کشف اجساد ۵ مهاجر در آب‌های ساحلی مراکش
۹۱۳۵۵۶
۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
۲۳۴۰
پیدا شدن اجساد پنج مهاجر در نزدیکی آب‌های سواحل مراکش در اقیانوس اطلس در نزدیکی "کازابلانکا" تعداد قربانیان حادثه واژگونی قایق مهاجران را به ۱۲ نفر افزایش داد.

خبرگزاری ایسنا: خبر کشته شدن هفت شهروند مراکشی و انتقال سه نفر دیگر در وضعیت بیهوشی به بیمارستان به دنبال وقوع این حادثه در روز شنبه، نشان‌دهنده روند رو به رشد مهاجرت غیرقانونی به اسپانیا از مسیر آب‌های سواحل اقیانوس اطلس پس از برخوردهایی شدیدی است که در مسیرهای سراسر مدیترانه صورت گرفته است.

کشف اجساد ۵ مهاجر در آب‌های ساحلی مراکش

مراکش در تنگه جبل الطارق تنها ۱۴ کیلومتر با جنوب ساحل اسپانیا فاصله دارد و در سواحل مدیترانه‌ای خود با "مِلیلیه" و "سِئوتا"، دو شهر تحت سلطه اسپانیا هم‌مرز است.

مقامات مراکش از توقف عبور غیرقانونی ۵۷ هزار مهاجر به اسپانیا از تاریخ اول ژانویه تا اول سپتامبر سال جاری میلادی (۲۰۱۹) خبر داده‌اند.

ارقام منتشر شده از سوی سازمان بین‌المللی مهاجرت نشان می‌دهد ورود به اسپانیا از طریق دریا از اول ژانویه تا ۱۸ سپتامبر با رقم ۱۶ هزار و ۸۹۴ مهاجر نسبت به رقم ۳۴ هزار و ۲۳۸ مهاجر در همین تاریخ از سال گذشته کاهش بیش از ۵۰ درصدی داشته است.

بنا بر گزارش رویترز، دولت اسپانیا ماه گذشته کمک ۳۲.۲ میلیون یورویی معادل ۳۵.۲ میلیون دلاری را به مراکش برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی تصویب کرد. اتحادیه اروپا نیز وعده کمک ۱۴۰ میلیون یورویی را برای مدیریت مرزی داده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج