احسان حدادی: هزینه‌ای به جیب من نمی‌رود!
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
سمپاشی امحا_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
سمپاشی امحا_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۱۴۲۹۸
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
۲۱۱۶
احسان حدادی ملی‌پوش دوومیدانی گفت: هزینه‌ای که برای من می‌شود قرار نیست به جیب من برود، بلکه هزینه تمرین کردن من می‌شود.

خبرگزاری میزان: احسان حدادی ملی‌پوش پرتاب دیسک ایران در مسابقات جهانی دوومیدانی به عنوان هفتمی دست یافت و همین اتفاق باعث شد تا هجمه‌های زیادی علیه او به راه بیفتد که در همین خصوص گفت‌وگویی با حدادی انجام دادیم که در ادامه این گفت‌وگو را می‌خوانید:

در ابتدا در خصوص عملکردت در مسابقات جهانی صحبت کن.

خیلی خوشحالم که توانستم پس از هفت، هشت سال دوباره به فینال رقابت‌های جهانی صعود کنم، هر چند که انتظار بیشتری داشتم تا در روز مسابقه‌ام پرتاب‌های بهتری داشته باشم. در دو، سه ماه گذشته از لحاظ تکنیکی با مشکل مواجه شدم و همین عاملی شد تا خوب پرتاب نکنم. برخی دوستان عنوان می‌کردند حدود پنج متر با دیگر رقبا فاصله داشتم اما مشخص شد که تنها یک و نیم متر با طلای مسابقات جهانی فاصله داشتم. اگر از لحاظ تکنیکی برایم مشکل ایجاد نمی‌شد، توانایی کسب مدال را داشتم. خدا را شکر سال خیلی خوبی را سپری کردم.

نسبت به عملکردت در فینال دایموند لیگ چقدر در مسابقات جهانی پیشرفت داشتی؟

بدنم نسبت به فینال دایموند لیگ در شرایط بهتری قرار داشت و خیلی آماده‌تر بودم، اما هر چقدر زور زدم، نشد، در حالی که پس از مرحله مقدماتی باید فینال انجام می‌شد، این اتفاق رخ نداد و دو روز بعد فینال انجام شد. در چند سال اخیر نخستین باری بود که چنین شرایطی را تجربه می‌کردم. همین که توانستم جزو برترین‌های دنیا قرار بگیرم، از خودم راضی هستم. از مسئولان فدراسیون دوومیدانی و کمیته ملی المپیک تشکر می‌کنم که خیلی خوب از من حمایت کردند. اتفاق عجیبی نیست که نتوانم در توکیو مدال بگیرم اما این توانایی در من وجود دارد تا در المپیک توکیو برای کسب مدال طلا بجنگم.

در خصوص برنامه‌هایت تا المپیک توضیح بده.

تصمیم دارم ظرف یک یا دو روز آینده برنامه‌هایم را به سرپرست فدراسیون دوومیدانی ارائه بدهم تا طبق آن برنامه‌هایم را تا المپیک پیش ببرم. تازه همه چیز برای من شروع شده است چرا که هدف من موفقیت در المپیک است. از دو سال پیش برنامه‌ریزی‌هایمان را با مربی‌ام آغاز کرده‌ایم تا بتوانیم در توکیو بهترین نتیجه را بگیریم. حضور در مسابقات جهانی کمک کرد تا شناخت خوبی از حریفانم برای مسابقات المپیک پیدا کنم. اگر تا پیش از مسابقات جهانی یک ساعت کمتر تمرین می‌کردم، می‌خواهم در این مدتی که تا شروع المپیک زمان باقی‌مانده بیشتر و بیشتر تمرین و تلاش کنم تا ان‌شاءالله بتوانم با انگیزه بیشتری در المپیک شرکت کنم و یک نتیجه خوبی را کسب کنم.

*در خصوص صحبت‌های برخی منتقدان در مورد عملکردت در مسابقات جهانی چه نظری داری؟

دوومیدانی رشته‌ای است که هر ورزشکاری توانمندی بیشتری داشته باشد، نتیجه بهتری خواهد گرفت. رکوردهایی که توسط من کسب می‌شود، باعث خواهد شد تا افراد دیگر نتوانند علیه من صحبت کنند.

خیلی‌ها معتقدند در این مدت پول زیادی برای شما هزینه شد و با این شرایط توقع زیادی از شما می‌رفت تا مدال کسب کنی.

در رشته دوومیدانی تا پیش از من هیچ ورزشکاری نتوانسته بود مدال مسابقات جهانی و المپیک را کسب کند و تاکنون هم این اتفاق رخ نداده است و خیلی بعید به نظر می‌رسد تا سالیان آینده ورزشکاری از ایران توان مدال‌آوری در چنین مسابقاتی را داشته باشد. همین که من پرچم ایران را در مسابقات بین‌المللی به اهتزاز در می‌آورم اتفاق بزرگی است. مسئولان بهتر می‌توانند راجع به عملکردم در مسابقات جهانی اظهارنظر کنند.

تازه در اول راه موفقیت بیشتر قرار دارم و خوشحالم در ۳۴ سالگی ورودی المپیک را کسب کرده‌ام. همین که به صورت مداوم از من دعوت می‌شود تا در مسابقات دایموند لیگ حاضر شوم، نشان از توانایی بالای من دارد. دوومیدانی اکنون خالی از ورزشکار است. گودزیوس دو سال پیش قهرمان جهان شد اما در اینجا رتبه‌ای بهتر از دوازدهم کسب نکرد، حتی خیلی دیگر از ورزشکاران بودند که با کلکسیونی از افتخارات نتوانستند به فینال صعود کنند. قرار نیست وقتی برای ورزشکاری هزینه شود، نتیجه خوبی را کسب کند.

ضمن اینکه این هزینه‌ای که برای من صورت می‌گیرد قرار نیست به جیب من برود، بلکه هزینه تمرین کردن من می‌شود. زیبایی‌های ورزش در این است یک ورزشکار در یک مسابقه مدال کسب کند و در یک مسابقه شکست بخورد. خیلی‌ها هستند که دوست ندارند ورزشکاران نتیجه بگیرند تا ورزشکاران را تخریب کنند که به نظرم اتفاق قشنگی نیست. تصمیمی برای خداحافظی از دوومیدانی ندارم، اگر روزی بخواهم از ورزش بروم، ترجیح می‌دهم تنها در سطح مسابقات آسیایی شرکت کنم تا بتوانم برای کشورم همچنان افتخارآفرینی کنم. اتفاق بدی در دوحه از لحاظ نتیجه برای من رخ نداد و همین که به فینال راه یافتم اتفاقی خوب و یک حرکت رو به جلو برایم محسوب می‌شود.

قول کسب مدال در توکیو را می‌دهی؟

تمام تلاششم را می‌کنم تا بهترین نتیجه را در المپیک بگیرم. برای مدال طلا تمرین می‌کنم چون هیچ مدالی غیر از این مدال من را خوشحال نخواهد کرد.

نتایج تیم ایران را در مسابقات جهانی چطور دیدی؟

سطح دوومیدانی ما در مسابقات جهانی همین است و نباید توقع داشت حسن تفتیان در ماده ۱۰۰ متر یا مهدی پیرجهان که نخستین حضور خود را در مسابقات جهانی تجربه می‌کرد به فینال صعود کنند. خیلی ها از من توقع دارند تا مدال بگیرم که واقعا شدنی نیست و فکر کردن به چنین موضوعی اصلا کار درستی نیست. مگر ما تا ده سال پیش در دوومیدانی قهرمان دنیا داشتیم که اکنون برخی‌ها انتظار توقع کسب مدال طلا از ورزشکاران‌ دارند؟ تا ده سال پیش در آسیا مدالی نمی‌گرفتیم و همین که در مسابقات قهرمانی آسیا چند مدال کسب می‌کنیم باید راضی باشیم!

باید شرایطی فراهم شود تا ضمن هزینه کردن بیشتر، ورزشکاران نیز به سمت این رشته گرایش پیدا کنند. خیلی از ورزشکاران ما هستند، تمایل چندانی ندارند تا به عنوان قهرمانی دست یابند. اگر هر کسی مدال المپیک می‌خواهد باید ریاضت و سختی بکشد. خود من هشت ماه دور از خانواده بودم و در گرما و سرما در کشورهای مختلف تمرین کردم تا برای مسابقات جهانی و دایموند لیگ به مرز آمادگی برسم. خیلی‌ها عنوان می‌کنند حدادی برای تفریح به آمریکا سفر می‌کند و جواب من به آنها این است اگر من در آمریکا استراحت می‌کردم پس چطور توانستم به فینال مسابقات جهانی صعود کنم؟

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1398/07/11
فقط هزینه برای دولت درست میکنی یک حلبی هم دستاورد نداری تو هم راه کیانوش رستمی پیش گرفتی
پاسخ ها
کوهیار
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
خداقوت تا باشه پول خرج ورزشکار بشه بهتره تا ..اختلاس بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کالابرد_فوتر
چوب و هنر _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر