«منطقه سبز» هم بازگشایی شد
۹۱۶۳۳۶
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
۳۶۲۱
خبرگزاری رسمی عراق «واع» امروز سه‌شنبه از بازگشایی «منطقه سبز» (المنطقة الخضراء) بغداد خبر داد.

خبرگزاری فارس: خبرگزاری رسمی عراق «واع» امروز سه‌شنبه از بازگشایی «منطقه سبز» (المنطقة الخضراء) بغداد خبر داد.

واع اعلام کرد که منطقه سبز به روی شهروندان عراقی باز شده است. ورودی‌های این منطقه پس از رخدادهای اخیر بغداد، برای عموم بسته شده بود.

منطقه سبز یکی از مهم‌ترین مناطق شهر بغداد است؛ نهادهای دولتی و بیشتر سفارت‌های خارجی در این منطقه است.

این خبرگزاری تأکید کرد که وضعیت در بغداد به ثبات رسیده و زندگی نیز به روال عادی خود بازگشته است.

به گزارش واع، بازگشایی منطقه سبز، پس از «موفقیت مذاکرات بین دفتر [عادل عبدالمهدی] نخست وزیر و تظاهرات‌کنندگان و آغاز مرتفع ساختن مطالبات قانونی آنان با دستور نخست وزیر» صورت گرفت.

همچنین، منابع عراقی از تحرکات محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق و کمیسیون‌های پارلمانی برای برآورده کردن مطالبات معترضان خبر دادند.

واع همچنین به سخنرانی «برهم صالح» رئیس جمهور عراق اشاره و تأکید کرد که این سخنرانی نیز باعث افزایش آرامش در عراق شده است.

صالح روز گذشته در سخنرانی خود، خواستار تشکیل شورای خدمات‌رسانی شد تا مسئله انتصابات در ادارات دولتی را بر عهده گیرد و آن را از «فساد» دور کند.

وی همچنین تأکید کرد که باید در قانون انتخابات بازبینی صورت گیرد تا «بار دیگر به فرآیند انتخاباتی در عراق، اعتماد شود».

رئیس‌جمهور عراق در واکنش به شایعه تیراندازی نیروهای امنیتی عراق به سمت تظاهرات‌کنندگان گفت که دولت عراق هیچ گونه دستوری در خصوص هدف قرار دادن شرکت‌کنندگان در تظاهرات نداده است.

تظاهرات در شهرهای جنوبی عراق از سه‌شنبه نهم مهر ماه جاری آغاز شد و تقریبا در اکثر شهرها به پایان رسیده است. بخشی از این تظاهرات، در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و نبود اشتغال بود، ولی بخشی از آن، در پی آشوب و ایجاد هرج و مرج در این شهرهاست.

منابع خبری عراق به سندی اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد رسانه‌های غربی-عربی مخالف محور مقاومت وظیفه پوشش گسترده این تظاهرات را بر عهده دارند و آمریکا نیز حمایت خارجی این تظاهرات را بر عهده دارد

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج