غول برفی، جای خاندان سلطنتی را گرفت
۹۱۳۲۶۹
۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
۴۰۵۹ 
در فهرست فروش این هفته سینماهای جهان، انیمیشن زشت که شخصت اصلی آن یک غول برفی است، جای دانتون ابی را گرفت.

ایرنا: در فهرست فروش این هفته سینماهای جهان، انیمیشن زشت که شخصت اصلی آن یک غول برفی است، جای دانتون ابی را گرفت.

صدر جدول فروش هفتگی سینماها را این هفته انیمیش غول برفی (Abominable) در اختیار گرفت.

انیمیشن غول برفی، قصه دخترکی به نام یی (Yi) است که یک روز در پشت بام خانه‌شان در شانگهای چین، یک پا گنده (yeti) پیدا می‌کند. یی و دوستانش، نام او را اورست می‌گذارند و برای رساندن این غول برفی به خانه اش، راهی هیمالیا می‌شوند، خانه‌ای که در بلندترین جای کره زمین جای دارد.

این انیمیشن ساخته جیل کالتن است و در کمپانی دریم ورکس تولید شده، صدا پیشگان انیمیشن غول برفی، کلویی بنت در نقش یی، آلبرت تسای در نقش پنگ، تنزینگ نورگی ترینر در نقش جین، ادی ایزارد در نقش برنیش، سارا پلسون در نقش دکتر زارا، تسای چین در نقش نای نای و میشل وانگ در نقش مادر یی هستند.

غول برفی در هفته نخست نمایش، فهرست فروش هفتگی ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروش داشته و هنوز در فهرست فروش جهانی جای نگرفته است.

غول برفی، جای خاندان سلطنتی را گرفت

در رتبه دوم فروش این هفته، دانتون ابی (Downton Abbey) است که در هفته دوم نمایش با فروش هفتگی ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار، فروش جهانی ۸۹ میلیون دلار را به نام خود ثبت کرده است.

غول برفی، جای خاندان سلطنتی را گرفت

شیادان (Hustlers)، در هفته سوم نمایش، با فروش ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۸۲ میلیون و ۶۶۴ هزار دلار در رتبه سوم فروش هفتگی جای گرفت.

غول برفی، جای خاندان سلطنتی را گرفت

فیلم آن: قسمت دوم (It Chapter Two)، پس از یک هفته غیبت در فهرست ده فیلم برتر، در هفته چهارم نمایش، با فروش ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۳۹۸ میلیون دلار در رتبه چهارم فروش هفتگی جای گرفت.

غول برفی، جای خاندان سلطنتی را گرفت

فیلم علمی تخیلی به سوی ستارگان (Ad Astra) نیز در هفته دوم نمایش با فروش هفتگی ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۵۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار، رتبه پنجم فروش هفتگی را در اختیار دارد.

غول برفی، جای خاندان سلطنتی را گرفت

پنج فیلم دیگر در فهرست ده فیلم برتر فروش هفتگی از این قرار است:

رمبو: آخرین خون (Rambo: Last Blood)، در هفته دوم نمایش فروش هفتگی ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۴۰ میلیون و ۴۸۰ هزار دلار

جودی (Judy)، در هفته نخست نمایش با فروش هفتگی ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار، پیش از نمایش جهانی

پسران خوب (Good Boys)، در هفته هفتم نمایش با فروش ۲ میلیون دلار و فروش جهانی ۱۰۰ میلیون دلار

شیرشاه (The Lion King)، در هفته یازدهم نمایش، با فروش ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار در هفته و فروش جهانی یک میلیارد و ۶۳۲ میلیون دلار

فرشته‌ای که سقوط کرد (Angel Has Fallen)، در هفته ششم نمایش با فروش ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۱۲۲ میلیون دلار

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج