ترامپ به گزارش فاکس نیوز واکنش نشان داد
۹۱۴۴۰۴
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
۶۷۸۴
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در توئیتی گزارش شبکه خبری فاکس نیوز را ادله ای برای اثبات فشار بر دادستان سابق اوکراین به منظور توقف تحقیقات درباره شرکت مرتبط با پسر «جو بایدن» عنوان کرد.

ایرنا: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در توئیتی گزارش شبکه خبری فاکس نیوز را ادله ای برای اثبات فشار بر دادستان سابق اوکراین به منظور توقف تحقیقات درباره شرکت مرتبط با پسر «جو بایدن» عنوان کرد.

رئیس جمهور آمریکا در صفحه کاربری اش در شبکه اجتماعی توئیتر با اشاره به گزارش فاکس نیوز نوشت: جنجال اوکراین امروز صبح هم در حالی ادامه دارد که مدارک جدیدی که فاکس نیوز بدست آورده نشان می دهدکه دادستان سابق اوکراین گفته که او برای توقف رسیدگی به فعالیت شرکت مرتبط با «هانتر بایدن» تحت فشار بوده است.

ترامپ به گزارش فاکس نیوز واکنش نشان داد

ترامپ درادامه توئیت خود از اصطلاح معروفش «فیک نیوز» (اخبار جعلی) استفاده و این سوال را مطرح کرد که «آیا کسی به جز حامیان فیک نیوز در این زمینه شک دارند؟»

شبکه خبری فاکس نیوز پیشتر در گزارشی با اشاره به مصاحبه خصوصی ژانویه 2019 «ویکتور شوکین» دادستان کل سابق اوکراین با «رودی جولیانی» وکیل شخصی ترامپ به نقل از او گزارش داد که برای خودداری از تحقیق درباره شرکت گاز طبیعی مرتبط با هانتر پسر جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد کنونی دموکرات ها تحت فشار بوده است.

بر اساس یادداشت جولیانی درباره این مصاحبه که ظاهرا نسخه ای از آن بدست فاکس نیوز رسیده است، شوکین تلاش کرده به تحقیقات ادامه دهد اما در ماه ژوئن یا ژوئیه سال 2015، «جفری آر پیات/ Geoffrey R. Pyatt » سفیر وقت آمریکا به او گفته است که تحقیقات باید با احتیاط انجام شود که بدین معنی است که باید متوقف شود.

شبکه خبری سی بی اس نیوز در گزارشی در همین زمینه نوشت: یادداشت جولیانی درباره گفت وگوهایش با شوکین بخشی از اسنادی بوده که بازرس ویژه وزارت امور خارجه آمریکا روزچهارشنبه به اعضای کنگره تحویل داد. جولیانی قبلا «پترو پروشنکو» رئیس جمهور سابق اوکراین را متهم به فشار بر شوکین برای متوقف کردن تحقیقات درباره شرکت گاز اوکراینی کرده بود.

ترامپ پیروزی بر اتحادیه اروپا را در توئیتر جشن گرفت

ترامپ در توئیت دیگر اعمال تعرفه ها بر کالاهای وارداتی از اتحادیه اروپا را «پیروزی خوب» توصیف کرد.

رئیس جمهور آمریکا نوشت: آمریکا یک امتیاز 7.5 میلیارد دلاری از سازمان جهانی تجارت علیه اتحادیه اروپا کسب کرد. اتحادیه سالها رفتار بسیار بدی با آمریکا در زمینه تجارت داشته که به دلیل تعرفه ها، موانع تجاری وغیره بوده است.

آمریکا بامداد پنجشنبه برای انتقام از اتحادیه اروپا به دلیل ارایه یارانه های غیرقانونی به خط هوایی ایرباس، اعلام کرد: اعمال تعرفه بر ۷.۵ میلیارد دلار از کالاهای اروپایی از ۱۸ اکتبر (۲۶ مهرماه) به اجرا در خواهد آمد.

سازمان جهانی تجارت روز قبل از آن به واشنگتن برای اعمال تعرفه های سالانه بر کالاهای اروپایی ، به تلافی حمایت اتحادیه اروپا از شرکت هواپیمایی ایرباس، چراغ سبز نشان داده بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج