اتهام‌زنی حریری به حزب‌الله از خاک امارات
۹۱۶۰۱۵
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
۶۲۶۵
"سعد حریری" نخست وزیر لبنان که روز گذشته وارد امارات متحده عربی شد، برای جلب رضایت میزبان، به اتهام زنی علیه حزب الله پرداخت.

ایرنا: "سعد حریری" نخست وزیر لبنان که روز گذشته وارد امارات متحده عربی شد، برای جلب رضایت میزبان، به اتهام زنی علیه حزب الله پرداخت.

حریری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری امارات، با اتهام زنی به حزب الله لبنان مدعی شدکه یکی از طرف های سیاسی دولت لبنان تصمیم دولت مبنی بر خودداری از دخالت در درگیری های خارجی یا امور داخلی کشورهای عربی را نقض می‌کند.

لبنان با اقدام خصمانه علیه کشورهای عربی خلیج فارس مخالف است

حریری گفت: به عنوان نخست وزیر لبنان هرگونه ورود کشورم به کشمکش های موجود در اطرافمان را رد و تاکید می‌کنم، دولت لبنان با دخالت یا مشارکت در هرگونه فعالیت خصمانه هر سازمانی علیه کشورهای عرب حوزه خلیج "فارس" مخالف است.

اتهام‌زنی حریری به حزب‌الله از خاک امارات

وی مدعی شد که لازم است انگشت اتهام به سمت حزب الله به عنوان بخشی از ساختار منطقه ای و نه یکی از طرف های دولت لبنان نشانه رود. لبنان بخش جدایی ناپذیر جهان عرب بوده و به طور کلی، ثبات آن به ویژه در سطح سیاسی و اقتصادی با ثبات و امنیت جهان عرب گره خورده است.

حریری با نادیده گرفتن پنج سال جنگ و کشتار عربستان علیه مردم یمن، حمله پهپادی علیه تاسیسات نفتی عربستان را "گامی جسورانه" برشمرد و ادعا کرد که این گام خلیج "فارس" را به سمت انفجار قریب الوقوع سوق داد و سبب افزایش تنش در سطح منطقه شد.

نخست وزیر لبنان همچنین از حکام سعودی و نوع برخورد آنها با پرونده حملات پهپادی یمنی ها به تاسیسات نفتی عربستان، تمجید و پیشنهاد کرد برای حل بحران باید یک راه حل فراگیر و گفت و گو را در پیش گرفت.

حریری همچنین از جامعه بین المللی خواست تا در قبال آنچه آن را "دخالت در امور داخلی کشورهای عربی" خواند، مسئولیت پذیر باشد.

این اظهارات حریری در حالی است که روزنامه "الاخبار" لبنان به نقل از یک وزیر لبنانی سفر او را به مثابه "گدایی" از کشورهایی دانست که بدون پیش شرط سیاسی هیچ کمکی به لبنان نمی کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1398/07/15
حقت همان محمد بن سلمان بود که توبزدل را بازداشت کرد
پاسخ ها
@
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
.. پسرت که نوکریه انگلیسو میکنه و سرباز انگلیسیاس پس اینقدر زر مفت نزن
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/07/15
حزب الله باید این خائن حریری را از شر لبنان بکنند این خیانت کار حریری یک بازی هم در عربستان کرد خیانتکار را لبنان چطور تحمل می کند
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1398/07/15
سعدحریری خائن.شریک دزد و رفیق قافله
Romania
23:11 - 1398/07/15
نمک نشناس نباش حزب الله نبود لبنان نبود وشما نیز نخست وزیر نبودید امنیت لبنان به حزب الله وابسته است حزب الله کنار بکشه لبنان فرومی پاشه با امارات و بحرین وعربستان و حتی مصر نمیتوانی جلوی تجاوز اسرائیل را بگیری چون آنها پول و اسلحه دارن ولی ایمان به آرمان فلسطین نداشته و آشکارا و پنهان با اسرائیل ارتباط دارن
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1398/07/16
واقعا این مرد هم بیشعور است و هم نادان و نفهم
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1398/07/16
بالاخره باید طوری حرف بزنه که رضایت اربابش عربستان را جلب کند وگرنه از پول خبری نیست که ممکن ایندفعه عربستان بازداشتش کند و آزادش هم نکند
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1398/07/16
سعد حریری پدرت با عزت مرد اما تو بزودی بی عزت خواهی مرد
Iran, Islamic Republic of
04:49 - 1398/07/16
واقعابزدل وکثیف و دستمال بدست کشورای عربی هستش این حریری بخدامایه ننگ لبنان هستی..
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1398/07/16
غلط اضافینی کند حزبالله قدرت غالب است ومردانه در مقابل صهیونیستهای داخلی وخارجی ایستاده است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج