سخنرانی جفری ساکس در همایش تهران لغو شد
۹۱۶۵۲۰
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۷
۴۳۷۳
دبیرخانه همایش بین المللی اقتصاد جهانی و تحریم اعلام کرد که با تقاضای وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سخنرانی جفری ساکس از طریق ویدیو کنفرانس لغو شده است.

ایرنا: دبیرخانه همایش بین المللی اقتصاد جهانی و تحریم اعلام کرد که با تقاضای وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سخنرانی جفری ساکس از طریق ویدیو کنفرانس لغو شده است.

جفری ساکس اقتصاددان و مشاور و همکار جورج سوروس پدر انقلاب‌های رنگی است که قرار بود در همایش دو روزه اقتصاد جهانی و تحریم ها سخنرانی کند.

سخنرانی جفری ساکس در همایش تهران لغو شد

این همایش از صبح چهارشنبه (امروز) ۱۷ مهرماه در دانشگاه الزهرا کلید می خورد و تا ظهر پنجشنبه ادامه دارد.
جفری ساکس یکی از سخنرانی این همایش بود که به صورت غیر حضوری و از طریق ویدیوکنفرانس دعوت به سخنرانی شده بود.

برخی رسانه ها نسبت به سخنرانی او در این همایش واکنش نشان دادند.

دبیرخانه همایش بین المللی اقتصاد جهانی و تحریم ها در پاسخ به برخی خبرها درباره حضور جفری ساکس در این کنفرانس بین المللی اطلاعیه ای صادر کرد که یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری ایرنا قرار گرفت.

در این اطلاعیه تاکید شده است:‌ از ابتدا به هیچ وجه بحث حضور و سخنرانی ساکس در این کنفرانس به عنوان میهمان ویژه مطرح نبوده است؛ بلکه پیشنهاد شده بود وی بحث های خود را از طریق ویدئو کنفرانس در این همایش ارائه کند.

در اطلاعیه دبیرخانه همایش آمده است:‌ منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به محض اطلاع از برگزار کنندگان همایش تقاضا کرد این موضوع از دستور کار همایش خارج‌ شود که موضوع منتفی شد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به اینکه هدف از برگزاری این همایش بین المللی کمک به توسعه دانش و پژوهش در حوزه اقتصاد با تاکید بر موضوع تحریم‌ها در کشور و ارائه راهکارهای عملی در این حوزه است، برگزاری آن فرصتی برای تمام پژوهشگران، اساتید و دانشجویان است که با ارائه مقالات و دستاوردهای پژوهشی خود در جهت کمک به اعتلاء و پیشرفت کشور و مقابله موثر با تحریم‌ها گام بردارند.

این اطلاعیه می افزاید: آسیب شناسی (آسیب‌شناسی تحریم‌های ایران از منظر اقتصادی، اجتماعی و ...)، انتقال پیام (پیام غیرانسانی بودن و غیر قانونی بودن تحریم‌ها به کشورهای تحریم‌کننده، سازمان‌های بین‌المللی، نهادهای حقوق بشر و...) و فعال‌سازی ظرفیت‌های مردمی، نهادهای مدنی و آگاه‌سازی ملت‌ها، اهداف کنفرانس بین‌المللی اقتصاد جهانی و تحریم‌ها را تشکیل می‌دهند.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:06 - 1398/07/17
کی دعوتش کرده مزخرف ناکس رو
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1398/07/17
ترسیدن حقایق رو واسه مردم بیان کنه
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1398/07/17
کدام ... این مزدور را به کشور راه داده ...ننگتان باد ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج