فرهاد مجیدی تجربه لازم برای سرمربی‌گری نداشت
۹۱۵۹۸۲
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
۶۲۰۲ 
بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران ضمن انتقاد از نحوه جدایی کرانچار و فرهاد مجیدی و همچنین شیوه حضور استیلی در رأس تیم امید، گفت: ویترین فوتبال ما تیم ملی بزرگسالان است و به تیم امید بهایی داده نمی‌شود.

خبرورزشی: مجید نامجو مطلق در خصوص اینکه ارزیابی‌اش از تغییر و تحولات در تیم امید چیست، گفت: ما تیمی داریم که چند سالی است نتوانستیم با آن به المپیک برسیم. کار بسیار سختی داریم و با تغییراتی که اتفاق افتاده است، اعتماد به نفس بازیکنان زیر سؤال رفته است.

وی افزود: متأسفانه زمانی که کرانچار را آوردیم با سابقه خوبی که او در فوتبال داشت و سال‌ها مربی تیم‌های ایرانی بود، می‌شد به نتیجه برسیم، اما به یکباره در عرض یکماه و نیم متوجه شدیم او به درد ما نمی‌خورد. نکته اینجاست که ما چه زمانی فهمیدیم که کرانچار توانایی ندارد که تیم امید ما را موفق کند و اگر قرار است در عرض یک ماه به چنین نتیجه‌ای برسیم، پس چرا اینقدر هزینه کردیم؟

بازیکن سابق تیم ملی ایران تأکید کرد: مثلاً ما فرهاد مجیدی را آوردیم و او را به عنوان سرمربی انتخاب کردیم، مجیدی پسر بسیار خوبی است و من او را خیلی دوست دارم و معتقدم وی یکی از اسطوره‌های استقلال و فوتبال ما است، اما او پیش از این سابقه چنین کاری را نداشت و زمان زیادی نیست که فعالیت مربیگری‌اش را آغاز کرده است.

باز هم بعد از دو ماه به این نتیجه رسیدیم که مجیدی نمی‌تواند تیم ملی ما را موفق کند. از طرفی او صحبت‌هایی مطرح کرد که در کارش دخالت شده که فکر می‌کنم این اقدامات چندان پسندیده نیست. ما اگر مربی می‌آوریم، باید به او اختیار بدهیم و خیلی درست نیست که در کارش دخالت کنیم.

در مورد حمید استیلی هم بگویم، او به عنوان مدیر تیم کار می‌کرد و باید همان بالا می‌نشست و کار‌ها را مدیریت می‌کرد. البته استیلی و مجیدی انصافا از دوستان صمیمی من هستند و حرف‌های من تخریب چهره آن‌ها نیست بلکه همه حرف‌هایی که می‌زنم فوتبالی است و نمی‌خواهم کسی از بابت این حرف‌ها ناراحت شود.

وی در ادامه گفت: حمید استیلی در نهایت مربی تیم ملی شده، ولی برای من این سؤال است که چرا این همه به این در و آن در زدید، از همان اول استیلی را سرمربی می‌کردید، اما روند چندان حرفه‌ای نبود که چند مربی را بیاورید و هدفی را که از اول داشتیم اجرا کنیم. درنهایت امیدوارم تیم امیدمان نتیجه بگیرد و موفق شود. اما باید قبول کنید در این گونه موارد برنامه‌ریزی درستی نداریم، به خصوص حالا که تیم ملی اردوی درست و حسابی هم نداشته و زمان مناسبی برای تغییرات انتخاب نشده است. اینکه چه کسانی تشخیص دادند کرانچار و مجیدی نمی‌توانند در تیم امید موفق شوند و این توانایی تشخیص چگونه ایجاد شده را باید از مسئولان فدراسیون پرسید. حضور مجیدی در تیم امید اشتباه بود و ما خیلی زود وی را سوزاندیم.

نامجو مطلق در ادامه گفت: این مسائلی که گفتم اتفاقات خوبی نیست و آنقدر که به بزرگسالان اهمیت داده می‌شود، به تیم امید بها داده نشده است. متأسفانه ویترین فوتبال ما تیم ملی بزرگسالان است که اگر نتیجه بگیرد، توجیه خوبی برای عملکرد ارکان فوتبال خواهد بود.

وی در خصوص اینکه وضعیت استقلال را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: از نظر نوع و سبک فوتبال، استقلال با استراماچونی روند رو به رشدی دارد و من شاهد هستیم که مرحله به مرحله پیشرفت می‌کنیم. خوشبختانه شرایط فنی این تیم روز به روز بهتر می‌شود،، ولی استراماچونی ابزار کافی را دراختیار ندارد. به اعتقاد من دو تیم هستند که در لیگ برتر خوب فوتبال بازی می‌کنند که این استقلال و شهر خودرو هستند و آن‌ها نسبت به سایرین از نظر فوتبالی پیشرفت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: شما اگر بهترین مربی دنیا را هم داشته باشید، اما ابزار به او ندهید موفق نمی‌شود، مثلاً گواردیولا هر جایی که می‌رود چند بازیکن را با خودش می‌برد که تفکراتش را در زمین پیدا کنند. امسال استقلال بازیکنان زیادی را از دست داده و تا هماهنگ شدن نیازمند زمان است.

می‌دانید که این تیم یک بازیکن بازیساز مثل پاتوسی را از دست داده و آن وسط خلأ چنین بازیکنی حس می‌شود. در خط حمله هم مشکلاتی وجود دارد و ضمن آنکه در خط دفاع نیز تیم را نیازمند تقویت می‌بینم. در مجموع روند رو به رشد استقلال از نظر فوتبالی خوب بوده، اما این تیم برای کامل شدن نیاز به بازیکن دارد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1398/07/15
این را همه میدانند یک چیز جدید بگو
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1398/07/15
تجربه دوپینگ و برداشتن زیر ابرو و رانندگی در حال مسنی رو در حد اعلا داشت و البته فتوشاپ ابی کردن ورزشگاه آزادی رو خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
راستی چندبارهم خالی کردن زیرپای اسمشو در کورس قهرمانی هم تجربه کرده بود
تاج بزرگ آسیا، چهارفینال آسیا، دوقهرمانی آسیا⭐⭐حسرت نیاکان لنگی ها
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1398/07/15
تیتر رو درست کنید. این بنده خدا توحرفاش کی اینو گفت؟ فقط دارید با رسانه ها از استیلی وکارهاش دفاع میکنید. چهل ساله گند زدن ب این تیم. ی دوره مایلی کهن و یه دوره عبدی حالاهم استیلی و باندش. بازیکنایی ک خودش میخاد رو میاره بهشون قول بازی و دیده شدن میده و درصدی ازشون پول میگیره. کمک مربی تحمیل میکنه. کجای دنیا مدیر خودشو میکنه سرمربی ؟ کجای دنیامدیر تیم میشه سرمربی ؟ اصن استیلی چه رزومه خوبی داره خودش؟ هر تیمی مربی بوده یا کاندید سقوط شدن یا منحل شدن . جای اینکه رسواشون کنید وجلوی فساد رو بگیرید میاید ازش دفاع میکنید؟ براهمینه که فوتبال پیشرفت نمیکنه و توتیمهای پایه همه باپول انتخاب میشن نه استعداد
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1398/07/15
آقای نامجومطلق، درسته که فرهادمجیدی در زمان بازی کردنش به‌ لطف بعضی مسائل (!!!) موفق بود، ولی دلیل نمیشه که مربی خوبی هم باشه چون مربیا نمیتونن از اون مسائل(!!!) استفاده کنن وباید از هوش و توان علمیشون استفاده کنن! بااین حال مثل همیشه قسر در رفت واین دفعه گفت وضعیت تیم امید شرم آوره!!! استیلی هم چندان مالی نیست ولی یکی دو درجه از مجیدی بهتره، وقتی کسی حاضرنیست مربی تیم امیدبشه و همه در رفتن، خوب استیلی در واقع داره با آبروی خودش بازی میکنه.
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1398/07/15
بزرگترین مشکل مردم ابران احساساتی بودن است و مسولین هم بخوبی به این مسئله واقف هستن و با برانگیخته کردن احساسات مردم به هدفشون میرسن و متاسفانه احساسات بیشتر تو فوتبال نمود پیدا میکنه . فرهاد مجیدی زمانی هم فوتبال بازی میکرد بازیکن تاپی نبود و چون استقلالیها هوادارش بودن برای تیم ملی انتخابش کردن که هم تیم ملی ضرر کرد و هم مجیدی
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1398/07/15
نامجو بازیکن نمک نشناسی هستش چون موقعی که داشت از فوتبال محو میشد این پرسپولیس بود که به دادش رسید و عمر دوباره ای بهش داد ولی الان فراموش کرده و بر علیه پرسپولیس حرف میزنه . ما نمیگیم از استقلال حمایت نکن و حرف مون اینه که معرفت داشته باش و حق نمک را بجا بیار .
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1398/07/15
این افراد را نباید بهشون میدون داد و اصلا نباید الگوی نسل امروزی باشن . کسانی باید به عنوان الگو به جامعه معرفی بشن که مرام و معرفت داشته باشن . پرسپولیسیها برای مرحومین حجازی و پورحیدری احترام خاصی قائل هستن چون معدن مرام و معرفت بودن ولی امثال مجیدی و نامجو اصلا نمیشه اسطوره حسابشون کرد
Germany
21:54 - 1398/07/15
اول از همه باید عرض کنم که در ایران هرگز از هزینه حرف نزنید دوم اینکه کی گفته که مجیدی سوخته مگر مجیدی چندتا بازی رسمی انجام داده و نتیجه نگرفته .آقای نامجو مطلق هزینه های انجام شده در اصل به جیب یه عده ُ دیگه رفته
Iran, Islamic Republic of
02:40 - 1398/07/16
مربگری تیم امید باید کسی بر عهده اش بگیرد که حداقل تجربه ای داشته باش نه فرها د مجیدی اخر خدا خیرتان بهد مسولین ورزش فرهاد مجیدی هیچ افتخاری در فوتبال نداشته وندارد چطور تیم امید را به اودادید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج