تاکسی‌‌اینترنتی‌ها در تعیین قیمت‌ بی‌انصافی نکنند
۹۱۵۰۴۷
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
۳۴۹۸
مشاور اجتماعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه دستورالعمل نظارت بر مسافربر‌های اینترنتی در کنار محدودیت‌ها، امتیازاتی را هم برای این شرکت‌ها در نظر گرفته است گفت: اگر مجموع هزینه‌ها و فایده‌های دستورالعمل جدید را در نظر بگیریم، هزینه‌ها برای شرکت‌های متولی تاکسی‌های اینترنتی کاهش یافته و به‌طور طبیعی نباید افزایشی در کرایه‌های آن‌ها اعمال شود.

خبرگزاری ایسنا: مشاور اجتماعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه دستورالعمل نظارت بر مسافربرهای اینترنتی در کنار محدودیت‌ها، امتیازاتی را هم برای این شرکت‌ها در نظر گرفته است گفت: اگر مجموع هزینه‌ها و فایده‌های دستورالعمل جدید را در نظر بگیریم، هزینه‌ها برای شرکت‌های متولی تاکسی‌های اینترنتی کاهش یافته و به‌طور طبیعی نباید افزایشی در کرایه‌های آنها اعمال شود.

علی پیرحسین‌لو افزود: مهمترین نکته دستورالعمل در این باره این است که هم اختیار تعیین نرخ کرایه و هم مسئولیت پاسخگویی در قبال آن و هرگونه نقص و مشکل و خسارت احتمالی با شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات هوشمند حمل مسافر است.

تاکسی‌های اینترنتی در تعیین قیمت‌ها بی‌انصافی نکنند


وی با اشاره به اینکه شهرداری هم قرار نیست برای این شرکت‌ها تعیین قیمت کند، افزود: در عمل تنها قیدی که در این زمینه مطرح شده، این است که اگر هزینه سفر به علت شرایط خاص، بالاتر از سقف تعرفه مصوب برای تاکسی تلفنی باشد، قبل از انجام سفر باید از طریق اپلیکیشن به مسافر اعلام شود.
مشاور معاون ترافیک شهردار تهران در عین حال با اشاره به اینکه اختیار تعیین قیمت نباید به افزایش غیرمنصفانه قیمت‌ها بینجامد، خاطرنشان کرد: در ماه‌های گذشته متاسفانه شاهد آن بودیم که شرکت‌های تاکسی‌های اینترنتی کرایه‌ها را حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش دادند و حتی یکی از شرکت‌ها درصد کمیسیون خود را نیز از ۱۳ درصد به ۱۵ درصد افزایش داد؛ این وضعیت باعث نارضایتی بسیاری از رانندگان و مسافران شد و انتظار می‌رود شرکت‌ها در این باره منصفانه عمل کنند.


پیرحسین‌لو در ادامه گفت: پس از مطرح شدن تصویب و ابلاغ دستورالعمل نیز برخی افراد از افزایش قیمت در سامانه‌های تاکسیرانی اینترنتی صحبت کردند. چنین کاری اوج بی‌انصافی در حق مسافر و راننده است، چرا که این دستورالعمل در واقع با معاف کردن شرکت‌ها از مالیات بر ارزش افزوده و همچنین با در نظر گرفتن امتیازات دیگری مثل سهمیه طرح ترافیک، حمل و نقل عمومی تلقی شدن و از همه مهمتر رسمیت یافتن و قانونی شدن فعالیت تاکسی‌های اینترنتی، در مجموع هزینه‌ها را برای این شرکت‌ها کاهش داده است.

وی در ادامه با ذکر مثالی در این باره گفت: الان اگر کرایه یک سفر ۱۰ هزار تومان باشد، شرکتی که تا سال قبل ۱۳۰۰ تومان کمیسیون می‌گرفته و امسال ۱۵۰۰ تومان می‌گیرد، همین حالا دارد ۱۳۵ تومان را به عنوان مالیات بر ارزش افزوده می‌دهد. دستورالعمل می‌گوید به جای ۱۳۵ تومان مالیات، باید ۲۰۰ تومان به عنوان عوارض برای توسعه حمل و نقل عمومی بدهند. حتی به فرض که موضوع مالیات بر ارزش افزوده هم حل نشد، هزینه این شرکت‌ها از کرایه فرضی ۱۰ هزار تومانی می‌شود همان ۱۳۵ تومان، به علاوه ۱۵۰ تومان عوارض توسعه حمل و نقل عمومی؛ یعنی در مجموع ۲۸۵ تومان می‌شود.

پیرحسین‌لو تاکید کرد: اگر دقت کنید، کل بحث سر ۶۵ تومان افزایش در حالت اول، یا ۸۵ تومان در حالت دوم است. آن هم در حالی که فقط سهمیه طرح ترافیک به تنهایی، آن افزایش را چند برابر در این طرف جبران می‌کند. اینکه شرکت‌های تاکسیرانی اینترنتی بخواهند به بهانه این دستورالعمل صحبت از افزایش کرایه‌ها کنند، قطعا بی‌انصافی در حق مسافران و رانندگان است و روا نیست.

مشاور معاون شهردار تهران در پایان گفت: ما صمیمانه از شرکت‌های تاکسی اینترنتی می‌خواهیم که در ادامه مذاکرات و تفاهم‌های دو سال اخیر، با روند ضابطه‌مندی فعالیت‌های این حوزه همراه شوند و مطمئن باشند که اگر آنها قواعد مربوط به آلایندگی، فرسودگی و همچنین ابعاد ترافیکی فعالیت خود را رعایت کنند، شهرداری هم پشتیبان تمام‌عیار همه استارت‌آپ‌ها و پلتفرم‌هایی خواهد بود که زیست شهری را برای شهروندان آسان‌تر و ارزان‌تر می‌سازند.

انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/07/13
فشار نیات بهت!!! ازشون میخوای فقط؟؟؟ اونام میگن چشم
پاسخ ها
@@امام حسین@@
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
از زمانی که اسنپ آمد تاکسی ها در خیابان ولگردی میکنند
هیچ مسافری رقبت نمیکند سوار تاکسی شود
هم کرایه چند برابر است و هم برخورد راننده خیلی زننده است
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1398/07/13
الان کرایه اینگونه تاکسی ها در خیلی از مسیرها گرانتر از دربست گرفتن است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
ممکن یکیش را اعلام کنی ساعت درخواستت اسنپت را بگی که همه بدانند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
حسین چرا دروغ میگی؟؟؟چی گیرت میاد؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1398/07/13
شما که انقدر به درد مردم میرسی لطفا یه هفته از پشت میزت بیا بیرون برو اسنپ کار کن ببین با این کرایه ببین میتونی شب با دو کیلو سیب زمینی پیاز بری خونت بعد بگو
پاسخ ها
ایران
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
درود بر شرفت کاربر صالحی
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1398/07/13
قیمت اسنپ از آژانس گرانتر .من یکسال که ازش استفاده نکرد .مشتری پیدا کرد ...
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1398/07/13
درود بر تاکسی های اینترانتی
مرگ بر دشمنان تاکسی اینترانتی

از زمانی که ما‌آمدیم تاکسی رانی در کما است خخخخخخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
تاکسیرانی پوسیده
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/07/13
منظورتان چیست همینطوری در حق راننده ها بی انصافی میشود دیگر از این هم پایین تر مگر راننده تاکسی تو مملکت خراب شده زندگی نمیکنند همیشه طبقه پایین باید زیر پا له شوند
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1398/07/13
یکی باید به خودتون بگه ( شهرداری ) کدوم سهمیه ترافیک ما که هر روز داریم هزینه ورود به طرح رو تمام و کمال به شهرداری پرداخت میکنیم . یه آ دم حسابی تو این شهرداری پیدا نمیشه که بیاد راست حرف بزنه . بابا هیچ سهمیه ای بابت طرح ندادین چرا به مردم دروغ میگن ؟
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1398/07/13
یه تاکتیک معمولی هست تو ایران این مسئله ، اول ارزون نشون میدن بعد تلافی می کنن
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1398/07/13
ببخشید در حالت دوم ۱۵۰ تومان افزایش میشه نه ۸۵ تومان !
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1398/07/13
چرا چرت و پرت میگی از میرداماد تا جنت آباد
10500 تومان که 8900 تومان برای راننده است افزایش یافته؟ با تعویض روعن 130000 تومانی ،گاز کولر 300000 تومانی، لاستیک جفتی 550000 تا راننده اسنپ و تپسی نشوید هرگز نخواهید فهمید....
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1398/07/13
واقعااوج بی انصافیه،کرایه اسنپ بعدازکسرکمسیون وسوخ واستهلاک ماشینواینترنت وصدمات روحی. اننده ودهامورداسترس وووو. ببین دریک سفر 100000تومانی چقدربرای راننده میمونه?
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1398/07/13
اولا تاكسيهاي مفت بر اسمشونه ِنه تاكسي اينترنتي کرایه از این پایین تر .و همين كه مسافرو ميبرن كه اونا نخوان ماشين بيارن بيرون يه كمكه .بعدم اگه بحث 60 تومن یا 80 ناقابله شهرداری که همه جا هاپولی میکونه این یه مورد بی ارزشو بیخیال بشه .
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1398/07/13
آقا ما نخوایم شهرداری پشتیبانی ما رو کنه کیو باید ببینیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج