رتبه ایران در شاخص رقابت‌پذیری اقتصاد جهانی
۹۱۶۶۴۴
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
۳۶۲۰ 
مجمع جهانی رتبه رقابت پذیری اقتصاد ایران را کاهش داد.

خبرگزاری ایسنا: مجمع جهانی رتبه رقابت پذیری اقتصاد ایران را کاهش داد.

مجمع جهانی اقتصاد در گزارش جدید خود به بررسی میزان رقابت‌پذیری ۱۴۱ کشور با توجه به ۱۰۰ شاخص در سر شاخه‌های: سلامت، نظام مالی، اندازه بازار، دینامیسم کسب و کار و ظرفیت‌های نوآورانه پرداخت.

این گزارش که از سال ۱۹۷۹ تاکنون هر ساله منتشر می‌شود کشورها را بر اساس امتیازی بین صفر تا ۱۰۰ رده بندی می‌کند که صفر بیانگر کمترین میزان رقابت پذیری و ۱۰۰ بیانگر بیشترین میزان رقابت پذیری است. ایران در رتبه بندی امسال با ۵۳ امتیار بالاتر از کشورهایی چون تاجیکستان، بنگلادش، بولیوی و پاکستان و پایین‌تر از کشورهایی چون مصر و اکوادور و اوکراین در رتبه نود و نهم جهان ایستاده است که در مقایسه با سال قبل، رتبه ایران ۱۰ رتبه کاهش داشته است.

ایران در گزارش امسال با ۴۳ امتیاز در رتبه ۱۲۰ نهادها، با ۶۵ امتیاز در رتبه ۸۰ زیرساخت‌ها، با ۵۱ امتیاز در رتبه ۸۴ آی سی تی، با ۵۲ امتیاز در رتبه ۱۳۴ ثبات کلان اقتصادی، با ۸۰ امتیاز در رتبه ۷۲ سلامت، با ۵۸ امتیاز در رتبه ۹۲ مهارت‌ها، با ۴۲ امتیاز در رتبه ۱۳۳ بازار تولید، با ۴۱ امتیاز در رتبه ۱۴۰ بازار کار، با ۴۸ امتیاز در رتبه ۱۲۳ نظام مالی، با ۷۴ امتیاز در رتبه ۲۱ اندازه بازار و ۴۴ امتیاز در رتبه ۱۳۲ تحرک کسب و کار قرار گرفته است. هم چنین ایران با ۳۸ امتیاز، هفتاد و یکمین اقتصاد نوآور جهان معرفی شده است.

رتبه همسایه‌های ایران

امارات بهترین رتبه شاخص رقابت پذیری را در بین همسایه‌های ایران دارد و با ۷۵ امتیار در رده بیست و پنجم ایستاده است. پس از این کشور، قطر در رده بیست و نهم، عربستان در رده سی و ششم، روسیه چهل و سوم، بحرین چهل و پنجم، کویت چهل وششم، آذربایجان پنجاه و هشتم و ترکیه شصت و یکم قرار گرفته اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1398/07/17
وای بر احوالاتمون .
حالا از دید مردم این آمار بسیار فجیع تر هستش
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1398/07/17
تمام این رتبه ها ربطی به خارج ندارد.این نشان از ضعف شدید مدیریتی و توتطعه ورشکسته کردن کشور توسط افراد داخلی است.
نبایستی مغرضان در حاشیه امنیت باشند.نبایستی تمام عوامل قید شده در گرو نفوذی های دولت خارجی باشند.
یاس نیست اما خشم هست.چرا چون مردم میدانند که این سیستم نفوذی قصدش از کف بیرون کردن ملت در سرنوشت خود است.
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1398/07/17
حالا نکنه منتظرید من جوابگو باشم که چرا اینجوری شدیم؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج