ابراهیم فیاض: قالیباف راه احمدی‌نژاد را می‌رود
۹۱۵۷۶۸
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
۳۵۶۴ 
اخبار حکایت از آن می کند که شورای وحدت نیروهای انقلاب تصمیم دارد پرچم خود را در انتخابات مجلس به دست قالیباف دهد اما قالیباف به دلایل مختلف در پذیرفتن این مسئله تردید دارد.

نامه نیوز: اخبار حکایت از آن می کند که شورای وحدت نیروهای انقلاب تصمیم دارد پرچم خود را در انتخابات مجلس به دست قالیباف دهد اما قالیباف به دلایل مختلف در پذیرفتن این مسئله تردید دارد.

فارغ از آنکه جواب قالیباف در نهایت مثبت می شود یا منفی باید دید پذیرش عمومی و نگاه مردم نسبت این مسئله چگونه است؟ ابراهیم فیاض تحلیلگر مسائل سیاسی معتقد است «قالیباف فرمانده است و در شهرداری هم به جای شهردار بودن، فرماندهی کرد؛ او با این نوع نگاه توفیقی به دست نمی آورد».

ابراهیم فیاض: قالیباف راه احمدی‌نژاد را می‌رود

مشروح گفتگو با ابراهیم فیاض را در ادامه بخوانید.

*سرلیست هر جریان سیاسی در حوزه انتخابیه تهران یک نماد برای کل کشور محسوب می شود و شورای وحدت نیروهای انقلاب می خواهد این جایگاه را در اختیار قالیباف قرار دهد، به نظر شما اصولگرایان با این راهبرد می توانند لیست خود را در نگاه جامعه کارآمد نشان دهند؟

آقایان نمی خواهند انقلاب نسلی را به رسمیت بشناسند. نسل انقلاب و نسل جنگ جای خود را به نسل تمدن ساز داده اند؛ به عبارت دیگر یک نسلی انقلاب کرد و کشور را به استقلال رساند، یک نسل جنگ کرد و کشور به قدرت جهانی تبدیل شد. حالا رسیدیم به جایی که یک نسل می خواهد تمدن سازی کند و چون رویکردش با نسل جنگ و نسل انقلاب قبل از فرق دارد آن دو نمی خواهند نسل تمدن ساز را به رسمیت بشناسند بنابراین در این بین گسل ایجاد شده است.

حالا آیا آقای قالیباف می تواند پاسخگوی خواسته های نسل تمدن ساز باشد؟ خیر او نمی تواند. چون او همیشه فرمانده بوده است. زمان شهرداری هم در واقع فرمانده تهران بود نه شهردار تهران. سال 92 هم دیدیم که او انتخابات ریاست جمهوری را در تهران باخت. در واقع او دارد راه احمدی نژاد می رود البته به شدت بدتر.

احمدی نژاد یک شخصیت فنی بود و اصلا علوم انسانی متوجه نمی شد، نتیجه اش را هم دیدیم که انفجاری عمل می کرد اما اسمش را انقلابی می گذاشت. حالا قالیباف بدتر از احمدی نژاد شده است اسم اقدامات خود را هم گذاشته جهادی. قالیباف هرگز نخواسته نیروهای متفکر و نخبه را به رسمیت بشناسد. او همیشه سخت افزاری کار کرد، پل، تونل و اتوبان در تهران ساخت اما هیچ وقت کار فرهنگی انجام نداد. به همین دلیل هم مردم او را در حد ریاست جمهوری ندیدند و رأی به او ندادند.

*در واقع می فرمایید اگر سرلیست اصولگرایان هم قرار بگیرد توفیقی به دست نخواهد آورد؟

خیر، چون نگاه نرم افزاری ندارد و فقط حرکت سخت افزاری در نظرش است. در همه سخنرانی هایش هم فقط موضوعات سخت افزاری را مطرح می کند. نگاهش این است که از تهران امور ساخت و ساز در کل کشور را فرماندهی کند.

*با این اوصاف که شما می فرمایید، جنس شخصیتی آقای قالیباف با حوزه تقنین و قانونگذاری نمی خواند؟

بله، چون فقط فرماندهی، فرماندهی و فرماندهی می داند.

*یعنی به جای ریاست جمهوری و مجلس به فکر بازگشت به پادگان باشد؟

دقیقا، چون می خواهد ستاد فرماندهی ایجاد کند و دنبال یک نوسازی آمرانه شدید است. حال آنکه نسل تمدنی چنین نگاهی را نمی پسندد چون صرفا با بازسازی، تمدن ایجاد نمی شود. مثال روشنش شوروی است. شوروی با آن همه تکنولوژی و پیشرفت، تمدن شد؟ خیر تازه در مقابل تمدن غرب فروپاشی کرد.

*لیستی که آقای قالیباف در صدر ان قرار دارد آیا شکست می خورد؟

اگر نتواند نگاه نرم افزاری ارائه دهد شکست می خورد. من هم نشانه ای ندادم که بخواهند چنین نگاهی را تعریف کنند یا اراده ای برای این کار داشته باشند. یعنی دنبال تعریفش هم نیستم.

معتقدم باید دنبال تکنوکراسی بومی باشیم تا تکنوکراتهای بومی با کمترین هزینه و کمترین ضربه به ارزش ها بتوانند ایران را در کمترین زمان رشد دهند و بحران بیکاری و خانواده را حل کنند.

به نظرم اصولگرایان باید لیست خود را از تکنوکرات های بومی ببندند، کسانی که سابقه شهرداری، فرمانداری و استانداری در کارنامه داشتند. آنها وقتی به مجلس بیایند نگاه تکنوکراسی بومی را تقویت می کنند و یک دفعه شهرهای ایران جهش های عظیم خواهند کرد.

دیگر شعارهای تند طرفداری از غرب جواب نمی دهد چون مذاکره کردیم، نتیجه اش برجام بود که به جایی نرسید. شعار ضدغرب دادن هم بی معنی است چون نسل تمدن ساز می خواهد نگاه خود را در سطح جهانی تعریف کند، اگر چنین اتفاقی بیفتد لشکری از پولدارها و تکنوکراتهای ایرانی که خارج کشور زندگی می کنند به ایران بر می گردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/07/15
با این که فیاض رو قبول دارم ولی به نظرم شاید نگاه سخت افزاری تو این اوضاع شیر تو شیر تو یه دوره کوتاه بد نباشه چون مملکت ما هنوز تو سخت افزار مشکل داره و اون قسمت تو اولویته.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
دوره انتخابات قبلی هم با این حرفهای صدتا یه غاز مردم فریب دادین وبجای قالیباف روحانی روی کار امد و روزگارمردم ایران روسیاه تراز شب تاریک کرد تروخدا آدم باشید بخاطر فلان حذب وگروه مردم روبه بازی نگیرید
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1398/07/15
خیلی با احتیاط‌ و در لفافه عملا"آقای قالیباف را در مدیریت بدون اسلحه و زور ناتوان بیان کرد و درست اشاره کرده فقط بهتر بود اشاره می کرد ایشان تا بحال انتصابی بوده نه انتخابی یعنی نزد مردم مقبولیت ندارد بلکه مردم از او تقریبا"متنفر هستند و او عنصری حراف و خود خواه و دیکتاتور می دانند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
بدبخت قالیباف این همه خدمت به تهران وپلیس ۱۱۰ راه انداخت همه جا خدمت کردتروخدا دروغ نگین به مردم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
هر دوتاشون از یک قماشند
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/07/15
ابراهیم فیاض:قالیباف راه احمدی نژادرامیرود//نه داداش مردم هم راه هیچکدامشان رانمیروند!!»
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1398/07/15
اینطور هم نیست دولتهای خاتمی و روحانی که اینچنین نگرشهایی داشتند درعرض 16 سال هیچ کار نرم افزاری که نکردند بماند کار را خرابتر نیز کردند .
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1398/07/15
قاليباف با اين همه اختلاس چرا حيا ندارد
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/07/15
کدوم اصولگرا يا اصلاح طلب اينا شعار چندين ساله سر مردم شيره ميمالند ...
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1398/07/15
قالیباف بهترین گزینه است چون مردم ازمملکت حسینقلی خانی وهرکی به هرکی خسته شدند کسی رومیخوان که قاطع وکاری وامتحان پس داده باشه توهم حرف نزنی بهتره چون نظریات شما وروحانی که حال مردم رابه هم زده شبیه همه
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1398/07/15
بنیاد فساد و اختلاس از دوره احمدی نژاد شروع شد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
دولت مزخرف روحانی هم دیدیم همه روبدبخت کرد کاش آقای قالیباف میومد ایشون طرفدار مستظعفین هستند
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1398/07/15
چراداری چرت میگی...احمدی نژادهرکشوری میرفت مردم بیشتر ازرئیس جمهور خودشون ازش استقبال میکردن..ای فرهنگ نیست؟؟؟؟؟.احمدی نژاد هرچی هم که بود طرفدار طبقه محروم بود ودر دوران خودش این بیشتر از هرچیزی نیاز مردم بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
هیچکس احمدی نجات نمیش
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1398/07/15
نظریات بی سرو تهی بود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
این دزدا بدرد بعضیها میخورند اره احمدی نڙاد بد بود که طرف قشر محروم بود مردمی بود
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1398/07/15
قالیباف واحمدی نژاد بهتر از شماها هستن حرف مفت نزن.
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1398/07/15
راه احمدی نژادجواب نمی دهد وترک کنید!
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1398/07/15
همین فرمان بایدجلوبرویم وتندروی احمدی نژاد،فایده ای ندارد!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج