واکنش حناچی به عدم پرداخت حقوق کارگران مترو
۹۱۵۳۳۴
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
۱۴۸۶ 
شهردار تهران در واکنش به عدم پرداخت حقوق کارگران متروی تهران گفت: اگر حقوق کارگران را بپردازیم، آن را از صورت وضعیت پیمانکاران کم می‌کنیم.

خبرگزاری ایلنا: شهردار تهران در واکنش به عدم پرداخت حقوق کارگران متروی تهران گفت: اگر حقوق کارگران را بپردازیم، آن را از صورت وضعیت پیمانکاران کم می‌کنیم.

پیروز حناچی در پاسخ به سوالی در خصوص عدم پرداخت ۵ ماهه حقوق کارگران خط ۶ متروی تهران گفت: این موضوع را شنیده‌ام و از همکارانم در متروی تهران توضیح خواستم که چرا این اتفاق افتاده است.

وی در پاسخ به این سوال که براساس قانون کار، اگر پیمانکار نتواند حقوق کارگران را بپردازد، کارفرما موظف است،‌ بدهی کارگران را پرداخت کند، اظهار داشت: اگر قانون چنین ظرفیتی را دیده باشد، به سمت قانونی عمل کردن می‌رویم و اگر حقوق کارگران را بپردازیم، آن را از صورت وضعیت پیمانکاران کم می‌کنیم.

براساس گزارش ایلنا، کارگران خط ۶ متروی تهران، بین ۳ تا ۵ ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند، این مساله در آخرین جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه، فرنوش نوبخت (مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران) اعلام کرد؛ حقوق پرسنل رسمی متروی تهران پرداخت شده است و آن دسته‌ای که طرف قرارداد با پیمانکاران هستند، حقوق خود را دریافت نکرده‌اند که این مساله با واکنش دبیر کل خانه کارگر روبرو شد.

علیرضا محجوب، با اشاره به تبصره یک ماده ۱۳ قانون کار، گفته بود؛ «مطالبات کارگران جزو دیون ممتازه بوده و اگر پیمانکار نتواند، حقوق کارگران را بپردازد، کارفرمایان موظفند بدهی پیمانکاران به کارگران را برابر رای مراجع قانونی از محل مطالبات پیمانکار، منجمله ضمانت حسن انجام کار، پرداخت نمایند.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/07/14
خواهش مي كنم سري بزند به ميدان قيام و بلوار قيام واقعه در منطقه 12 تهران كه به خاطر احداث مترو، هر روز مردم اين منطقه خاك تنفس مي كنند. خواهش مي كنم رسيدگي كنيد.
پاسخ ها
@@ امام حسین @@
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
این مسعولان شهرداری همیشه مزاحم مردم هستن از آن وانت های سد معبر گرفته تا شهردار
فقط مردم را آزار میدهند
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1398/07/14
پرداخت نکردن‌حقوق طبق دستور خود حنا جان بوده مگه مترو میتواند کاری را بدون دستور انجام دهد.
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1398/07/14
ما که از سال 90 از مترو طلبکاریم
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/07/14
حقوق کارگران راسریع بدهید!همه مشکلات اقتصادی دارنندودست کارگرزحمت کش بگیرید!ارج بدهید!خدااجردهد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج