رشد ۱۵درصدی حقوق و دستمزد در سال ۹۹
۹۱۵۹۵۸
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵
۹۹۷۶ 
رئیس سازمان برنامه و بودجه، با بیان اینکه سال آینده حداقل ۱۲ هزار میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی باید پرداخت کنیم، گفت: میانگین افزایش حقوق و دستمزد ۱۵ درصد خواهد بود.

خبرگزاری صداوسیما: رئیس سازمان برنامه و بودجه، با بیان اینکه سال آینده حداقل ۱۲ هزار میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی باید پرداخت کنیم، گفت: میانگین افزایش حقوق و دستمزد ۱۵ درصد خواهد بود.

محمدباقر نوبخت در خصوص تامین منابع طرح‌های عمرانی، اظهار داشت: بر اساس توافقات صورت گرفته، برای سال ۱۳۹۹ هر آنچه از محل واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای حاصل شود، اعم از فروش نفت و سایر اموالی که در این سرفصل دسته بندی می‌کنیم، همه برای طرح‌های عمرانی اختصاص داده شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه باید در یازدهمین جلسه ستاد بودجه درباره دو موضوع بسیار مهم در لایحه بودجه سال ۹۹ تصمیم گیری می‌شود، افزود: سیاست‌هایی که قبلا اعلام کردیم مبنی بر اینکه حتی ریالی از منابع نفتی در سال آینده برای اعتبارات جاری و هزینه‌ای استفاده نکنیم، به تصویب و تایید رسید تا سال آینده همه این منابع ناشی از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای به تملک دارایی سرمایه‌ای اختصاص پیدا کند که عینا از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: موضوع دوم جلسه امروز این بود که منابعی که از محل دارایی‌های سرمایه‌ای به دست می‌آوریم، به چه ترتیبی برای طرح‌های عمرانی استفاده کنیم.

۸۶ هزار طرح ناتمام در کشور

نوبخت ادامه داد: حدود ۸۶ هزار طرح عمرانی ناتمام در کشور وجود دارد که منابع ما برای اجرای آن محدود است؛ بنابراین اولویت بندی ما این است که بتوانیم همه طرح‌هایی که در سال ۱۳۹۹ قابلیت تکمیل شدن را دارد، در اولویت بگذاریم.

وی افزود: سال آینده به همه طرح‌هایی که مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در سفرهای استانی آن‌ها را جزو برنامه‌های سفر تعیین کردند، مبالغی پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بخشی از طرح‌های عمرانی که به عوامل تعمیر و نگهداری طرح‌ها حقوق پرداخت می‌کنیم، آن‌ها با اولویت انجام شود و دیگر طرح‌های عمرانی که در استان‌های کم برخوردار است مورد توجه قرار گیرد و در اولویت است.

معاون رئیس جمهور افزود: حدود ۶۶ تا ۷۰ میلیارد تومان در سال آینده برای طرح‌های عمرانی از محل واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای در نظر گرفته شده است، مانند امسال که در شش ماه اول باید ۵۰ درصد برای طرح‌های عمرانی پرداخت می‌کردیم که عملا این رقم به ۶۷ درصد رسید.

نوبخت گفت: در دولت قبل و در سال‌های گذشته در نیمه اول سال حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت کردیم.

کارگاههای عمرانی تعطیل نشده اند

وی افزود:​ علت اینکه در تابستان امسال نرخ بیکاری ۱.۸ درصد کاهش یافته و به ۱۰.۵ درصد رسیده و حدود ۸۴۰ هزار فرصت شغلی نیز ایجاد شده، این است که کارگاه‌های عمرانی ما تعطیل نشده و فعال بوده و آثار آن را در گزارش مرکز آمار می‌بینیم.

نوبخت گفت: بخش دیگر بحث منابع و مصارف این است، عددی که از محل واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و فروش نفت نمی‌خواهیم در هزینه جاری استفاده کنیم چگونه باید جایگزینی برای آن بیابیم.

۳ منبع جایگزین نفت

وی افزود: سه منبع برای جایگزینی فروش نفت و منابع حاصل از واگذاری دارایی سرمایه‌ای تعیین کردیم، یکی یارانه‌های پنهان انرژی است و بخش دیگر هم هنوز تصمیم گیری‌های شورای عالی اقتصادی روی آن متمرکز نشده تا در بودجه برای جایگزینی نفت استفاده کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: منبع دیگر مالیات است که برای واحدهای تولیدی تصمیم گیری شد تا حتما درصدی از تعرفه‌ها را کاهش دهیم و در سایر درآمدها پایه‌های جدیدی تعریف کنیم تا کاهش منابع نفتی را که نمی‌خواهیم در هزینه‌های جاری استفاده کنیم برای هزینه‌های ضروری استفاده شود.

نوبخت افزود: بخش دیگر از درآمدهای جایگزین نفت نیز از محل مولدسازی به دست می‌آید که آن نیز به تصویب رسید.

پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان

وی گفت: موضوع دیگر مورد بحث امروز افزایش حقوق و دستمزد در سال آینده و پرداخت پاداش بازنشستگی بود که در زمینه بازنشستگی پیشنهادهای مختلفی مطرح شد تا برای آن سقف بگذاریم و محدود کنیم، اما سال آینده حداقل ۱۲ هزار میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی باید پرداخت کنیم.

افزایش ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: میانگین افزایش حقوق و دستمزد ۱۵ درصد در نظر گرفته شده که این رقم برای افرادی که حقوق کمتر می‌گیرند، بیش از ۲۰ درصد خواهد شد که این موضوع منوط به مباحث دیگری است که طی روزهای بعداطلاع رسانی می‌شود.

وی گفت: همه پیشنهادهای ستاد بودجه باید در دولت به تصویب برسد، تا در لایحه گنجانده شود و مجلس شورای اسلامی نیز اظهار نظر کند؛ بنابراین مصوبات ستاد بودجه قطعی نیست و امکان دارد دولت و مجلس نظرات دیگری بدهند، اما چون کار کارشناسی صورت گرفته است، ما باید همه اعداد و ارقام‌ها را با واقعیت‌هایی که قدرت اجرای آن را داریم و در چارچوب بودجه تعیین می‌شود، مشخص کنیم.

نوبخت افزود: بنابراین همه ویژگی‌ها برای بودجه متفاوت سال ۹۹ وجود دارد با این تفاوت که بودجه سال آینده در دو بخش به مجلس می‌رود، بودجه شرکت‌ها و بانک‌ها ۱۵ آبان و بودجه عمومی در ۱۵ آذر به مجلس ارسال خواهد شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 45
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1398/07/15
ورشد صد هزار در صدی قیمت‌ها در دولت ناتدبیر ونا امید لعنت بر باعث آن این بد بختی
پاسخ ها
@ امام حسین @
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
نوبخت فال تو را دیدم عاقبت خوبی نخواهی داشت
فکر بعد از دولت روحانی باش
همین اصلاح طلب ها و اصول گرا ها که در کنار تو هستن در مقابل تو قرار میگیرند و تو را‌محاکمه خواهند کرد
پس کمی از مغزت استفاده کن و چشم و گوش بسته به روحانی اوکی نده
خلاصه از‌ما گفتن
@ امام حسین @
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
جناب آقای نوبخت

دروغ گوی شماره یک دولت
او دست راست روحانی است
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1398/07/15
چوپان درغگو نوبحت دروغگو‌
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1398/07/15
یارانه هاراکی میدهند.خرجابالاست
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1398/07/15
بروید با این حقوق دادن تون. تورم 300درصده. اونوقت 15 درصد افزایش حقوق میدن. فقط فشار به ملت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
تقصیر خودمونه. دیگه داریم زیادی نجابت بخرج میدیم.
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1398/07/15
مردم استان بلوچستان اب ندارند بحورند وغذا ندارند بیکارند بدبحتن
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1398/07/15
این چه وضع مملکتداری باباگند زدید ما در فقر وبدبختی هستیم آخر ۱۵ درصد چه بدردمیخورد باید همه از مملکتمان فرارکنیم روحانی ملت رابیچاره کرد
United Arab Emirates
19:04 - 1398/07/15
باز هم دروووووغ شروع شد
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1398/07/15
بیس درصد میزنن رو حقوق... دویس درصد میزنن رو کالا
این کجاش عدالته؟_؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1398/07/15
نوبخت ظالم،چاپ کنید لطفا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
دولت ظالم
ملت مظلوم
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1398/07/15
مگه طبق قانونی که خودتون تصویب کردین افزایش حقوق باید بر اساس نرخ تورم افزایش پیدا کنه ۱۵ درصد از کجا آوردی نوبخت ،تو کی می خوای دست از سر ما برداری؟ ۱آخرشم ۱۰ درصد اضافه نمیشه همش کسورات میره .خدا لعنت کنه کسی که به فکر مردم نیست
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
ان شاالله نوبخت و عزيزانش با زجر جون بدن كه ملت رو زجر دادن
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1398/07/15
خط فقر رسیده به هشت میلیون عمو جان از خواب خرسی بیدار شو بیا ببین چه خبره بیا تو بازار ببین دنیا دست کیه بین مردم چی میکشن بابا تو را به خدا یه نگاهی به قشر مستضعفین بنداز خدا رو در نظر داشته باش ظلم بسه دروغ و ریا بسه ما پشت انقلاب و رهبری هستیم ظلم رو تموم کنید
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1398/07/15
مردم بیکار چه کند
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1398/07/15
تورم ۳۰۰درصدی.حقوق۱۵درصدی عجب عدالت شیرینی
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1398/07/15
گویا بالایی ها اصلا بفکر کم درامدها نیستند و نخواهندبود. تورم بالای چهل درصده حقوق پانزده درصد اضافه بشه عادلانه نیست چرا یکسال از ازحقوق اطرافیان کم کنید به کارگران و کارمندان پایینی برسید تا بفهمید تورم و گرانی وشرمندگی یعنی چه
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1398/07/15
اولا خجالت بکشید چون همه چیز ۵برابر شده
دوما از حالا اعلام میکنید دوباره همه چیز گرانتر میشود
ای لعنت به شما
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1398/07/15
مگه تورم 15درصده ????طبق قانون خودتون باید طبق تورم
اضافه بشه .مردم چی فرض کردین .
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1398/07/15
رشد حقوق و دستمزد ۱۵درصد , تورم و گرانی ۳۰درصد ...
این یعنی یک فاجعه در کشور ...
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1398/07/15
یکباره به همه سهم یکسان از بیت المال بدهید. به تحصیلات و مهارت و کارآیی هم بی خیال شوید. با این روش که دولت بی تدبیر پیش می رود همه حقوق ها یکسان می شود. آقایان خودشان جیبشان از اختلاس و هدیه پر است فکر کارشناسان نیستند.
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1398/07/15
کار کارشناسی؟خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1398/07/15
و احتمالا تورم ۱۱۵٪ کالاها
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1398/07/15
همسان سازی چی شد سال ۹۸ هنو ز تمام نکردی سال ۹۹ را پیش کشیدی عجله نکن از مهر ماه یادت رفته همسان سازی واریز حقوق گردد از نفرین مظلومان بتری خدارا فراموش نکن
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1398/07/15
اقای روحانی چرا داری ریشه مردم را میکنی . وای بر احوال نمایندگان اگر امسال سفت و محکم جلوی حق کشی دولت را نگیرید . شماها وکیل مردم هستید و باید در مقابل زورگویی دولت بایستید و اگر نمیتوانید به مردم اعلان کنید تا خودشون وارد میدان شوند
United States
22:31 - 1398/07/15
دوستان اگر کسی اطلاع دارد ممنون می شوم مرا راهنمایی کنیدپدرکارمند بازنشسته بود۳ سال است فوت کرده مادرم حقوق اورا می گیرد به برادرم که ازدواج کرده ویه خواهر دیگرم میدهد از ان پول ولی من که شوهرم خیلی مرد خسیس وبد جنس است نمی دهد باور کنید این مرد فقط کمی غذا میدهد به من و۳ بچه ام خیلی هم بداخلاق است سوالم این است بیمه هم نداریم ایا این حقوق به منم می رسد باور کنید احتیاج دارم
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1398/07/15
باز همان داستان کونزه با خیار میآد:!!!
Netherlands
23:20 - 1398/07/15
لطف کردیدپانزده درصدبرای کارمندان اضافه حقوق تعیین کردیدواقعآبایداز این مردم بی ادعا خجالت بکشیدکه به نان شب محتاجشان کردیدومسکن را هم از آنها گرفتیدوباز دست بردارنیستیدآنوقت ادعا می کنیدمادولتیها فرزندان این ملت هستیم ومردم ولی نعمت ما هستند
Australia
23:50 - 1398/07/15
تورم ۴۵ درصد افزایش حقوق ۱۵ درصد؟!!! خدا لعنتتان کند
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
البته تورم اعلامی دولت ۴۵ درصده وگرنه به قول آقای روحانی اگه ملاک تورم، جیب مردم باشه، تورم واقعی، بیش از ۴۰۰ درصد هست
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1398/07/16
هی بمیرید با این عدالتتون...
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1398/07/16
هی بمیرید با این عدالتتون...
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1398/07/16
حالا ببینیم اگه باز دروغ نگی چون هشتاد درصد حرفات دروغه
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/07/16
بااین تورم 100%جواب 15%افزایش کار مسخره ای است
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1398/07/16
سلام من که حقوقم پانصدهزار تومان است بابیست درصد کجا میرسد بازهم خداروشک
Iran, Islamic Republic of
02:27 - 1398/07/16
این قانون ریشه کن و ضربه زن به اساس و پایه های بدون زیر ساخت را کدامین دانشمندان سیاسی کج خلق بوجود آوردند و تدوین نمودند که ننگ و تنگ بر روح و روان آنان امیدوارم
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1398/07/16
مگر چند نفر در سال 99 بازنشسته میشوند که 12 هزار میلیارد بین آنها باید توزیع شود ؟
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1398/07/16
هیچ وقت ازین نوبت خوشم نیومده ....
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1398/07/16
نوبخت بسیار هوشمندانه عمل میکند .از الان میگوید ۱۵ در صد تا اینکه در پایان سال همه آمادگی آنرا داشته باشند وچندان برافروخته نشوند ودست به اقدامی نزنند .ایول نوبخت که خوب درسش رو بلده.
United States
18:47 - 1398/07/16
از ماست که بر ماست.
تقصیر هیچکس نیست.
فقط تقصیر خودمونه ...
United States
18:50 - 1398/07/16
بی شرفها هرگژ به بهشت نمیروند
United States
18:56 - 1398/07/16
درود بر ستم گر
مرگ بر کار گر
درود بر خالی بند
مرگ بر کار مند
لعنت به همه ظالمین و همه کسانیکه راضی هستند به این ظلمها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج