درآمد ۱۳۰۰ میلیارد تومانی دولت از طرح رجیستری
۹۱۶۶۸۳
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
۵۱۱۸ 
رئیس مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیک ضمن اشاره به درآمد ۱۳۰۰ میلیارد تومانی دولت از اجرای طرح رجیستری تلفن همراه، از سوءاستفاده از رویه مسافری در واردات ۳۷ هزار گوشی تلفن همراه خبر داد.

زومیت: رئیس مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیک ضمن اشاره به درآمد ۱۳۰۰ میلیارد تومانی دولت از اجرای طرح رجیستری تلفن همراه، از سوءاستفاده از رویه مسافری در واردات ۳۷ هزار گوشی تلفن همراه خبر داد.

درآمد ۱۳۰۰ میلیارد تومانی دولت از طرح رجیستری میابل

علی رهبری، رئیس مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیک وزارت صنعت در برنامه‌ی پایش اعلام کرد، ورود موبایل به‌صورت مسافری، امتیازی قابل واگذاری نیست و از مهلت یک ماهه‌ی اعتراض برای کسانی که پیامک هشدار دریافت کرده‌اند، خبر داد. وی با اشاره به سوءاستفاده‌های صورت‌گرفته در ثبت گوشی‌های قاچاق تحت عنوان گوشی‌های مسافری گفت:

اخیرا گزارش به ما رسید که از واردات مسافری تلفن همراه سوءاستفاده می‌شود. سوءاستفاده‌کنندگان به اطلاعات مسافران به‌صورت غیر مجاز دسترسی پیدا می‌کردند و به نام آن‌ها گوشی ثبت می‌کردند. تا این لحظه سوءاستفاده از رویه‌ی مسافری در واردات ۳۷ هزار گوشی تلفن همراه محرز شده و بر همین اساس برای هفت هزار گوشی‌ تلفن همراهی که در شبکه‌ی اپراتوری فعال شده‌اند، پیامک هشدار ارسال شده است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تأکید بر اینکه هیچ‌یک از این گوشی‌ها قطع نشده‌اند و صرفا پیامک هشدار برای آن‌ها ارسال شده است، اضافه کرد از میان این ۳۷ هزار گوشی تلفن همراه، تنها هفت هزار گوشی موبایل داخل شبکه اپراتوری کشور فعال بوده که در هفت تا ۱۰ روز منتهی به تاریخ ارسال پیامک، فعال شده بودند و ۳۰ هزار گوشی دیگر، نه سیم‌کارت داخلشان قرار گرفته و نه استعلام شده‌اند. وی گفت:

این موارد نشان می‌دهد ۳۰ هزار گوشی فعال نشده در شبکه‌ی اپراتوری، در بازار توزیع نشده و به مصرف‌کنندگان نیز فروخته نشده‌اند و در واقع، سامانه‌ی همتا، با این اقدام به موقع، اولا راه سوءاستفاده از اطلاعات و سهمیه‌ی مسافران را مسدود کرد و در وهله‌ی بعد از توزیع و فروش این کالاها و آسیب‌های بعدی برای مصرف‌کنندگان پیشگیری کرد. در یک مورد ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد یک نفر با سوءاستفاده از اطلاعات مسافران، دو هزار گوشی قاچاق را به‌صورت مسافری ثبت کرده است. طبق قانون این مسئله جرم و برای این فرد تشکیل پرونده داده شده است.

رهبری در ادامه تأکید کرد، نباید این ۳۷ هزار گوشی را با سایر گوشی‌هایی که به دلایل دیگر پیامک هشدار دریافت‌ کرده‌اند، اشتباه گرفت. به منظور آنکه هیچ حقی از دارندگان این ۳۷ هزار گوشی موبایل ضایع نشود، مقرر شده است دو دسته‌ از دارندگان این موبایل‌ها، شامل مسافران واقعی که خودشان اقدام به وارد کردن تلفن همراه به‌صورت مسافری کرده‌اند و همچنین افرادی که این تلفن‌های همراه را خریداری کرده‌اند، بتوانند با ارائه‌ی مدارک لازم از جمله پاسپورت و فاکتور خرید معتبر، در مهلت داده‌شده، مدارک خود را به ادارات صنعت، معدن استان‌های سراسر کشور ارائه دهند تا از غیرفعال شدن گوشی‌های تلفن همراه خود جلوگیری کنند. وی در مورد مهلتی که برای ارائه‌ی این مدارک داده شده است گفت:

حدود هفت هزار گوشی تلفن همراه در تاریخ ۲۸ شهریور ماه، پیامک هشدار دریافت کرده‌اند و از آن تاریخ به مدت یک ماه فرصت دارند تا در صورت اعتراض، مدارک خود را ارائه دهند. همچنین سایر تلفن‌های همراهی که به این شکل و شیوه وارد کشور شده‌اند نیز به محض روشن شدن و از زمان دریافت پیامک هشدار، یک فرصت یک ماهه خواهند داشت.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر غیرقانونی بودن سوءاستفاده از رویه‌ی واردات مسافری گوشی تلفن همراه خاطرنشان کرد: «براساس قانون، وارد کردن یک گوشی تلفن همراه برای مسافران در سال، امتیازی قابل واگذاری نیست که بتوان آن را در اختیار کسانی گذاشت که قصد دارند با این شیوه و شگرد، گوشی‌های قاچاق وارد شده به کشور را تطهیر کنند لذا به‌دنبال اقدامات قانونی انجام شده، سوءاستفاده‌کنندگان از این شیوه و شگرد و همچنین افرادی که مبادرت به خرید و فروش اطلاعات مسافران کرده‌اند، توسط دستگاه‌های کاشف و ضابط، شناسایی و برخورد قانونی با آن‌ها انجام خواهد شد.» وی در پایان گفت:

واردات مسافری تلفن همراه به تدریج اصلاح می‌شود. مردم باید گوشی‌هایی خریداری کنند که از مجاری رسمی وارد شده است. طرح رجیستری، طرح خوبی است که ۱۳۰۰ میلیارد تومان درآمد برای دولت از محل عوارض بر مالیات گوشی تلفن همراه داشته است.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1398/07/17
دولت فقط واسه جیب خودش رجیستری کرد وگرنه جلو قاچاق رو گرفتن همش بهونه اس
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1398/07/17
۱۳۰۰ میلیارد دلار بگید نه تومن.این طرح کلاهبرداری برای دولت که کسری خودشو جبران کنه.با این‌طرح قیمت گوشیا افزایش ۳۰٪ داشته.کجای رنیا این طرح هست؟
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1398/07/17
شرکت تولید کننده این همه سود نکرده دولت ما با این طرحش سود کرده
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1398/07/17
ملت بدبخت باید تاوان این طرح رو بدن موبایل ۵۰۰تومانی رو باید ۲میلیون بخرند موبایل ۳میلیونی رو باید ۸میلیون بخرند خداییش انصافه باید طرح فقط مردم بدبخت ضرر کردند و جیب خیلیا پرشد
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1398/07/17
دولتهای قبلی مثل جیب برها دو انگشتی میکردن تو جیب مردم ایشون با این دولت تدبیر و نا امیدیشون ۱۰تا انگشت رو کرده توش درهم نمیاره
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/07/17
سرطان خودشون و بچه هاشون بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج