الله‌وردی: کاشانی یک پیشکسوت متمایز بود
۹۱۳۹۸۱
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
۲۹۶۴
درگذشت جعفرکاشانی امروز تلخ ترین و مهمترین خبر ورزشی بود چرا که او یکی از چهره های ماندگار فوتبال ایران است.

ورزش سه: جواد الله وردی همبازی جعفر کاشانی در پرسپولیس درباره درگذشت این چهره محبوب فوتبال ایران گفت:« آقای کاشانی جزو ریشه های اولیه فوتبال ما بوده است. آقای دکتر اکرامی رفته بود انگلستان و فوتبال را از آنجا آورد، او در نارمک ایستگاه سمنگان با کمک بچه ها باشگاه شاهین را تاسیس کرد و به نوعی فوتبال علمی در ایران از آنجا شروع شد. آقای کاشانی از این نسل است.»

او افزود:« آقای کاشانی از مکتب شاهین بود. دیپلمات و دنیا دیده بود و با آدم های بزرگ ارتباط داشت. او سال ها می گفت باید در فوتبال ایران باشگاه داشته باشیم و خیلی ها به حرف او می خندیدند اما واقعیت این است که هنوز یک باشگاه در استاندارد جهانی نداریم. وقتی یک باشگاه با سی میلیون طرفدار در صندوق عقب ماشین علی پروین باشد، باشگاه نیست. او می خواست فوتبال صاحب سبک داشته باشیم. اگر آقای کاشانی نبود پرسپولیس هنوز باید در زمین خیریه عمل و استقلال هم در تهرانسر تمرین می کردند.»

الله وردی در ادامه گفت:« آقای کاشانی با شهرداری در ارتباط بود و هر چندوقت یک بار صدتا پیرمرد را مثل من جمع می کرد و به آن ها یک هدیه می داد. نه فقط برای فوتبالی ها که حتی پیشکسوتان وزنه برداری و کشتی و خیلی های دیگر را دور هم جمع می کرد. دفتر محل کارش جای حل مشکلات خیلی ها بود.»

او همچنین گفت:« من به عنوان همبازی آقای کاشانی صحبت می کنم. او برای من همیشه عزیز و محترم بوده و خیلی کمکم کرده است. در زمانی که شرایط خوبی نداشتم او بود که به من کمک کرد. آقای کاشانی یک بزرگتر و یک پیشکسوت متمایز بود. تمایزش این بود که دیپلمات و رئیس هیات مدیره بود و افکار درستی داشت. متاسفانه دو سه عمل جراحی که روی کمرش انجام داد در نهایت منجر شد که او را از دست بدهیم.»

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1398/07/10
حیف که قدرش ندونستیم افسوس چه آدم بزرگی از دست دادیم
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1398/07/10
جواد االله وردی ....می دونیم خیلی مردی
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1398/07/10
این یارو هنوز زنده اس؟؟؟؟همونی که با تبانی باعث شد تاج طلایی کبیر مقابل یه تیم متوسط که تشکیل شده بود از تبعیدیها و اخراجیها به اون صورت ببازه...شرف و حیا هم چیز خوبیه....برو توی لونه ات
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج