرپوستی منجر می‌شود، اما هنگام استفاده از این ترکیب باید مراقب بود که بیش از اندازه از این روغن روی پوست استفاده نکنید چرا که استفاده بیش از اندازه از انواع روغن‌ها موجب بسته شدن منافذ پوستی می‌شود. برای استفاده از این ترکیب باید سرانگشتان‌تان را اندکی به این روغن آغشته کنید و روی پوست‌تان ماساژ دهید.

برای افرادی که شیمی‌درمانی کرده‌اند

یکی دیگر از خواص سیاه‌دانه و عصاره به دست آمده از آن کاهش عوارض ناشی از مصرف دارو‌های شیمیایی و مدرنی است که امروزه برای درمان بیماری‌های سخت و مزمن همچون سرطان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دانه‌های سیاه دانه و روغن گرفته شده از آن به دلیل خواص درمانی ویژه‌ای که دارد از جمله بهترین دارو‌های گیاهی و طبیعی برای بیمارانی محسوب می‌شود که به دلیل شیمی‌درمانی یا مصرف دارو‌های شیمیایی دچار نارسایی و اختلال در عملکرد کلیه‌ها شده‌اند. با مصرف روغن سیاه دانه می‌توان مانع از دفع پروتئین از ادرار شد و تا حد زیادی کراتین موجود در خون را کنترل و مهار کرد. از این رو افرادی که در معرض شیمی‌درمانی قرار دارند، می‌توانند با مشاوره با درمانگر طب سنتی و مصرف سیاه دانه بخشی از عوارض جانبی شیمی‌درمانی را بر کلیه‌های‌شان کنترل کنند.

نکاتی درباره سیاه‌دانه که باید بدانید

  • سیاه دانه خواص درمانی بی‌شماری دارد که در کنار برخی گیاهان یا روغن‌های طبیعی دیگر می‌تواند تاثیرات درمانی موثر و کم‌نظیری در کنترل بیماری‌ها و درمان آن‌ها داشته باشد.
  • مخلوط پودر سیاه‌دانه و عسل به ترتیب به میزان ۲۵ و ۱۰۰ گرم و میل کردن آن هنگام سردرد به تسکین درد‌های ناحیه سر و جمجمه کمک می‌کند.
  • افرادی که بعد از ابتلا به سرماخوردگی مدام عطسه می‌کنند می توانند جوشانده مخلوط سیاه دانه بوداده و روغن زیتون را به مدت یک دقیقه روی پیشانی خود مرهم کنند. این مخلوط به آن‌ها کمک می‌کند تا از شر عطسه‌ها خلاص شوند.
  • برخی از درمانگران طب سنتی بر این باورند که سیاه دانه جویده شده و ترکیب شده با بزاق دهان موجب درمان زگیل می‌شود.
  • افراد مبتلا به سینوزیت بهتر است در فصل پاییز هفته‌ای یک بار از بخور سیاه دانه استفاده کنند.
  • مصرف سیاه دانه در وعده‌های غذایی برای خانم‌های سردمزاجی که شیر آن‌ها برای نوزادشان کم است موثر است و به مرور موجب افزایش شیر آن‌ها می‌شود.

بايدها و نبايد‌هايي درباره سياه‌دانه

تسکین درد‌های شکمی

خانم‌های بارداری که در روز‌های پایانی دوران بارداری قرار دارند و در انتظار تولد فرزند خود به سر می‌برند با شروع درد‌های شکمی یا درد‌های زایمان می‌توانند از ترکیب سیاه دانه و عسل برای کنترل درد و افزایش مقاومت و توان بدن‌شان استفاده کنند. برای تهیه این ترکیب کافی است ۲۵ گرم از پودر الک شده سیاه دانه را با ۱۰۰ گرم عسل مخلوط کرده و سپس مقدار اندکی روغن حیوانی به آن اضافه کنند.

مصرف این مخلوط علاوه بر کاهش میزان درد در ناحیه شکم به افزایش توان و قوت زائو هنگام زایمان کمک می‌کند. البته فراموش نکنید که نباید خودسرانه از این مخلوط استفاده کنید و برای تجربه آن حتما از مشاوره با متخصص طب سنتی و پزشک زنان‌تان بهره بگیرد.

املت یونانی با سیاه‌دانه بخورید

یکی از روش‌هایی که به کمک آن می‌توانید مصرف سیاه‌دانه را به برنامه غذایی روزانه‌تان اضافه کنید تهیه املت یونانی با سیاه‌دانه است. برای تهیه این املت که می‌توانید در وعده صبحانه آن را میل کنید به ۲ عدد تخم‌مرغ، یک عدد گوجه‌فرنگی، کمی پنیر سفید فتا، یک حبه سیر، ۲ قاشق سیاه‌دانه و اندکی فلفل نیاز دارید. برای تهیه این املت کافی است به اندازه نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون در تابه بریزید و گوجه خرد شده و سیر را در آن تفت دهید. سپس تخم‌مرغ را به آن اضافه کنید و در آخرین مرحله پخت پنیر رنده شده فتا، فلفل و سیاه دانه را روی تخم‌مرغ بریزید. به این ترتیب به سادگی می‌توانید سیاه‌دانه را به برنامه غذایی روزانه‌تان اضافه کنید و از خواص درمانی و تسکین دهنده آن بهره ببرید.

پنیر با چاشنی سیاه‌دانه بخورید

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید به کمک آن سیاه‌دانه را به سبد غذایی خانواده اضافه کنید استفاده از پودر تخم سیاه‌دانه با پنیر در وعده صبحانه یا میان‌وعده عصر است. می‌توانید با پودر کردن تخم سیاه‌دانه و پاشیدن آن روی پنیری که تصمیم دارید میل کنید یک پنیر با چاشنی سیاه‌دانه در منزل تهیه و از آن برای بهره بردن از خواص سیاه‌دانه استفاده کنید.

نسخه‌ای برای درمان جوش‌های چرکی

اگر در گروه جوان‌هایی قرار دارید که از دست جوش‌های التهابی و ترشحات چرکی آن رنج می‌برید، می‌توانید با استفاده از خمیر سیاه دانه برای درمان این جوش‌ها که غالبا بعد از بلوغ در نوجوانان به وجود می‌آید و در برخی موارد تا جوانی افراد ادامه پیدا می‌کند، اقدام کنید. برای تهیه این خمیر کافی است ۲ قاشق پودر سیاه دانه را با مقداری سرکه ترکیب کرده و آن را روی صورت خود ماسک کنید. این ترکیب کمک می‌کند جوش‌های التهابی و چرکی به مرور خشک و برطرف شوند.

انتشار یافته: 96
در انتظار بررسی:13
Iran, Islamic Republic of
03:23 - 1392/12/16
من قبلا سیاه دونه گرفتم که جوشونده اش رواستفاده کنم جوشونده اش که اصلا قابل خوردن نیست بوی مشتقات نفتی میده...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
سیاه دانه به صورت جوشانده استفاده نمی شود.غالبا به صورت پودر و یا همان دانه هایش استفاده می شود.
Iran, Islamic Republic of
16:28 - 1393/08/04
ممنون خوب بود یک سوال سیاه دانه اثر لایه برداری هم دارد یانه
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1393/11/13
من از ترکیب سیاهدانه با عسل و دارچین و زنجبیل استفاده می کنم برای سلامتی و دفع سودا(سموم) بدن بسیار مفید است. عملا خودم این موضوع را درک کردم.
پاسخ ها
سوری
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
میشه مقدار ترکیب وچگونگی مصرف سیاه دانه رو بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1394/01/16
میشه سیاه دانه رو اسیاب کرد و نگه داری کرد؟؟

اخه یکی از دوستانم می گف اگه اسیابش کنی با اکسیژن هوا مخلوط می شه و سمی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
درست گفتن بعد از اسیاب باید با عسل مخلوط شود
Afghanistan
00:31 - 1394/02/01
واقعا سیاه دانه به لطف خداوند شفا بخش است من خودم ا ستفادهکردم نتیجه گرفتم هم قند خونم بهتر شود و هم معدام خوب شود شکر خدا را میکنم
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1394/04/27
مصرف زیادش باعثه تپش قلب میشه
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1394/06/03
بسیارعالیست مخصوصا برای نفخ ودردمعده واعصاب ولی درمیزان مصرفش باید دقت کرد.مصرف بیش ازنصف قاشق مرباخوری باعث تپش وافزایش ضربان قلب واحساس خفگی ونفس تنگی میشه.باتشکر
پاسخ ها
بدون نام
Poland
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
عالی بود
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1394/06/27
فهلا. نمیدانم چه بکویم تازه شروعکردم امیدوارم دردهای استخوانیمرا خوب کند خوابم کم است چه بخورم واعصابم داغون چه کنم
پاسخ ها
فهیمه
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
برای دردهای استخوانی از مالش روغن کنجد استفاده کنید و برای صبحانه ارده کنجد و شیره خرما رو مخلوط کنید و با نون و چای بخورید. معجزه میکنه. سرشار از کلسیم و آهنه و سیستم ایمنیتونم تقویت میکنه و انرژی زاست.
برای خوابتون هم شبها گل گاوزبون و اسطوخدوس و یه لیمو عمانی و یه تیکه کوچیک نبات رو دم کنید و بخورید. آرامبخش و خواب آوره. اگر اثر داشت برای پدرم فاتحه بفرستید
مریم .م
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
برای درد مفاصل روغن سیاه دانه هم خیلی خوبه من استفاده کردم خیلی بهتر شدم
در ضمن شاید در مفاصل شما از غلبه سردی بر بدنتان باشد دوبسته نمک را در قابلمه بریزید و روی اجاق گرمش کنید بعد در داخل یک کیسه پارچه ای بریزید وزیر پایتان قرار دهید به لطف خدا تمام رطوبت وسردی بدنتان را نمک از بدنتان میگیرد ودرد مفاصلتان بهبود می یابد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
با صحبتهای شما به نظر کم خونی دارید بهتر است آزمایش خون بدهید
Iran, Islamic Republic of
05:34 - 1394/10/02
خیلی خوب بود
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1395/01/23
خواهرم ۳ساله پیوندکلیه انجام داده.الان یک ماهه سیاهدانه باعسل میخوره ولی حالاکه آزمایش داده متاسفانه تمام آزمایشات مخصوص چربی خونش بالا رفته...میخواستم دلیلشو بدونم؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
چربی خونو میاره پایین اما چون پتاسیم بالایی داره برای کسایی که مشکل کلیه دارن حتما باید با نظر پزیشک طب سنتی مصرف بشه.
Iran, Islamic Republic of
02:00 - 1395/01/24
سیاه دانه را میشود خالی جوید.ایا مفید است ،با جویدن ان باز هم فواید شامل حال میشود یا نه....
پاسخ ها
مریم .م
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
بله میشه تنهایی هم خوردش
خوب بجوید وسپس با یک لیوان آب قورتش بدید برای درد معده وکاهش فشار خون بسیار موثره ولی زیاده روی نکنید چون تپش قلب میاره
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1395/02/02
باعث افزایش فشار خون میشود.
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
اتفاقا فشار خون را کاهش میدهد
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1395/03/07
روغن سیاه دونه هم بوی مشتقات نفتی میدهد یعنی این بو طبیعی است؟
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1395/06/28
در هفته پنجم بارداری هستم،به خاطر تهوع زیاد نان جو تهیه کردم که روش به مقدار کم سیاه دانه پاشیده شده.من به اندازه دوتکه کوچک از این نان را مصرف کردم .که نهایتا چهار پنج دونه سیاه دانه روش بود .آیا این مقدار هم خدای نکرده سقط جنین را تشدید میکنه؟؟لطفا جوابم را بدهید خیلی نگرانم.
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1395/08/07
با سلام و خسته نباشید , اگر سیاه دانه را آسیاب کنیم و نگه داریم سمی میشود یا ضرری ندارد؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
ایا نگهداری ومصرف پودر سیاه دانه به مدت طولانی تولید سم سیانول میکند
Iran, Islamic Republic of
20:52 - 1395/11/02
روغن سیاهدانه برای درمان گوش درد مفید است . بعد از لابیرنتیت ویروسی تا مدتها گوشم ناراحت بود تو اینترنت دیدم یک پزشک افغانی روی سیاهدانه ودرمان گوش درد تحقیق کرده و استفاده از روغن سیاهدانه را مفید دانسته بود چند قطره در گوشم چکاندم هر شب یک گوش بعد از دوسه شب کاملا خوب شدم شکرخدا
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1396/04/29
ایا سیاه دانه با عسل برای بیما ریها ی ویروسی مثل هپاتیت جواب میده
Iran, Islamic Republic of
00:39 - 1396/07/26
من هواسم روغن سیاه دانه غیر خوراکی خوردم ایا عوارض داره
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1397/01/09
من هرروزصبح سياه دانه با عسل ميخورم چندروزه فشارمبالارفته امكان داره از اون باشه؟
پاسخ ها
بینام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
فکر کنم عسلی که خوردی طبیعی نبوده
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1397/02/23
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم صبح ناشتاسیاهدونه بخورم ایابرای کبدچرب خوب است ؟وسوال بعدی ابنکه ایافشارخون بالا میبره یا هرروزبخورم چیزی نمیشه ممنون میشم جوابم بدین
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1397/03/07
پنجاه شش سال دارم وزنم هشادو نه کیلو هست زانو درد وساییدگی زانودارم چندروز هست ک صبح ناشتا یک قاشق غذا خوری سیاه دانه ویک حبه سیر ویک قاشق عسل مصرف میکنم ایا مصرفم صحیح است مرا راهنمایی کنید تا وزنم کم شود در ضمن شبها شام هم نمیخوررم
پاسخ ها
امیر
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
اشتباهه یک قاشق چای خوری سیاه دانه بارعسل مخلوط کن بخور
بدون نام
-
۰۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
تا جایی که میدونم روزانه بیشتراز21 عدد نباید سیاهدانه مصرف کرد حتمامضره که گفتن وگفتن عددفرد معمولا روزانه 7عدد کفایت میکنه
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1397/03/27
سلام میخواستم بدونم با شستن سیاه دانه خاصیتش ازبین میبره?
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1397/05/11
برای تهیه روغن سیاهدانه باید پودر شود ایا؟؟
پاسخ ها
...
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
روغن سیاه دانه در عطاری موجود است از انجا تهیه کنید
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1397/05/11
برای تهیه روغن سیاهدانه باید پودر شود ایا؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1397/06/04
من شدید بهش الرژی دارم و اون همه تلاش کرده بودم الرزیم خوب شده بود تازه دوسال بود میتونستم خربزه و تخم مرغ و گوجه فرنگی بخورم که تجویز یه دارو گیاهی کیست سینه و تمام الرژیهام فقط با نصف قاشق چایخوری ترکیب سیاه دانه و عسل برگشت الان بایس چند سال فقط اب لیمو مصرف کنم اون موقع هم حتما وزنم بیست کیلو خواهد شد تعجب میکنم مردم الرژی ندارن بهش
پاسخ ها
...
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
مطمینی از سیاه دانه بوده ؟من که تا حالا نشنیده بودم
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1397/06/07
با عرض سلام و خسته نباشید آیا سیاه دانه و عسل باهم مخلوط بشه و بماند باعث صمی شدنش میشه و در ضمن من مصرف کردم فشازم رفت بالا آیا دلیلش مصرف این ترکیب ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
براي آلرژي سير و هندوانه مصرف كنيد
يك يا دو قرص از سير را له كنيدوباهندوانه مخلوط كنيد
بصورت آبميوه ميل نماييد
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1397/07/17
آیا خورد شدن سیاه دانه باعث تولید سم میشه
United States
22:57 - 1397/07/27
سیاهدانه پودر شده تا چه مدت نگهداری کنم
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1397/08/04
من مشکل سیاتیک داشتم که با قرص هم خوب نشد ولی روغن سیاهدانه رو شبا مالیدم و روش رو هم بستم کاملا خوب شد انگار که آب ریختن روی آتیش یک هفته ادامه بدید خوب میشه
Germany
12:21 - 1397/08/10
ایا برای دردگردن بهترهست بخورم
پاسخ ها
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
با روغن سیاه دانه خودتون آرام آرام گردنتان را ماساژ بدید
Iran, Islamic Republic of
06:01 - 1397/08/17
سیاه دانه با آب گرم مفید است ناشتا صبح
Germany
17:43 - 1397/08/20
سلام دوستان لطفا یکی بکه روغن سیاه دانه برای از بین بردن خال و لکه های صورت خوبه راه استفادش چطوره ممنون میشم اگه خودتون استفاده کردین ازش مطمن هستین بگین خاهشا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
سباهدانه برای صورت خوب نیست.برایصورت باید از روغن بنفشه استفاده کنی من چند ساله استفاده میکنم خودم.
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1397/08/25
برای خوردن سیاه دانه باید حتما جویده شود؟؟
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
بله
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1397/09/07
ایاپودرسیاهدانه تولیدسم می کند
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1397/09/20
می خواستم بدونم غورت دادن سیاه دانه مصراست
Iran, Islamic Republic of
20:16 - 1397/09/24
ببخشيد من دارم هرروز سياهدانه پودرشده ك قاطيش كردمه باعسل ميخورم ميگم نكنه سمى باشه لطفا جوابمو زود بدين ممنون ميشم
پاسخ ها
الی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
در طبع سنتی به این مخلوط دوسین میگن. یه قاشق سیاه دانه با سه قاشق عسل. سیاه دانه رو باید بلافاصله بعد از پودر کردن مصرف کنید
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1397/10/13
درود( مخلوط عسل و سیاه دانه تاچندوقت قابل نگهداری است،آسیاب نشده ایراد دارد، سپاس
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1397/10/16
من طبعم سرده دیشب داشتم از دل درد میمردم.به شدت سردیم کرده بود دیگه از شکم درد گریه و ناله میکردم. همسرم شکممو با روغن سیاهدونه ماساژ داد و محکم بست واقعا تا صبح خوب شدم.
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
بهتره از مواد غذایی که طبع گرم دارند بیشتر استفاده کنید چون منشا اکثر بیماریها به خاطر طبع سرد بدن هست
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1397/11/08
سلام من بادار هستم دو تا بچه دارم می خواهم سقط کنم چه قدر سیاه دانه خوبه مصرف کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
زعفران زیاد بخور
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1397/11/23
من يه قاشق چايخوري سياه دانه را ناشتا جويده و سپس با آب قورتش دادم ولي گلوم خيلي مي سوزه دليلش چي مي تونه باشه؟
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/01/20
سلام من رفتم داروگیاهی برای دفع سنگ سیاهدانه وعسل گفته ناشتا بخور.آیا اثرداره؟؟
پاسخ ها
مریم .م
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
هندوانه زیاد بخور
تونستی طناب بزن وپیاده روی کن چون باعث حرکت کردن سنگ میشه و زودتر دفع میشه
عرق خار شتر از عطاری بگیر و بخور
بینام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
هندونه زیاد بخور
طناب بزن وپیاده روی کن تا سنگت زودتر دفع بشه
عرق خارشتر از عطاری بگیر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
میتوانید خربزه را با پوست وتخمش در مخلوط کن بریزید. وبعد از مخلوط شدن بخورید. روش امتحان شده ایی است.
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1398/02/02
سلام لطفا راهنمایی فرمایید
میشه سیاه دانه را آسیاب کرد ونگه داشت عوارض داره؟
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
سوال منم همینه. هیچکس جواب نداده به این سوال. از اول همه رو چک کردم. ولی هیجکس جواب نداده
Iran, Islamic Republic of
05:47 - 1398/02/10
سلام آیا سیاه دانه قبل از پودرش هم جلوی آفتاب یا خلوی نور لامپ قراربگیره مضره اطفا پاسخ دهید
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1398/04/07
آیا سیاهدانه برای رفع یبوست هم خوبه یانه
پاسخ ها
بینام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
برای رفع یبوست گاهی وقتها دم کرده ی گل محمدی بخورید البته اگه فشار خون ندارید عالیه
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1398/04/24
سلام
میشه سیاه دانه رو توی سالاد الویه استفاده کرد؟
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1398/04/27
يكي از روشهاي مصرف :خوردن هفت عدد سياهدانه همراه با يك قاشق مرباخوري عسل طبيعي ميباشد
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1398/05/09
با سلام و تشکر از سایت خوب تون، من شش ماه لیزیک چشم کردم، ی روز کمی روغن سیاه دانه به چشمام زدم تو خواب فک کنم با عرق اومده بوده پایین، چشمام خیلی سوخت، خاستم بپرسم آیا برا چشم مضره، ممنوون میشم جوابمو بفرستید به ایمیلم, دکتر خودم خارج از کشور
Parysima1986@gmail.com
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
ممنون از مطالب خوب
Iran, Islamic Republic of
07:07 - 1398/07/27
سیاه دانه را همین جوری اگر بخورید خاصیتی ندارد یا باید جویده شود یا آسیاب شودواگرآسیاب کردید بایدطی سه روز مصرف کنیدواگر خواستین دوام آسیاب شده آن را بیشتر کنید بایدآن را باعسل مخلوط کنید زیرا بعد از سه روز سمی میشودطبع آن بسیار گرم است وضدچربی خون است گرم مزاج ها آن را با سردی ها بخورندتاتعادل برقرارشود ودر کل به قول اطبای سنتی دوای هر دردیست به جز مرگ است
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
دهنم صاف شده. هر کی یه چی میگه. میگن اصلا نباید پودر کرد که سمی میشه. یکی مثه شما گفته. آخر نفهمیدیم چیکار کنیم. شما منبع موثقی دارید؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
توی اینترنت جستجو کنید کیلیپی از ایت الله ضیایی در مورد آسیاب کردن سیاه دانه موجوده که فرمودن نباید پودر بشه مگر اینکه بلافاصله با عسل مخلوط کنید
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1398/07/28
گول این عطاری ها و مزاج ها و توصیه های طب سنتی رو نخورید اینا هیچ علمی نیستن،سلامتی خودتونو به خطر نندازین،الان علم پیشرفت کرده دانشگاه هست بیمارستان هست داروخونه هست،دیگه مزخرفات طب سنتی چیه آخه
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
الان تواروپاش دارن همه به سمت طب سنتی میرن . وکلینیکها ودرمانگاههای ویژه طب سنتی دارن.
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1398/07/30
من نمیدونم مصرف سیاه دانه هر روز باید باشه یا درسال یک ماه چون میگن مصرف زیاد سیاه دانه ضررداره لطفا راهنماییم کنید.
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1398/08/07
اولین پیام مال سال 92 !!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1398/10/16
لطفا بفرمایید که سیاه دانه رو اگه بشوریم بزاریم روی بخاری خشک شود مشکلی ایجاد میکند؟؟
Iran, Islamic Republic of
03:55 - 1398/10/17
سلام دوستان مصرف سیاه دانه روزی 21 عدده بیشترش افت فشار میاره وسر گیجه طبق احادیث نگران نباشید همون 21 با عسل کار خودشو میکنه آخر شب میل شود وتا دو ساعت هیچی خورده نشود
-
07:07 - 1399/01/06
روزی 7عدد مصرف بشه برای پیشگیری از کرونا ودرمان ان بسیارمفیده باعسل. کرونا گاها باعث افت شدید پتاسیم خون میشه که سیاهدانه سرشار از پتاسیم واهن هست. درروایت توصیه شده اگر به بیماری گرفتارشدین ودرمان ان را نمیدانستید از ترکیب عسل وسیاهدانه استفاده کنید . عسل سیاهدانه درروایات شفای هردردی معرفی شدند. برای درمان کرونا ازداروی امام کاظم هم میتونید استفاده کنید .
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1399/01/14
سلام دوستان اگه روغن سیاه دانه را همینجوری بخوری مشکلی نداره
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1399/01/15
مصرف پودر سیاه دانه تاثیری در رشد موی سر دارد
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1399/01/28
سلام میگن سیاه دانه را همین جوری نمیشه استفاده کرد باید ۷۲ ساعت در سرکه خیس کرد بعد خشک کنید واستفاده کنید چقدر صحت دارد؟
United Arab Emirates
07:10 - 1399/03/28
ایا سیاه دانه کوفته شده رو میشه نگه داشت.تا چند ساعت سمی میشه
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1399/04/04
سلام من اشتباهی به جای سیاهدانه تخم شربتی باعسل مخلوط کردم الان میشه روی آنها سیاهدانه بزارم ومیل کنم برای تنبلی تخمدان خواستم
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1399/05/22
حتما از مقدار کم شروف کنید و بیشتر از نصف قاشق چایخوری نخورید
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1399/06/18
سـلام ، روش تهیـہ و استفـاده از دوسیـن (سیـاه دانـہ + عسـل) چجـوریـہ و مقـدار معینـش چقـدر و تـا چنـد روزه ؟ ،،،،، بـرای سقـط جنیـن
United Kingdom
14:27 - 1399/07/02
درود بر شما ، ببخشید ، من جهت کاهش فشار خون قرص والسارتان 160 و کلروتیازید استفاده می کنم ، در روز چقدر مجاز هستم سیاه دانه استفاده کنم ، چون من صبح نصف قاشق و عصر هم نصف قاشق می خورم ، اما احساس میکنم شب ها دچار تهوع می شوم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج