تهرانی‌ها پایین‌ترین سرانه‌های آموزشی را دارند
۹۱۵۳۵۸
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
۹۷۶ 
رئیس شورای شهر تهران:
رئیس شورای شهر تهران گفت: تهران یکی از محروم‌ترین مردمان مناطق ایران را دارد و دانش‌آموزان تهرانی از پایین‌ترین سرانه‌های آموزشی در کشور برخوردارند.

خبرگزاری ایلنا: رئیس شورای شهر تهران گفت: تهران یکی از محروم‌ترین مردمان مناطق ایران را دارد و دانش‌آموزان تهرانی از پایین‌ترین سرانه‌های آموزشی در کشور برخوردارند.

محسن هاشمی در یکصد و شصت و نهمین جلسه شورای شهر تهران، در نطق پیش از دستور خود با اشاره به اینکه امروز در تقویم ملی به عنوان روز تهران ثبت شده، گفت: سالروز تعیین تهران به عنوان پایتخت ایران 234 سال قبل توسط آقامحمدخان قاجار انجام شد. موقعیت جغرافیایی، سیاسی و اقتصادی تهران موجب شده نه تنها به عنوان پایتخت بلکه به عنوان بزرگترین کلانشهر کشور که بیش از 10 درصد جمعیت کشور را در خود جای داده، انتخاب شود.

وی با بیان اینکه تهران در تصور عمومی به عنوان یکی از برخوردارترین مناطق کشور از نظر امکانات و تسهیلات شناخته می‌شود، اظهار داشت: واقعیت این است که یکی از محروم‌ترین مردمان و مناطق ایران را نیز می‌توانیم در تهران مشاهده کنیم. دانش‌آموزان تهرانی از پایین‌ترین سرانه آموزشی در کشور برخوردارند. حمل و نقل عمومی تهران بیشترین تقاضای محقق نشده و کمبود امکانات را نسبت به جمعیت دارد. بافت‌های فرسوده و حاشیه‌های فاقد امکانات در تهران بیش از هر شهر دیگری در کشور وجود دارد که این موارد به دلیل عدم توجه کافی دولت و مجلس به تهران جهت ایجاد حداقل شرایط زیستی برای شهروندان است.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: مجموعه قوای سه‌گانه و حاکمیت طی نیم قرن اخیر باری به تهران وارد کرده‌اند که پیامدهای آن مانند آلودگی هوا، ترافیک و مهاجرت بی‌رویه بر تهران وارد شده است و اکنون که شهروندان تهرانی با انبوه ناشی از این پیامدها مواجه هستند از مجلس و دولت انتظار دارند تا به وظایف خود در قبال پایتخت عمل کنند.

وی در خصوص طرح انتخاب پایتخت گفت: مدتهاست که طرح انتقال پایتخت که مبتنی بر احداث شهر کوچکی برای پایتخت سیاسی کشور با جمعیتی با حدود 500 هزار نفر که هزینه صدها هزار میلیارد تومانی برای کشور دارد در حالی که حل مسائل اصلی تهران با کسری از این هزینه ممکن است.

وی افزود: شهروندان تهرانی از مجلس انتظار دارند که نسبت به مشکلات فراوان ایجاد شده در تهران بی‌تفاوت نباشند. آیا منطقه‌گرایی نمایندگان برای همه حوزه‌های انتخابی مطلوب است به جز تهران؟ آیا نباید حداقل به پیامدهای میزبانی مجلس شورای اسلامی در تهران از سوی همه نمایندگان توجه شود؟

وی ادامه داد: آیا امروز شهری که به باغها و هوای خوبش مشهور بود را باید با مشکلات رها کنیم؟ چرا مسئولیت‌های صریح دولت در امور حمل و نقل عمومی، نوسازی بافت‌های فرسوده و تزریق منابع ناشی از مالیات به تهران بر زمین مانده است؟

وی تاکید کرد: اگر به تهران مانند سایر نقاط کشور نگاه شود بسیاری از مشکلات امروز قابل حل خواهد بود.

هاشمی با بیان اینکه یک‌سوم از درآمد اقتصادی ملی در تهران ایجاد می‌شود اما یک‌دهم آن نیز در تهران هزینه نمی‌شود، اظهار داشت: به همین دلیل مناطق مرکزی شهر و بازار تهران که نقش اصلی در کسب و کار ملی دارند دارای بافتی فرسوده و فاقد حداقل سرانه‌های خدماتی زیستی هستند.

وی افزود: تحت‌الشعاع گرفتن چهره زیبای تهران با مشکلاتی نظیر آلودگی هوا، ترافیک و ازدحام نکته دیگری است که باید به آن توجه کرد در حالی که این شهر دارای بیشترین جاذبه‌های گردشگری است.

وی افزود: روز و هفته تهران بهانه‌ای است برای پرداختن به نقاط قوت و چالش‌های تهران. مسئله‌ای که با وجود نزدیکترین فاصله به مسئولان کشور از دید آنها پنهان مانده است.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/07/14
سلام محسن جان
شما که چند ساله سکان هدایت تهران را به دست گرفتید برای تهران عزیز چه کرده اید که الان این چنین آمار می دهید؟
مگر نه اینکه همین مقدار سرانه هم در دوران قبلی ها ساخته شده عزیز دل برادر!!@@@!!!!
به کی پنالتی می زنی؟
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1398/07/14
خخخخ، اینقدر گفتین مناطق محروم که خود تهران محرومتر از همه بود و نمیدونستین! متاسفانه جزء سهمیه منطقه یک حساب شدیم و شهرستان در رشته ای که علاقه ای بهش نداشتیم قبول شدیم و یه سری بیسواد بخاطر سهمیه در بهترین رشته ها در تهران قبول شدن و موندن و استخدام هم شدن!!!! واقعا باید گریست به حال آموزش عالی این مملکت!
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1398/07/14
این رفسنجونی چه شیفته تهران شده مرتب آمار نادرست میده یعنی خیلی تهرانیه
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/07/14
پایین ترین سرانه مطالعه درسته نه آموزش. والا بهترین موسسات کنکور و اساتید کشور تو تهرانن. ولی بچه هاش تنبل ترینن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج